Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Денис Іванов: «З переходом в онлайн «Чілдрен Кінофест» розширить аудиторію в три-чотири рази»

08.05.2020
об 12:53
Автор: Антон Філатов

VІІ кінофестиваль для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» цьогоріч проходитиме онлайн. Усі фільми, а також події кінофоруму можна буде безкоштовно переглянути на його сайті. Стрічки будуть доступні цілодобово з 29 травня по 7 червня. Виняток буде лише для фільму-ретроспективи і робіт фіналістів конкурсу дитячих короткометражних фільмів – доступ до них відкриється за розкладом і діятиме протягом одного дня. Про те, як змінити формат фестивалю на цифровий і яких сюрпризів від нього чекати цього року, розповів організатор «Чілдрен Кінофесту» Денис Іванов.

Чи принесе перехід в онлайн кінофесту радикальні зміни?

– В онлайн-форматі ми повторимо все те, що робили наживо. Покази проходитимуть на сайті. Там само будуть організовані трансляції церемоній відкриття й закриття з врученням призів переможцям.

Як відбуватиметься голосування за фільми?

– Там само, на сайті можна буде проголосувати за кожну стрічку міжнародного конкурсу. Для цього треба буде лише пройти короткий процес реєстрації. Одна з місій нашого кінофоруму – сприяти традиції сімейного перегляду кіно. Тож зазвичай на нашому фесті разом із кожною дитиною фільми переглядають дорослі та інші діти. Ми це врахували, і кожен із глядачів матиме змогу зареєструватися на нашому сайті, аби поставити власну оцінку стрічкам.

Нещодавно ви проводили онлайн-фестиваль європейського кіно, який зібрав у мережі 39,7 тис. унікальних глядачів. Скажіть, як перехід «Чілдрен Кінофесту» в онлайн вплине на розмір його аудиторії?

– Минулоріч фест зібрав у кінотеатрах понад 50 тисяч глядачів у 24 містах. Думаю, що цьогоріч за рахунок онлайн-формату його аудиторія суттєво розшириться. Особисто я очікую, що аудиторія зросте в три-чотири рази.

Як на фесті будуть представлені українські фільми?

– Українські фільми будуть широко представлені в програмі фестивалю. Ми обрали до міжнародного конкурсу одну українську стрічку, а також один український фільм буде представлено в позаконкурсній програмі. Які саме це будуть кінокартини, ми розкажемо 13-го травня, коли буде оголошено програму фестивалю.

Ще одна місія нашого фестивалю – залучення дітей до створення власних фільмів. Для цього ми проведемо наш традиційний конкурс дитячих короткометражних стрічок. У його рамках покажуть 10 фільмів, які зняли діти віком з 7 до 14 років з усіх куточків України. До речі, на конкурс цьогоріч було подано аж 220 таких фільмів. А найбільше заявок ми отримали з Київської, Харківської, Дніпропетровської та Львівської областей.

– «Чілдрен Кінофест» – це суцільне свято. На вашому кінофорумі в одному кінотеатрі збираються сотні дітей, які не приховують своїх щирих емоцій. Завдяки цьому на фесті завжди створюється унікальна атмосфера. Як ви будете відтворювати цю атмосферу в онлайн-форматі.

– Спеціально для церемоній відкриття й закриття ми придумали багато різних сюрпризів, завдяки яким дітям і дорослим буде дійсно цікаво переглянути ці шоу. До того ж ми запустимо багато інтерактиву в соціальних мережах. Усе це дозволить зануритися в атмосферу свята, на яку чекають наші глядачі.

У майбутні роки «Чілдрен Кінофест» повернеться з онлайну в кінотеатри?

– Так, сподіваюся, що в наступні роки нам не доведеться вдаватися до цього онлайн-формату.

Читайте також:

Інтерв'ю

Олег Волощенко: «Найкращий комплімент для мене, як для актора, – чути оплески колег по цеху»

Не можна сказати, що в актора  Олега Волощенка дуже велика фільмографія. Але він знімається тільки в достойних проєктах, деякі з яких напевне увійдуть в історію нового українського кінематографа. Його герої на екрані – це справжні чоловіки, мужні та хоробрі, які готові завжди стати на захист своєї родина та своєї батьківщини. Як готується до таких ролей та чим займається під час карантину, Олег розповів у ексклюзивному інтерв’ю VGL cinema.

05.05.2020
об 19:22

anna-machukh-navit-v-onlain-formati-dziga-stvorila
Інтерв'ю

Анна Мачух: «Навіть в онлайн-форматі «Золота Дзиґа» створила відчуття присутності й живої інтриги»

Третього травня ми слідкували за врученням премії Української кіноакадемії «Золота Дзиґа». Через пандемію церемонія вперше відбувалася онлайн. «Сподіваюсь, так було вперше й востаннє», – зауважила виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух. В ексклюзивному інтерв’ю VGL cinema вона розповіла, скільки було заощаджено на організації церемонії від її переходу в онлайн, чи голосував Зеленський та інші кіноакадеміки в Офісі президента, хто б міг отримати «фешн-Дзиґу» та як доводилося відбиватися від окремих нечестивих поривань накрутити голоси, аби отримати заповітну статуетку.

06.05.2020
об 16:10

Павло Сушко: «Ласкаво просимо в Україну знімати кіно!»
Новини

Павло Сушко: «Ласкаво просимо в Україну знімати кіно!»

Тепер на іноземних кіновиробників, які приїдуть в Україну знімати кіно, очікують відшкодування в розмірі 25 % від витрачених тут коштів та ще + 5 %, якщо проєкт стосуватиметься української культури. З початку 2020 року в Україні запрацювала оновлена система кеш-рибейтів. Відповідний закон восени минулого року підписав Президент України.

07.05.2020
об 16:18