Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Анна Топчій-Огій: «Багатьом не подобалося, що Тарас у нас виходить новаторським»

28.09.2020
об 16:37
Автор: Юліанна Кокошко

25 вересня у дніпровському кінотеатрі «Кіно Тема», який знаходиться у торгово-розважальному центрі Neo Plaza, відбулася презентація фільму «Тарас. Повернення». Серед учасників творчої групи, яка завітала до Дніпра, була й актриса Анна Топчій-Огій, яка зіграла роль Агати Ускової. Її героїня була дружиною коменданта Новопетровського укріплення у казахських степах, захоплених російською імперією, де відбував заслання Тарас Шевченко. Під час презентації стрічки Анна Топчій-Огій відповіла на питання від VGL cinema.

 

  • Зйомки фільму тривали чотири роки. Чому так довго? Через брак фінансування?
  • Ні, були інші причини: ідеологічні, філософські. Багатьом не подобалося, що Тарас у нас виходить нетиповим, новаторським – його не поставиш на п’єдестал. Завдяки флешмобу, у якому прийняли участь представники 13 країн, які фотографувалися з портретом Тараса, а також наполегливості режисера Олександра Денисенка завершення фільму нарешті відбулося.

 

 

  • Розкажіть, будь ласка, про вашу роль. Як вам працювалося над втіленням образу Агати Ускової?
  • Ця роль була для мене дуже складна та відповідальна. Агата насправді існувала, це реальна особистість. Чотири роки, з 1953-го до 1957-го, вона провела разом із Тарасом Шевченко. Про цю історію мало відомо, тому що Казахстан – це чи не найпотаємніша сторінка життя Кобзаря. Проте кажуть, що поміж ними були сильні почуття. Агата – професорська дочка, інтелектуалка. У своїх щоденниках Тарас писав про те, що це – його ідеал жінки. Агата та її чоловік після від’їзду Шевченка поставили йому пам’ятник у Казахстані. Це були дійсно неймовірні люди!

 

 

  • Де і скільки часу тривали зйомки?
  • Знімальний процес відбувався в Україні та Казахстані, на 38 локаціях, за участю 113 акторів. На жаль, мені не вдалося побувати в Казахстані – знімалася у павільйоні в Одесі. Мабуть, якщо я б відчула дух казахських степів, зіграла би цю роль по-іншому. Мої зйомки тривали 21 день взимку, було дуже холодно, тому досить складно. Сподіваюся, що зможу потрапити до Казахстану, коли там буде прем’єра нашого фільму!

 

Читайте також:

Новини

У вересні в прокат виходить історичний екшн «Тарас. Повернення»

Вперше за 50 років виходить фільм про Тараса Шевченка. Масштабний історичний екшн «Тарас. Повернення» з’явиться на великих екранах 24 вересня.

08.09.2020
об 14:24

Новини

У Дніпрі фільм «Тарас. Повернення» презентує творча група

Прем’єра стрічки «Тарас. Повернення» у Дніпрі планується у невимушеній атмосфері. Перші глядачі зможуть випити кави з акторами, поставити їм кілька питань та зробити селфі чи загальне фото.

18.09.2020
об 12:25