Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Анастасія Верлінська: «Офлайн навіть в скромних умовах – дуже важливий»

15.12.2020
об 16:34
Автор: Дар'я Мирошниченко

У 2020 році фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM вперше проходив тільки в онлайн-форматі. Напередодні резюмування року в прямому ефірі DOCU/PRO talk «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020» програмна директорка фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM Анастасія Верлінська розповіла VGL cinema про те, які висновки зробили готуючи захід, як долали перешкоди у новому для себе форматі та про те, чому важливо повернутися до живих зустрічей.

 

– Анастасіє, 2020 рік – точка неповернення до старих форматів чи перевірка на стресостійкість організаторів і додаткові можливості для більш якісного аналізу аудиторії?

– 2020 рік – це ще одне випробування, яке трапляється кожного року, коли організовуєш фестиваль. Принаймні в мене саме так виходить. Звісно, я хотіла, аби все пройшло офлайн, оскільки зустрічі вживу приносять набагато більше не тільки в емоційному, але й в професійному плані. Все ж для себе я виокремила два плюси онлайна – можливість виходити на великі території та спілкування з людьми, які знаходяться в іншому місті чи країні. Повернення до старого формату буде однозначно, але частина онлайну все одно залишиться, як можливість донести інформацію більшій кількості людей і таким чином розширити свою аудиторію.

 

– Які найбільші побоювання були під час адаптації фестивалю до умов 2020 року і чи справдилися вони в результаті?

– Незвичний формат, адже ми ніколи не працювали з онлайном. Для мене це непередбачуваність, що в організаційному плані викликає легку паніку. Я не розуміла і не могла передбачити, що саме може піти не так, з показами, ефірами чи спікерами. Тому фактично все вирішувалося в процесі. На початку були баги з онлайн-трансляцією (йшла тільки одна звукова доріжка замість двох), але ми швидко це виправили. Ще одного разу я сама переплутала часові пояси і сказала неправильний годину виступу одному зі спікерів, але слава богу, він зміг в правильний час. Однак найнеприємніше – відсутність відчуття аудиторії, обміну енергією, в кінці ти просто сам себе поїдаєш сидячи в темній студії. В результаті відчуття фестивалю як і не було. Тому офлайн навіть в скромних умовах – дуже важливий, все ж таки ми соціальні істоти.

 

– Яке найбільше досягнення вашої команди під час підготовки цьогорічного фестивалю?

– Досягнення – це провести фестиваль на якісному організаційному рівні. Хоч я, напевно, ніколи до кінця не буду задоволена, але з усіма поставленими завданнями ми впоралися.

 

Дізнатися більше можна буде вже цієї п’ятниці під час дискусії «Українські кінофестивалі «на карантині»: Підсумки-2020». Трансляція відбудеться на нашому сайті, а також на онлайн-ресурсі DOCUSPACE та на Youtube-каналі Docudays UA о 19:00.

Читайте також:

Анімація

Ladies First: Жіночі рефлексії на фестивалі актуальної анімації LINOLEUM

Вже скоро розпочнеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. На відмінну від попередніх років цього разу захід відбуватиметься дистанційно на медіасервісі MEGOGO. Днями ми розповіли про програму головної теми фестивалю - «Стати людиною» (Becoming Human). На черзі наступна категорія LADIES FIRST, яка складається з 13 фільмів. Про анімації жінок, які піднімають теми, що стосуються тільки їх, розповіла куратока напрямку Жанна Озірна.

29.07.2020
об 18:35

Анімація

LINOLEUM презентував трейлер та оголосив склад журі

2–6 вересня відбуватиметься Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Захід проходитиме онлайн на медіасервісі MEGOGO. На цьому майданчику для переглядів глядачі зможуть безкоштовно переглянути анімаційні роботи учасників конкурсних програм, тематичних підбірок та спеціальних показів.

04.08.2020
об 14:40

Новини

Від освітнього контенту до вражаючих пригод: Дитяча програма фестивалю анімації LINOLEUM

Перші кроки в розвитку емпатії, вибудовування стосунків з внутрішнім «Я», а ще зі світом навколо та людьми, що поруч. Маленьким особистостям все це легше зрозуміти через мультик. Анімація, що викличе щирий сміх, захоплення і здивування від неочікуваної розв'язки сюжету може бути кориснішою, ніж десятки нудних розмов на складні теми з дорослими. Тож Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM пропонує зовсім юним глядачам та їхнім батькам кращу світову анімацію у спеціальній дитячій програмі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM.

13.08.2020
об 10:49

Інтерв'ю

Гліб Родченков: «Для «Молодості» 2020 рік став трансформаційним»

Виклики минаючого року команди, що організовують кінофестивалі в Україні, долали по різному. Брак часу та нові дати не стали перешкодою для проведення багатьох культурних заходів. Замість травня, коли зазвичай проходить Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», подія відбулася наприкінці літа. Про перезавантаження фестивалю, гібридний формат, інсайти та досягнення розповів PR-директор КМКФ «Молодість» Гліб Родченков.

14.12.2020
об 19:34