Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Ахтем Сеітаблаєв: «Золота Дзиґа» - це найбільш адекватна форма визнання, заохочення та мотивації

01.05.2020
об 13:41
Автор: Ярослава Наумова

Відразу два фільми за безпосередньої участі Ахтема Сеітаблаєва цього року номіновані на головну кінематографічну премію країни «Золота Дзиґа». В історичній сазі «Захар Беркут» він є режисером, у драмі «Додому» зіграв головну роль. Про премії, нагороди та інші критерії визнання, солідарність кіноспільноти, вплив війни на творчу атмосферу та метафізичний результат глобальних потрясінь актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв розповів у інтерв'ю VGL Сinema.

– Розкажіть, як для вас пройшов рік після церемонії вручення кінематографічної премії «Золота Дзиґа» 2019 року.

– Я на рік подорослішав. З’явилися нові роботи. Дві з них («Захар Беркут» і «Додому». – Ред.) висунуті в різних номінаціях на «Золоту Дзиґу–2020». Для мене це велика честь, дуже приємно і хвилююче. Адже «Золота Дзиґа» – це консолідована думка майже 500 професіоналів, які працюють у сфері кіно: ко- лег, визнаних майстрів, початківців. Можна з їхньою думкою погоджуватись, можна ображатися, але, cлава Богу, що з’явилася така премія. Знаєте, як ка- жуть, демократія не найкращий спосіб облаштування суспільства, але кращо- го поки не винайшли, тож у цьому випадку премія – це найбільш адекватна форма визнання зробленого, заохочення та мотивації колегами один одного.

– Що для вас є еквівалентом визнання? З чим воно асоціюється і як вимірюється?

– Я не схильний ставити знак рівності між якістю фільму й здобуттям або відсутністю тієї чи іншої нагороди, особливо якщо це стосується фестивалів класу А. Адже це не лише про знаковий фільм, а про потрапляння на досить за- криту територію. Якщо ти один раз голосно заявиш про себе, твоє ім'я буде на слуху, то той, хто відбирає фільми на кінофестиваль, або той, чия думка важлива для людей, які ухвалюють рішення, принаймні зверне увагу. Але цей шлях нелегкий і його ще треба подолати. Створити класне кіно не є 100-відсотковою гарантією отримання «Оскара». Для початку потрібно, щоб фільм елементарно побачили ті, хто відбирає на здобуття премії.

– Отже, не лише преміями й нагородами.. 

 – Так, але вони дуже важлива складова визнання: вийти на сцену, отримати свою порцію уваги, статуетки – це підтвердження того, що ти живеш недарма. Що професія, яка займає в тебе величезну кількість часу, сил, здоров 'я і далеко не завжди може створити фінансовий фундамент для відчуття впевненості у завтрашньому дні, обрана правильно. Знаєте, костюми ми вдягаємо в кращому випадку двічі на рік. В інший час кіношників можна впізнати за ватними шта- нами й чоботами – тому що весь час у полі, у воді, у бруді... Визнання – це поліфонія багатьох складових: премій, відгуків, критики, бокс-офісу, переглядів на IMDb. Мушу визнати, що не завжди бокс-офіс дорівнює високій якості художнього твору, і навпаки. Звичайно, було б ідеально до бокс-офісу отримати ще й «Оскара», Пальмову гілку, Венеційського лева й Берлінського ведмедя...

– Займатиме забагато місця.

– Не так уже й багато. На одній поличці поміститься. Я принаймні вже обрав таку (сміється)...

– Ви рахуєте кількість отриманих нагород? Які з них найдорожчі?

– Вдома я жартома називаю місце для нагород куточком самолюбування. Кіль- кість не рахував. Знаю точно, що «Кіборги» отримали шість «Дзиґ». Після того як з’явилася «Золота Дзиґа», вона для мене – премія № 1 у сфері кіно на території України. За кількістю залучених людей з професії, за тим, як відбувається процес голосування, за інформаційним висвітленням. Людина з професії, отримавши «Золоту Дзиґу», практично автоматично стає членом Європейської кіноакадемії (додатково потрібні ще дві рекомендації від діючих «академіків»). Це істотно розширює географію, можливості, знайомства, по- тенційне коло зацікавлених у проєктах. Таким чином запускається ланцюжок дуже важливих чинників. Тому легковажно було б недооцінювати значення «Золотої Дзиґи» та розглядати її лише як елемент самолюбування.

Фото: @finegoldproductione.

Читайте також:

za-premiiu-u-nominatsiyi-naikrashcha-cholovicha-ro
Статті

За премію у номінації «Найкраща чоловіча роль» будуть боротися два режисери та звукорежисер

Неймовірно, але цього року за нагороду в номінації «Найкраща чоловіча роль» будуть боротися два режисери (Ахтем Сеітаблаєв та Андрій Лідаговський) і один звукорежисер – Сергій Степанський. Причому Сергій Степанський номінований також на «Золоту Дзиґу-2020» як звукорежисер фільмів «Мої думки тихі» та «Додому», де свої головні ролі зіграли саме Андрій Лідаговський та Ахтем Сеітаблаєв.

01.05.2020
об 12:00