Трейлери та відео

6 липня в кінотеатрах України стартує показ стрічки «Думай як пес»
У серпні на екрани вийде фільм-катастрофа «Гренландія»

Інтерв'ю

Дарія Онищенко: «Патріотизм часто робить нас сліпими»
Статті

Дарія Онищенко: «Патріотизм часто робить нас сліпими»

Наприкінці літа в Україні проходитиме 49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», який відкриють фільмом режисерки Дарії Онищенко «Забуті». Це історія вчительки української мови Ніни, яка через роботу чоловіка не може поїхати з окупованого Луганська, та 17-річного учня Андрія, який внаслідок війни залишився сиротою і намагається нагадати Україні, що він існує. У стрічці одну з ролей виконує скульпторка Марія Куліковська. Її виставки проходили в багатьох містах Європи, а під час зйомок фільму вона запропонувала влаштувати арт-перформанс. Про художні прийоми, прототипи героїв та новий проєкт «Малевич», який може стати не тільки повнометражним фільмом, а й серіалом, VGL cinema розпитав Дарію Онищенко в ексклюзивному інтерв’ю.

23.06.2020
об 17:20

Інтерв'ю

Олексій Радинський: «Через кілька десятиліть за нинішній період у нашій історії всім буде дуже соромно»

У 2020 році вперше Docudays UA спільно з Українським інститутом організовує UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs – презентаційну онлайн-платформу чотирьох українських документальних проєктів, що відбудеться на Marché du Film у рамках секції Cannes Docs. З-поміж 21 поданої заявки відібрали й проєкт режисера Олексія Радинського «Свідки Флоріана». В інтерв’ю VGL cinema автор стрічки розповідає про сюжет і позитивні результати, яких вдалося досягти активістам за час фільмування історії про долю архітектурного шедевра Флоріана Юр'єва.

19.06.2020
об 12:40

Інтерв'ю

Аліна Горлова: «Реальність – найкращий сценарист»

Вже в понеділок, 22 червня, розпочнеться Marché du Film, який цьогоріч проходитиме онлайн. Під час заходу в рамках секції Cannes Docs представникам найвпливовіших міжнародних фестивалів та сейлз-агенцій презентуватимуть 4 українські документальні проєкти. Серед UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs є й монохромна робота «Поміж війн» режисерки документальних та ігрових фільмів Аліни Горлової. Чотири роки в чотирьох країнах світу відбувалися зйомки двогодинної історії про сім’ю Андрія Сулеймана. В інтерв’ю VGL cinema Аліна Горлова розповіла, з якими складнощами довелося мати справу знімальній групі та про що хотіла сказати своєму глядачеві.

17.06.2020
об 15:47

Інтерв'ю

Анна Паленчук: «Скоро у глядачів буде можливість переглянути художній фільм про Казимира Малевича»

Наступного року за ініціативи продюсерської компанії 435 FILMS в Україні збираються знімати біографічний фільм про художника Казимира Малевича. Як ми повідомляли раніше, режисеркою байопіку стане Дарія Онищенко. Вона також долучилася до написання сценарію у співавторстві з Анною Паленчук, яка є продюсеркою та генеральною директоркою компанії-ініціатора проєкту. Цікаво, що «Малевич» уже потрапив до сценарної лабораторії європейської програми MIDPOINT, де у творців фільму буде можливість порадитися з професіоналами компаній Netflix та HBO. Також у рамках цієї програми стрічка зможе брати участь у міжнародних кіноринках. В інтерв’ю VGL cinema Анна Паленчук розповіла, як народилися ідея біографічної стрічки, хто писатиме саундтрек та про особливості сюжетних ліній майбутнього байопіку.

15.06.2020
об 15:25

Інтерв'ю

Єва Джишиашвілі: «Життя плине… буденне перетворюється в буття»

В очікуванні першого UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs, у рамках якого представникам найвпливовіших міжнародних фестивалів та сейлз-агенцій презентують чотири українські проєкти, які знаходяться на стадії пост-продакшену, ми продовжуємо знайомити читачів з режисерами цих документальних фільмів. Сьогодні VGL cinema спілкується з Євою Джишиашвілі. На презентацію відправили її проєкт «Плай. Шлях через гори», над яким режисерка працює протягом останніх трьох років. Це історія подружжя Дмитра та Ганнусі, які зберегли більше, ніж втратили під тиском нашого непростого сьогодення. Мірило їхніх цінностей — любов, що підтримує одвічний плин життя. В інтерв’ю Єва Джишиашвілі розповіла, як познайомилася з подружжям Малковичів, як відбувався знімальний процес та трошки про любов.

13.06.2020
об 15:19

Інтерв'ю

Шахрбану Садат: «Я росла у середовищі, де у всіх були промиті мізки»

Режисерка стрічки «Сиротинець», яка до 15 червня доступна в межах проєкту OIFF Flashback, Шахрбану Садат виросла в Ірані, уже будучи біженкою з Афганістану. У великому інтерв'ю для VGL cinema вона розповіла програмному директору Одеського міжнародного кінофестивалю Антельму Відо про пенталогію, до якої входить «Сиротинець», та про власне життя, яке нагадує сюрреальну драму.

10.06.2020
об 16:13

Інтерв'ю

Марта Смеречинська: «Кіно – це щось більше за людину»

Уперше Docudays UA спільно з Українським інститутом організовує презентацію вітчизняних документальних проєктів UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs, що відбуватиметься онлайн у період з 22 по 26 червня на Marché du Film у рамках секції Cannes Docs. Серед чотирьох відібраних робіт є й майбутній фільм режисерки Марти Смеречинської. Дівчина протягом двох років знімала побут черниць. У монастирі проживає й сестра Марти, яка в 13 років зробила свій вибір на користь служіння. На відміну від сестри-черниці, Марта вирішила стати акторкою, а потім захопилася режисурою. Про свій документальний проєкт «Щоденник нареченої Христа» та про стосунки із сестр

10.06.2020
об 12:15

Інтерв'ю

Сашко Лірник: «Я намагаюся збагатити українську культуру»

Розповідати та складати казки досить важко, тому що кожного разу від тебе чекають нової цікавої історії й ти маєш виправдати ці очікування. Тим паче коли твоя авдиторія не дорослі люди, яким усе можна пояснити, а діти, для яких головною якістю будь-якої історії є її чесніть та правдивість. Інженер-будівельник за фахом Сашко Лірник свого часу вирішив підтримати Україну та чинні культурні традиції й став казкарем. Він має безпосередню причетність до анімаційного серіалу «Моя країна – Україна». Творчість Сашка Лірника визнана не тільки величезною кількістю читачів, а й митцями. Він лауреат багатьох кінофестивалів та конкурсів. Ми поговорили із Сашком про роботу над серіалом «Моя країна – Україна», про важкість створення казок та про День захисту дітей, який святкується в Україні 1 червня.

01.06.2020
об 13:48