Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Золота Дзиґа» претенденти у номінації «Найкращий документальний фільм»

24.04.2020
об 13:35
Автор: Віталій Баранник

«Людина з табуретом» - пригодницько-біографічна документальна стрічка про життя відомого українського режисера та мандрівника Леоніда Кантера. Назва фільму перегукується із назвою експедицій Кантера «З табуретом до океану». За сюжетом група мандрівників, серед яких Леонід Кантер із дружиною Діаною та донькою Маґдаленою, вирушає у подорож з метою донести табурет зі звичайної київської кухні до мису Горн і встановити його на березі Тихого океану. Картина була змонтована з авторських відеоматеріалів Леоніда Кантером, які він знімав під час цієї подорожі до Мису Горн. Із різних причин Кантер відкладав роботу над цим фільмом і відзняті їм матеріали чекали на монтаж ще з 2010 року. За цей час він встиг видати книжку «З табуретом до океану», але фільм так і залишився у стадії розробки. На жаль сам режисер трагічно пішов з життя у 2018 році. За офіційною версією, він покінчив життя самогубством. Але його друзі, з яким він подорожував та працював над різними проектами, в пам’ять про свого товариша, завершили цей фільм.

Документальна стрічка «Панорама» була знята режисером Юрієм Шиловим за підтримки Держкіно, польського телебачення та Польського кіноінституту,  Головний герой стрічки, Валентин, 44 роки пропрацював кіномеханіком в одному з найстаріших кінотеатрів Києва. Але одного разу в кінотеатрі відбувається пожежа, після якої він змушений піти на пенсію. Тепер колишній кіномеханік, що живе разом з матір'‎ю-пенсіонерокою, намагається знайти новий сенс у своєму житті, у той час коли життя у країні, яка стрімко змінюється. Стрічка була показана на10-му Одеському міжнародному кінофестивалі де отримала схвальні відгуки глядачів. Також картина отримала нагороду на фестивалі у Карлових Варах за найкращий проект документального кіно. Формулювання звучало так: «Фільмові, який забирає нас у подорож із дуже особливим та харизматичним протагоністом. Цей фільм нагадує нам про те, що є самою суттю документального кіно – люди».

«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» дебютний повнометражний фільм молодої українскої кінорежисерка та громадської активістки Надії Парфан. Головний герой картини, Іван Васильович, багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Він як і герой Леоніда Бикова у фільмі «У бій йдуть тільки «старики»» полюбляє музику та пісню, тому опікується профспілковим хором, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Та у розклад репетицій хору вносить корективи опалювальний сезон. Комунальникам треба встигнути полагодити застарілі комунікації до настання холодів. Але і від пісень вони теж відмовлятися не збираються Світова прем’єра фільму відбулася 10 квітня 2019 року на одному з найбільших документальних форумів світу - фестивалі Visions Du Reel у швейцарському місті Ньйон. Фільм вже отримав приз «Кіноколо» від Спілки кінокритиків України як найкращий документальний фільм 2019 року. Крімяномінаціі за найкращий документальний фільм» стрічка також номінована у категорія «Найкращий фільм», «Найкраща музика», «Найкращий монтаж», що для документального фільму є безумовним досягненням.