Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Запорізький міжнародний кінофестиваль ZIFF-2019: час на головне та важливе

28.07.2019
об 16:47

На початку осені 2019 року в нашому місті пройде III Запорізький Міжнародний кінофестиваль ZIFF-2019. Протягом трьох днів запорожці і гості міста зможуть отримати насолоду від короткометражних фільмів українського та іноземного виробництва. Відкриття кіносвята заплановано на 20 вересня 2019 року в кіноконцертному залі ім. О. Довженка. VGL cinema поспілкувався з організаторами заходу про особливості, завдання та цілі фестивалю.

Переможці ZIFF-2017:
Кращий ігровий фільм “Незаконні” (Франція)
Кращий анімаційний фільм “Той, хто пробуджує” (Чехія)
Кращий документальний фільм “Це мій хлопець” (Індія)
Приз глядацьких симпатій “Як я люблю тебе” (Іспанія)

Переможці ZIFF-2018:
Найкращій український анімаційний фільм – «Лабіринт», режисери Степан Коваль, Олександр Колодій
Найкращій міжнародний анімаційний фільм – «Нічний Етюд», режисер Енн Брейман
Найкращій український документальний фільм – «Між пеклом і раєм», режисер В’ячеслав Бігун
Найкращій міжнародний документальний фільм – «П’ять років після війни», режисери Самуель Албарік, Мартін Вікланд, Улісс Лефорт
Найкращій український ігровий фільм – «Звичайний ранок», режисер Кадім Тарасов
Найкращій міжнародний ігровий фільм – «Білий», режисер Девід Мойя
Приз глядацьких симпатій – «Клуб невдах», режисер Олександр Онуфрієв

–Чому саме короткий метр був обраний для Запорізького Міжнародного кінофестивалю?
–Короткометражне кіно насичене незалежністю та актуальністю. Це можливість втілити та пояснити ідею швидко і зрозуміло, це можливість дати глядачеві нові думки, спостерігання та натхнення. Можливо короткометражні фільми більш правдиві і щирі ніж повний метр тому, що в них є час лише на головне та важливе.

–Які основні завдання та цілі фестивалю?
–Кіно активно впливає на свідомість людей, генеруючи ідеали суспільства. Проведення Запорізького Міжнародного Кінофестивалю не тільки дає можливість дізнатися глядачам про цікавих та талановитих українських та іноземних режисерів, акторів, сценаристів, а й служить творчим майданчиком для тих, хто за допомогою кіно намагається говорити про сучасне суспільство, його переваги та проблеми. Серед фокусів ZIFF  — пошуки «нового» кіно та нового у кіно, роздуми про мистецьку цінність, українське та іноземне кіно сьогодення та минулого.

 Основною метою фестивалю є пропаганда і підтримка вітчизняного кіно, збереження традицій українського кінематографа, популяризація рідного міста і Запорізького краю шляхом кіномистецтва, виявлення фільмів молодих і талановитих авторів. Наше завдання - провести цікавий і сучасний культурний захід для міста. Ідея фестивалю виникла ще на початку 2017 року і успішно реалізувалася силами кінотеатру
ім. О.Довженка, проекту «Ми - це місто», Запорізької міської адміністрації 1-3 грудня 2017 року.

За два роки проведення кінофестивалю ми отримали 4413 кіноробіт з усього світу (1899 фільмів у 2017 році і 2514 фільмів у 2018 році), з них 95 робіт з України (33 фільми в 2017 році і 62 фільму в 2018 році).Дуже приємно бачити, що українське кіно розвивається. Ми сподіваємося, що цього року кількість українських короткометражних фільмів знову зросте.

–Як фільм може потрапити на кінофестиваль?
–Після нашого оголошення на міжнародній платформі протягом декількох місяців приходять заявки на участь – фільми, які повинні відповідати декільком критеріям (хронометраж роботи не перевищує 20 хв, а також участь приймають фільми зняті за 1-2 роки від року проведення кінофестивалю). Наш партнер – дистрибуторська компанія - займається етапом відбору учасників. Після вибору фіналістів, проходить оцифровка відео і переклад на українську мову.

–Рзкажіть детальніше про програму фестивалю та журі.
–Однією з головних складових кінофестивалю є журі. До журі входять люди, яких можна справедливо назвати професіоналами та фанатами своєї справи. Їх головна ціль – вибрати найкращі фільми серед учасників, а також звернути увагу на молодих та талановитих режисерів, акторів, операторів. Це нелегка справа, але члени журі Запорізького кінофестивалю  справлялися з цією задачею на відмінно.

У 2017 році програма кінофестивалю включала в себе 15 анімаційних, 9 ігрових та 9 документальних короткометражних фільмів. А вже у 2018 році було прийняте рішення розділити конкурсну програму на 2 частини – українську та міжнародну. Це було зроблено для того, щоб приділити більше уваги українським фільмам , режисерам та акторам. Саме тому кількість робіт, які увійшли у фінал II Запорізького Міжнародного кінофестивалю зросла – 46 короткометражних фільмів (28 стрічок міжнародного та 18 стрічок українського виробництва).
Також хочеться зазначити, що окремою номінацією у 2017 та 2018 роках став «Приз глядацьких симпатій». Усі глядачі, відвідувачі кінофестивалю могли відчути як то бути членом журі, могли зробити свій вклад у розвиток українського кінематографу та висловити свою думку.

–Ваш фестиваль – це лише фільми чи й якісь додаткові заходи?
–Запорізький Міжнародний кінофестиваль не тільки може занурити вас у чарівний світ кіно, а також дає можливість поспілкуватися із професіоналами кінематографа, перейняти їх досвід під час майстер-класів. Режисери, актори, продюсери із радістю діляться своїми знаннями, навичками. Вони готові підняти завісу в невідомий і привабливий світ кіно. За два роки проведення кінофестивалю глядачі із задоволення відвідали такі майстер-класи: режисура анімаційного та ігрового кіно, продюсування і продакшн, особливості акторської професії, сценарна майстерність, пітчинг, кінокритика.

Кожного року складається насичена програма кінофестивалю таким чином, щоб відвідувачи не тільки встигли охопити максимум з конкурсної програми, майстер-класів, а також змогли подивитися повнометражні фільми з поза конкурсної програми. До поза конкурсної програми входять якісні та цікаві повнометражні стрічки, які вже були в прокаті та здобули прихильність українських глядачів.

Звісно ж, програма фестивалю ZIFF починається і закінчується урочистими церемоніями. Для учасників, журі, глядачів це важливі події. Відчуття свята, радості та, для деяких учасників, перемоги та успіху. Усі переможці Запорізького Міжнародного кінофестивалю отримують ексклюзивні нагороди та цінні призи.

Фестиваль – ціла низка можливостей не тільки для професіоналів, але й для початківців.
У 2018 році програма фестивалю була доповнена конкурсом відеороликів VERTICAL. Конкурс створено для залучення молоді, щоб дати можливість проявити себе, заявити про себе. Кожна талановита людина може побачити цікаве і незвичайне навіть у повсякденному житті і реалізувати це, зафіксувавши на відео. Завдання учасників конкурсу - показати глядачеві те, що інші, можливо, не помітили або просто не звернули уваги. Завдання конкурсу - розповісти про талановитих і молодих хлопців нашого регіону і України! Для участі в конкурсі не потрібне спеціальне обладнання, досить і камери на телефоні. Ніяких обмежень з приводу формату відео, стилю або його наповнення. Першим переможцем Конкурсу відеороликів VERTICAL стала школа Орт-Алеф, м. Запоріжжя із роликом – «Як виглядає мрія»

На фестивалі ми прагнемо зібрати разом національних та міжнародних кінематографістів, просуваючі найбільш креативні, незалежні і экспериментальні фільми!

У 2017 та 2018 роках членами журі були:
Павло Сушко (продюсер - «DZIDZIO Контрабас» (2017), «Вигодські Вузькоколійки» (2018), «Бігуни» (2019))
Олег Борщевський (режисер – «Закохані у Київ» (2011), «Німфо» (2013), «DZIDZIO Контрабас» (2017), кліпмейкер)
Олег Маламуж (режисер анімаційного кіно – «Викрадена принцеса. Руслан та Людмила» (2018), «Мавка. Лісова пісня (у процесі виробництва))
Ілля Свідлер (продюсер, директор міжнародної  кінодистриб`юторської компанії,  президент МГО «Сінемахолл»)
Богдан Юсипчук (актор «Повернення Мухтара» (2011), «Чунгул» (2016), "Крути 1918" (2019), «Гола правда» (2019))
Олеся Моргунець-Ісаєнко (режисер «Казка про гроші» (2018))
Катерина Гулякова (актриса – «Ластічине гніздо» (2011), «Заради любові я все зможу» (2015), «Відділ 44» (2015), «На лінії життя» (2016), «Покоївка» (2017), «Чаклунки» (2018))
Манук Депоян (продюсер, сценарист, режисер – Олександр Гусєв (журналіст, кінокритик)
Наталя Шевчук (співзасновниця фестивалю соціальної реклами Molodiya Festival)
Дмитро Моісеєв (режисер - Такі красиві люди (2014))

ГЕНАДІЙ НАУМОВ, депутат Запорізької міської ради, член оргкомітету:
- Як Ви вважаєте, в чому значення кінофестивалю, чим він важливий для міста?

- Перш за все, кінофестиваль - це можливість для реалізації своїх талантів для початківців в цій сфері. Не виключено, що саме на нашому фестивалі ми відкриємо майбутні таланти України. Це важливо не тільки для Запоріжжя, але для регіону і країни в цілому. Також кінофестиваль - це імідж міста, можливість для жителів і гостей Запоріжжя відмінно і цікаво провести час, дізнатися багато нового на майстер-класах, спробувати себе в якості члена журі, адже глядачі беруть участь у виборі кращого фільму в номінації «Приз глядацьких симпатій».

- Цього року кінофестиваль проходитиме вже втретє. Як ZIFF розвивається?
- Програма розділилася на міжнародну і українську, з кожним роком позаконкурсна програма стає все цікавішою, тематика майстер-класів розширюється, з'явився конкурс відео роликів VERTICAL для хлопців та дівчат, які тільки роблять перші кроки в кінематографі. Хочеться зауважити, що кількість заявок на участь в кінофестивалі збільшується, в тому числі і від українських режисерів.

- Що найскладніше в організації кінофестивалю?
- Найскладніше - це бути членом журі! Організаційні моменти легко вирішуються завдяки злагодженій роботі команди. Був в цій ролі члена журі в 2017 році. Фільми потрібно було оцінювати за багатьма критеріями, але я як непрофесіонал в кіно, оцінював, перш за все, душею. Членам журі з кожним роком доводиться складніше, адже якість фільмів, особливо українських, ставиться все краще і краще.