Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

За премію у номінації «Найкраща чоловіча роль» будуть боротися два режисери та звукорежисер

01.05.2020
об 12:00
Автор: Віталій Баранник
za-premiiu-u-nominatsiyi-naikrashcha-cholovicha-ro

Неймовірно, але цього року за нагороду в номінації «Найкраща чоловіча роль» будуть боротися два режисери (Ахтем Сеітаблаєв та Андрій Лідаговський) і один звукорежисер – Сергій Степанський. Причому Сергій Степанський номінований також на «Золоту Дзиґу-2020» як звукорежисер фільмів «Мої думки тихі» та «Додому», де свої головні ролі зіграли саме Андрій Лідаговський та Ахтем Сеітаблаєв.

Ахтем Сеітаблаєв – відомий український кримськотатарський актор та режисер, заслужений артист АР Крим. Народився в місті Янгіюль неподалік Ташкента 11 грудня 1972 року у родині депортованих кримських татар. Після закінчення школи у 1989-му році разом з родиною переїхав до Криму, де вступив на акторське відділення Кримського культурно-просвітницького училища, яке закінчив у 1992 році . Навчався на відділенні режисури й драматургії Київського університету театру, кіно та телебачення, який закінчив у 1999 році. Має перший розряд з баскетболу та звання «кандидат у майстри спорту» з дзюдо.

З 2003 року знімається у кіно як актор. У 2007 році дебютував як режисер, знявяши телевізійну стрічку «Квартет для двох». У 2011 році знімає фільм «Чемпіони з підворіття», який був визнаний найкращим українським фільмом у 2012 році та нагороджений премією «Золотий Дюк» на 3-му Одеському міжнародному кінофестивалі.

У 2014 році на екрани виходить історична військова драма «Хайтарма», яку Ахтем Сеітаблаєв присвятив важкому періоду історії свого рідного кримськотатарського народу. Сюжет фільму базується на реальних подіях, пов’язанних з депортацією кримських татар з Криму у 1944-му році. Роль головного героя цього фільму, військового льотчика Амет-Хана Султана, виконав сам Ахтем Сеітаблаєв. Стрічка отримала Премію Національної спілки кінематографістів України у номінаціях «Найкращий фільм року» та «Найкращий ігровий фільм». А Ахтем Сеітаблаєв був визнаний найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі «Кімерія» в Термолі.

Наступні його режисерські роботи – фільми «Чужа молитва», «Кіборги» та «Захар Беркут» також отримали чимало нагород та схвальні відгуки критиків та глядачів. А фільм «Захар Беркут» – серед лідерів цьогорічної церемонії за кількістю номінацій. До речі, у 2017 році Ахтем Сеітаблаєв був ведучим 2-ї урочистої церемонію вручення нагород кінопремії «Золота Дзиґа», під час якої отримав цю премію в номінації «Найкращий фільм» за свою стрічку «Кіборги».

Ахтем Сеітаблаєв​​​​​

Андрій Лідаговський, виконавець головної ролі в кінокартині «Мої думки тихі», народився 12 лютого 1992 року. За фахом він не актор, а режисер. Головна роль у комедії «Мої думки тихі» стала для Андрія акторським дебютом у великому кіно.

У картину, можна сказати, він потрапив по «блату», бо вчився з режисером стрічки Антоніо Лукічем на одному курсі. Свого часу вони разом зняли багато студентських робіт. Одна з них – короткометражний фільм «У Манчестері йшов дощ», де Андрій зіграв головну роль, – навіть отримала Гран-прі на Одеському кінофестивалі. Відомо, що спочатку у фільмі «Мої думки тихі» головну роль повинен був грати інший актор, але з якихось причин не зміг цього зробити. Тоді Антоніо Лукіч запросив на допомогу свого «однокашника», умовивши його зіграти головну роль. І той впорався з цим завданням на «п'ять» балів. За роль у фільмі «Мої думки тихі» він вже отримав спеціальну відзнаку журі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю та приз на кінофестивалі в Карлових Варах.

Андрій Лідаговський

Сергій Степанський народився 6 липня 1983 року. Він один з найкращих звукорежисерів України та член Європейської Кіноакадемії. Сергій Степанський «робив звук» більш ніж для 20 повнометражних та короткометражних фільмів, серед яких можна виділити такі проєкти: «Плем’я», «Нюхач» «Зелена кофта», «Стрімголов», «Рівень чорного», «Голоси Чорнобиля», «Дике поле» та «Штангіст». Крім того, Сергій Степанський був звукорежисером кіноверсії ювілейного концерту «OE.20 Live in Kyiv».

Відзначений кількома кінонагородами. У 2018 році отримав  національну кінопремію «Золота Дзиґа» як найкращий звукорежисер за свою роботу у фільмі «Стрімголов». Причому в цій самій категорії мав ще одну номінацію за фільм «Рівень чорного».

Минулого року знову отримав «Золоту Дзиґу» в тій самій номінації за фільми «Дике поле» та «DZIDZIO Перший раз». Цього року, окрім номінації за найкращу чоловічу роль, також має номінацію в категорії «Найкращий звук» за фільми «Мої думки тихі» та «Додому».

У інтерв’ю порталу «НВ» Сергій розповів, що знявся у фільмі «Вулкан випадково: «Рома (Роман Бондарчук – режисер стрічки. – Прим. редакції) дуже довго шукав актора, який би зіграв цю роль. У них була якась велика кількість кастингів. Але все його не влаштовувало. І вже наближалися зйомки, а Германа все немає, ну, і покликали мене. Я вдячний трьом людям – це Рома Бондарчук, Вадим Ільков, це оператор наш, і Таня Симон, асистент Роми по роботі з акторами. Один кастинг, другий кастинг, потім парний кастинг. І з того, що в них було, напевно, це їх влаштувало найбільше». Далі Сергій підкреслив, що працювати по ту сторону камери йому було складно, але цікаво.

Сергій Степанський

Читайте також:

Статті

«Найкращий дизайн костюмів» – майстрині на всі руки

Цілком природно, що в номінації «Найкращий дизайн костюмів» представлені саме жінки. Створення гарного одягу – це один з основних жіночих талантів. Та щоб шити одяг для героїв кінострічок, одного таланту мало. Тут ще потрібні добре знання історії, художній смак, та вміння працювати на знімальному майданчику. І цьогорічні номінатки, безумовно мають всі ці здібності.

25.04.2020
об 13:06

nominatsiia-naikrashchii-montazh-dlia-tikh-khto-st
Статті

Номінація «Найкращий монтаж» для тих, хто ставить останню крапку

Безперечний талант режисера, чудова акторська гра, вражаюча робота оператора можуть бути зіпсовані поганим монтажем кінокартину. Саме режисери монтажу ставлять останню крапку у процесі створення фільму і саме від них залежить, якою в підсумку вийде кінокартини: чи сподобається вона глядачам та вразить кінокритиків. Тому не випадково номінація «Накращий монтаж» є однією з найпрестижніших  серед нагород «Золотої Дзиги». І у цьому році у числі претендентів на заповітну статуетку у цій категорії претендують, без перебільшення, справжні майстри монтажу.

27.04.2020
об 10:43

Номінация «Найкращий сценарій» - режисери та сценарістки
Статті

Номінація «Найкращий сценарій» - режисери та сценаристки

У номінації «Найкращий сценарій» представлені три фільми-фаворити цьогорічної церемонії «Мої думки тихі», «Додому» та «Вулкан». Їх режисери, що були номіновані на кінопремію «Золота дзиґа» за найкращу режисуру, також виступили співавторами сценарію своїх картин. Але про них та їх творчий шлях ви можете прочитати у окремому матеріалі. А зараз ми розповімо про інших авторів сценарію зазначених картин. До речі цікавий факт: якщо режисерами цих картин були тільки чоловіки, то основний сценарій для них писали жінки.

28.04.2020
об 10:13