Трейлери та відео
Популярні пости
Сьогодні, 29 листопада, Чедвік Боузман міг би відзначати свій 44 рік народження. Він йшов власним шляхом, долаючи усі перестороги та безкінечні стереотипи, але найбільше вирізняє його з плеяди зірок на небосхилі Голлівуду – абсолютна щирість. Боузман не намагався здаватись кимось іншим у звичайному житті, не намагався гіперактивною поведінкою привернути до себе увагу публіки і не давав навіть приводу засумніватись у своїй величності як простої людини.
В український чи англійській мові просто говорять про втрату людини, а у французькій є більш відповідна фраза «відчуття відсутності». Можна було б написати мільйони віршів на його честь, назвати тисячі вулиць його іменем, створити сотні пам’ятників по всьому світу, але нічим не замінити того, хто завоював особливе місце в серцях мільйонів. І все, що нам залишається – просто переглядати найбільш вражаючі роботи за участі Чедвіка Боузмана, які мали колосальний вплив не тільки на кіноіндустрію, а й на всю історію суспільства загалом.
«42»
Одна з перших повнометражних робіт актора. Історія розповідає про революційне рішення керівника бейсбольної команди «Бруклін Доджерс» Бранча Ріккі взяти до своєї команди темношкірого гравця на ім’я Джекі Робінсон. Події відбуваються у 40-х роках XX століття у США, що зумовлює расистські настрої не тільки трибун, а й «товаришів» по команді. Головний герой не без емоційних переживань та розчарувань, але з гідністю, притаманною і самому актору, долає образи і провокації.
«Маршалл»
Ще одна стрічка, що розповідає історію абсолютно реальної особи Тургуда Маршалла. Він їздить країною та захищає людей, що стали жертвами расових пересторог, через що були помилково звинувачені за скоєння злочинів. В центрі сюжету знаходиться лише одна справа цього неперевершеного адвоката, яка найкращим чином дає зрозуміти героя, що не просто захищає темношкірих, а намагається дізнатися правду та боротися за неї до кінця. Тому дана стрічка – це найкраще зображення неординарного творця в процесі роботи.
«Чорна пантера»
Не згадати стрічку, яка зробила Чедвіка Боузмана відомим, просто неможливо, хоч і з’явився він на великих екранах трохи раніше. Ще з дитинства актор зачитувався коміксами про непереможного короля вигаданої африканської країни Ваканди. Сюжет, як і притаманно Марвел, захоплююче та динамічно розповідає про протистояння Т’Чалли та Руки Смерті. Чи надихався Чедвік Боузман своїм героєм протягом всього дитинства, або ж дорослішання, чи тримався і намагався бути сильним заради нього, але тепер Чорна пантера назавжди асоціюється у глядача лише з цим актором і чи зміниться це колись говорити не просто.
«Джеймс Браун: Шлях вгору»
Ще одна роль легенди зіграна легендою. Джеймс Браун був саме тою людино, яка пройшла усі можливі перешкоди на шляху до слави, а якщо бути точнішими, Зали слави рок-н-ролу. Коли він був маленьким хлопчиком, то був вимушений жебракувати та займатися кишеньковими крадіжками. Його спіймали на гарячому у 16 років і майбутній всесвітньо відомий музикант потрапив у в’язницю, де як не дивно не замислився над своїм життям, а захопився музикою. Він виступав перед ув’язненими, через що його побачив і звернув на нього увагу продюсер, який і запропонував йому співпрацю по закінченню терміну Брауна. Так само як не вкладається у голову ця, до речі, реальна історія, як і залишається незабутньою гра Боузмана, що цього разу відрізняється енергійністю, яка не позбавлена такої ж органічної величності.
«П’ятеро однієї крові»
Одина з останніх робіт актора, якій пророкують не просто номінацію, на «Оскар», а й найбільш вірогідну перемогу у категорії Найкращий актор другого плану, як мінімум. Але стрічка не про передбачення і навіть не про ставки. У центрі сюжету складна, але важлива, для глядача тема війни. Може здатись, що вона тут єдина, але лише з першого погляду. Історія розповідає про закінчення бойових дій у В’єтнамі. Американці за допомогу в боротьбі мають подякувати племені лаху, але не звичайними паперовими грошима, а золотими злитками. Однак літак, який мав доставити цю плату, розбивається і бійцям 1-ї піхотної дивізії доводиться відправитись на його пошуки. Серед усіх живими дістаються до золота лише п’ять темношкірих солдат, перед якими постає вже не тільки проблема виживання, а й моральна.
Кожна з цих стрічок несе у собі не просто оригінальний посил режисерів та сценаристів, а й особистий – від Чедвіка Боузмана. І хоч над деякими своїми роботами йому було десь легше, десь складніше працювати, але він не тільки не жалівся на труднощі, але й знаходив у собі сили підтримувати інших. І якщо для когось він житиме на екранах у якості героїв стрічок, то для інших – у серцях, як приклад не лише доброзичливого та гідного Короля, а й справжньої Людини.
27.10.2020
об 13:04
23.11.2020
об 15:27
05.05.2020
об 15:03
20.05.2019
об 15:43