Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Волонтерство на кінофестивалі: Як це відбувається?

05.12.2020
об 19:30
Автор: Daniela Gilmore

Сьогодні в світі відзначається День волонтера. 5 грудня говорять про тих людей, чиї очі горять, а серця наповнені неймовірною любов’ю, якої вистачає на всіх і все, за що тільки вони не беруться. Яскраві, талановиті, а головне – спраглі сил та енергії особистості стоять на варті соціального розвитку й велика кількість культурних подій не може обійтися без їхньої посильної допомоги. Волонтери допомагають багато і з задоволенням ось, наприклад, як цьогорічні помічники 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Про те, чому вони з року в рік повертаються до своїх обов’язків та який спектр емоцій переживають молоді люди розповіли колумністці VGL cinema, яка теж долучилася до волонтерського підрозділу заходу.

У феєрії чисельних кіносеансів та постійних зустрічей з режисерами, акторами, продюсерами волонтер встигає отримати неабиякий досвід і попрацювати над власними смаками, а головне – побувати за лаштунками фестивалю й включитися в механізм їхньої роботи. Я багато разів чула ці запитання на свою адресу й вирішила їх поставити своїм колегам, аби дати зрозуміти читачам, що ля багатьох з нас волонтерство – це джерело сили.


Найпоширеніше питання: як ви дізнались про фестиваль?

 

«Напевно, мені було 18 років, коли я перший раз, завдяки друзям, потрапила як глядачка на «Молодість». І закохалась у ту атмосферу та настрій. Все це надихнуло мене повернутися знову», - розповіла волонтерка АНЖЕЛІКА КОТЕНКО.

 


Чому вирішили долучитися до фестивалю у якості волонтерок?

 

«На свою першу «Молодість» пішла для того, щоб переключитися. На той момент я повернулася з довгої подорожі, не мала іншої роботи і мої дні були схожі один на одний. Я точно знала, що на фестивалі потраплю у вир емоцій, в мене не буде часу на сумні думки, а до того ж познайомлюся з купою цікавих людей. Так сталося і цього року. З початку карантину я працюю віддалено, майже ні з ким не спілкуюся і щодня – «день бабака». Тому фестиваль став для мене можливістю розфарбувати будні. Також я дуже люблю людей, які творять фестивалі. Вони особливі і кожна можливість знову з ними попрацювати є дуже цінною», - поділилася своєю історією ВЛАДИСЛАВА САФРОНОВА.

 


«Бо це як потрапити до іншої реальності (посміхається), такого досвіду та емоцій важко знайти в якихось інших обставинах. Однак найважливіша причина – це, мабуть, можливість знайомства з неймовірними людьми», - додала АНЖЕЛІКА КОТЕНКО.

 


«Мені терміново потрібно було відволіктися від трохи рутинних буднів, у які я потрапив. На фестивалі я працював вперше, а рішення приєднатись до волонтерської команди було прийняте о 2-й ночі», - розповів МІТЯ ТВЕРДОХЛІБОВ.

 


Який графік роботи у волонтера?

На це питання відповім сама, бо ж не раз волонтрерила. Зазвичай, мене з колегами розподіляють рівномірно по різних відділах, які працюють на фестивалі, тому режим роботи завжди відрізняється. Загалом можна працювати не більше п’яти годин, а потім кожен має право відвідувати різні покази та заходи. Наскільки я знаю, у волонтери в різних департаментах працюють у декілька змін. Кожен може обрати зручний для себе графік. Трошки інша історія в тих, хто працює з гостями, як я цього року. В нас більш гнучкий графік і здебільшого він підлаштований під людину, з якою працює волонтер. Ми з колегами інтуітивно перетворились в один механізм-організм і завжди допомагали одне одному.


Що люди отримують від волонтерської діяльності на фестивалі?

 

«Я шукав просто перезавантаження для себе, але після фестивалю забрав із собою набагато більше: людей, емоції, навички і досвід. Було цікаво спостерігати, як від простої розстановки волонтерів по поверхах мої обов'язки зросли. Як я пізніше говорив Каті Янюк, у кінофестивалю «Молодість» є дух молодості, якого мені так не вистачало останнім часом, і який я так шукав. Метушливість, іскри в серці і вогонь в очах, задушливі вечори біля кінотеатру, пізні виїзди з локації і загальна ідея зробити щось хороше. Молодість такою і повинна бути», - резюмує МІТЯ ТВЕРДОХЛІБОВ.

 

 

Відповідно до закону України, волонтерська праця не оплачується, та й головне у такій роботі не гроші, а досвід, який точно ніде більше не отримаєш. Знайомства та енергетичний обмін між кардинально різними, але в дечому схожими людьми. Також кожен отримує багато вражень та емоцій, які обов’язково захочеться пережити ще й в наступному році. Хтось надалі захоче просто приїздити й спокійно дивитися кіно, а може й зняти власне та відправити його на розсуд журі чи стати організатором нового фестивалю. Після волонтерства можливо все.

Читайте також:

«Молодість»: Фестиваль з 50-річною історією і амбіційними планами
Події

«Молодість»: Фестиваль з 50-річною історією і амбіційними планами

7 липня у Fedoriv Hub відбулася перша пресконференція нового 49-го сезону київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Він пройде з 22 по 30 серпня і відкриється українською картиною Дарії Онищенко «Забуті».

08.07.2020
об 16:07

Події

Кіно буде: Цікавинки 49-го КМКФ «Молодість»

Ризики, пов’язані з карантинними обмеженнями, не зупинили організаторів 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», і вони все ж таки прийняли рішення зустрітися з глядачами в кінозалах «Жовтня», Будинку кіно, KINO42, у імпровізованому театрі просто неба біля Арки Дружби Народів та в просторі Fedoriv Hub. Тиждень кіно та освітніх програм у Майстерні талантів промайнув непомітно. За крок до фіналу цьогорічної історії кіноподії ми вирішили передати своїм читачам трохи фестивальної атмосфери.

28.08.2020
об 19:23

Події

КМКФ «Молодість»: Скіфські олені знайшли своїх володарів

Вчора, 29 серпня, під Аркою Дружби народів відбулась Церемонія нагородження 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

30.08.2020
об 12:07

Новини

Стали відомі дати проведення «Молодості» у 2021 році

Київський Міжнародний кінофестиваль «Молодість» оголосив дати проведення заходу у 2021 році. Під час наступного фестивалю буде розширена програма дебютного кіно, а поки що розпочато прийом заявок до участі в міжнародному конкурсі.

27.10.2020
об 17:39