Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Вів'єн Лі та Лоуренс Олів'є – історія кохання на чверть століття

30.08.2020
об 14:41
Автор: Віталій Баранник

30 серпня 1940 року відбулося весілля англійських акторів Вів'єн Лі та Лоуренса Олів'є. Зірки нарешті змогли офіційно оформити свої стосунки після декількох років спільного життя, отримавши довгоочікуване розлучення від своїх перших подружжів. Ми зібрали кілька цікавих фактів про життя однієї з найвідоміших кінопар світового кінематографу.

 

Зустріч майбутнього подружжя відбулося у 1936 році, коли Лоуренс Олів'є побачив Вів'єн Лі у виставі «Маска чесноти» і вирішив познайомитися з молодою актрисою. Сам Олів'є до цього часу був визнаною зіркою англійського театру, відомий своїми ролями в постановках «Гамлета», «Макбета», «Отелло» і «Короля Ліра».

Між ними швидко зав'язалися дружні стосунки, які переросли в бурхливий роман на зйомках фільму «Полум'я над Англією», у якому вони грали коханців. Незабаром Лоуренс Олів'є та Вів'єн Лі стали жити разом, хоча обоє до цього моменту були вже одружені й мали дітей. Олів'є був одружений на актрисі Джилл Есмонд, яка тільки народила йому сина, а чоловіком Вів'єн з 1931 року був адвокат Герберт Лі Голман, від якого в 1933 році вона народила доньку Сюзанну.

Незабаром пара перебралася за океан в Голлівуд, де спочатку Лоуренсу Олів'є запропонували роль Хіткліффа у «Буремному перевалі», а потім і Вів'єн Лі затвердили на головну роль у фільмі «Віднесені вітром».

На початку 1940 року Джилл Есмонд і Голман дали нарешті згоду на розлучення зі своїми подружжями. За умовами шлюборозлучних процесів, син Лоуренса Олів'є, Таркін, залишився з матір'ю, а дочка Вів'єн, Сюзанна, залишилася з батьком. Здобувши свободу, 30 серпня 1940 року Олів'є і Вів'єн одружилися в містечку Санта-Барбара. Єдиними свідками на церемонії були актриса Кетрін Хепберн та режисер Гарсон Канін.

У 1941 році в мелодрамі Олександра Корди «Леді Гамільтон» Лоуренс Олів'є  зіграв роль адмірала Нельсона, а Вів'єн Лі – його кохану Емму. Історія героїв фільму багато в чому була схожа на їх особисту: Нельсон та Емма живуть разом, незважаючи на те, що в Емми є законний чоловік. Фільм мав великий фінансовий успіх, ставши п'ятим фільмом в британському прокаті 1941 року.

У 1945 році пару спіткало велике горе, у Вів'єн Лі трапився викидень, після чого вона впала в глибоку депресію. У результаті за 20 років шлюбу в пари так і не було дітей.

У 1947 році Олів'є був посвячений у лицарі й Вів'єн Лі, як його дружина, стала леді Олів'є. Вона зберегла цей титул навіть після розлучення пари в 1960 році.

Протягом їхнього спільного життя Лоуренс Олів'є був режисером кількох фільмів і вистав за участю Вів'єн Лі, зокрема й легендарного спектаклю «Трамвай «Бажання», який був зіграний 326 разів.

 

Читайте також:

Статті

Золота доба Голлівуду: 5 фільмів з Олівією де Гевіленд

Творці фільмів золотої доби Голлівуду знали, як заволодіти увагою глядача, розважити аудиторію та дати їй насолодитися чудовою картинкою. Пропонуємо провести сьогоднішній вечір за переглядом стрічки тієї епохи кінематографу і вшанувати пам’ять актриси Олівії де Гевіленд. Вчора, 26 липня, стало відомо, що жінка пішла з життя на 105 році. Нагадаємо, британсько-америкарська артистка здобула світову популярність та визнання після ролі Мелані у стрічці «Звіяні вітром». VGL cinema підібрав ще декілька фільмів за участі Олівії, які знімались у період золотої доби Голлівуду.

27.07.2020
об 19:34

Новини

Палкі стосунки: Весілля Мадонни та Шона Пенна

35 років тому (16 серпня 1985 року) відбулося весілля популярної співачки Мадонни та актора Шона Пенна. Один з найскандальніших шлюбів Голлівуду, протримався лише 4 роки. Однак зіркам знадобилося 30 років, щоб пробачити один одному колишні образи. Вони не побоялися публічно визнати, що їх роман був найяскравішою подією у їхньому житті. Отже, пропонуємо загадати зворушливу й трагічну історію кохання двох зірок сучасності.

16.08.2020
об 12:20

Новини

Золота доба Голлівуду: Інгрід Бергман

29 серпня - день пам'яті Інгрід Бергман, однією з найвидатніших актрис золотої ери Голлівуду. Вона народилася 29 серпня 1915 року, а померла у свій 67-й день народження 29 серпня 1982 року. Бергман знялася в більш ніж 50 фільмах, багато з яких увійшли в Золотий фонд світового кінематографа. Вона одна з 17 актрис, які отримали «потрійну корону акторської майстерності» - премії «Оскар», «Еммі» і «Тоні». В день, коли Інгрід мало би виповнитися 95 років, ми зібрали 12 фактів про неї та її акторську долю.

29.08.2020
об 15:13