Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Від «Доктора Хауса» до «Нового Амстердаму»: Як змінювався образ лікаря в американських серіалах

30.03.2021
об 19:59
Автор: Daniela Gilmore

Нам здається, що ми все знаємо про себе: що хочемо з’їсти на сніданок; чи потрібна нам додаткова ковдра для сну; чи так нам важливо сьогодні піднятись о 6 ранку, щоб піти на пробіжку, або ж краще поспати ще п’ять хвилиночок чи декілька годин. Однак, коли стає зовсім зле, ніяк не оминути зустрічі з лікарем. Так чи інакше кожен із нас мав здибанку хоча б з одним із представників цієї професії на прийомі, чи на дружній зустрічі, чи за сімейним столом, чи на екрані в одній із серій улюбленого серіалу. Саме 30 березня у США, звідки пішла мода на подібні шоу, медики святкують свій день, тому сьогодні неможливо оминути увагою історію їхньої еволюції за останні декілька десятиліть.

 

Кадр із серіалу «Доктор Хаус»

 


Особливо глядач призвичаївся до перегляду медичних серіалів після виходу на маленькі екрани «Доктора Хауса», який у 2004 році здивував світ не лише своєю схожістю з головним британським детективом Шерлоком Холмсом, а й надзвичайною геніальністю та неповторною неідеальністю, до якої дуже звикла широка аудиторія початку 2000-х. Кожен очікував того прекрасного, привабливого і доброго лікаря, як у серіалі 1994 року «Швидка допомога», в обличчі Дага Росса, якого грав улюбленець Голлівуду і володар багаточисельної кількості жіночих сердець Джордж Клуні. І хоч відлюдник Ґреґорі Хаус у виконанні харизматичного Г'ю Лорі притягував нашу увагу і незбагненним чином все одно подобався багатьом, але він все вирізнявся із загальноприйнятої концепції ідеального екранного лікаря. Він не мріяв годинами розмовляти зі своїми пацієнтами, розпитувати про їхні життя та хобі, дізнаватись, що у них на душі чи співчувати їм через те, як склалося їх життя – головною для нього була лише хвороба, її правильна діагностика та лікування. Лише з часом, звикнувши до його саркастичних жартів, можна побачити, як розкривається цей герой, вчиться проявляти свої почуття, по-справжньому любити і дружити. Пізніше приходить розуміння, що цей «надзвичайно неприємний тип» у своїх пошуках правильного лікування незрозумілих хвороб намагається проявити свою турботу та любов до людства, навіть якщо сам це заперечує. Можна вважати, що саме з цього неоднозначного і багатогранного героя почало розростатись наше захоплення серіалами про лікарів.

 

Кадр із серіалу «Швидка допомога»

 


Такими ж улюбленими для нас стали і Джей Ді, Тьорк та Еліот – герої серіалу «Клініка», чия історія розпочинається з першого дня стажування у клініці Sacred Heart та знайомства з її персоналом, а особливо із медичною сестрою Карлою Еспінозою, головним лікарем доктором Келсо та доктором Коксом. Останній нам може нагадати доктора Хауса, хоч і лікар зі схильністю до соціофобії першим з’явився саме у «Клініці», яка вийшла на екрани у 2001 році, але для нашого глядача була показана пізніше. Саме цей серіал показує нам перехід від доктора Кокса, який має досить складний характер та є постійним джерелом песимізму і скептицизму, до Джей Ді – виняткового оптиміста з непереборним бажанням постійно жартувати та лікувати людей за допомогою кошенят. Уся історія була більше сконцентрована не на незрозумілих діагнозах, страшних хворобах чи медичному натуралізмі, а саме відносинам між персонажами.

 

Кадр із серіалу «Клініка»

 


Подібну тенденцію продовжив один із найбільш тривалих проєктів, який розповідає про роботу та особисте життя лікарів, серіал «Анатомія Грей». У якості головного протагоніста виступила жінка, що була вже досить неочікувано, як для 2005 року. Мередіт Ґрей – молода та амбітна дівчина, яка стає частиною команди, що складається з 5 інтернів, які «пережили» річну хірургічну програму і тепер зможуть попрактикуватись під наглядом свого куратора. Однак, як і для будь-якої людини, міжособистісні стосунки часто виходять на перший план, а лікар тепер зображений як проста людина зі своїми проблемами та потребами. Кожен із героїв повинен намагатись тримати хоча б який-небуть баланс між постійним навчанням, яке не закінчується ніколи, медичною практикою та особистим життям, яке логічно, що розвивається теж у стінах лікарні.

 

Кадр із серіалу «Анатомія Грей»

 

 

Проте ТБ-шоу «Раш» встигло таки вийти за межі цих стін та показати за короткий сезон роботу приватного лікаря, який працює з дуже специфічними особистостями. Головну роль Вільяма Раша виконав улюбленець практично усіх передплатників Netflix та фанатів серіалу «Люцифер» Том Елліс. Персонаж досить схожий на того, яким ми звикли його бачити – гульвіса, егоїст, любитель розкоші та надзвичайно непроста і неоднозначна особистість. Однак замість розслідувань злочинів і нерозділеного кохання до напарниці, життя чоловіка наповнене медичною допомогою впливовим пацієнтам за межами медичних установ. Він такий же неідеальний, як і Хаус, проте такий же людяний і співчутливий, як і Джей Ді, хоч і без надмірної кількості жартів. Цей персонаж показав ще більш реалістичного лікаря, ніж до того хто-небуть намагався створити.

 

Кадр із серіалу «Раш»

 


Таким же виявився і герой серіалу «Добрий лікар» – Шон Мерфі, який є не лише втіленням талановитого лікаря-хірурга, а й звичайної людини із діагнозом аутизм і синдромом саванта. Молодому чоловіку доводиться боротись як із проявами розладу і складнощами у спілкуванні, так і з хворобами своїх пацієнтів та скептицизмом колег щодо його методів боротьби за життя людей. Глядачу все більше намагаються розкрити не лише зовнішню оболонку професіонала, на якій ми звикли самі концентрувати увагу, а й внутрішній світ лікаря та його справжню професійну діяльність і її особливості.

 

Кадр із серіалу «Добрий лікар»

 


Ще більш цікавим став медик у особі Конрада Гокінза, якого зіграв американський актор з українським корінням Метт Зукрі у серіалі «Ординатор». Його герой – молодий високопрофесійний терапевт з жахливим характером, під наставництвом якого намагається втілити усі свої мрії та надії новоспечений випускник університету та непереборний ідеаліст Девон Правеш, який лише про те і мріяв, щоб рятувати людські життя. Однак як і юний герой, так і глядач вперше зіштовхується із бюрократією та недоліками системи саме на екрані.

 

Кадр із серіалу «Ординатор»

 


Продовжив боротьбу з неідеальністю світу та несправедливістю в ньому новий головний лікар публічної лікарні «Новий Амстердам» в Нью-Йорку – Макс Гудвін, головне питання якого: «Чим я можу допомогти?». Саме воно описує його характер найкращим чином, чоловік настільки прагне виправити усі помилки минулих керівників, недостатність в оснащенні та фінансування. Він готовий практично кожного пацієнта вилікувати власноруч, якщо це необхідно. Гудвіна можна вважати уособленням «ідеальної простої людини», яка з усіх своїх сил змінює світ навколо. І хоч його не полюбили кінокритики, стверджуючи, що він має вже занадто м’який характер та добре серце, проте глядачі йому надзвичайно раді, як і кожен працівник лікарні у самому серіалі. Як можна не полюбити лікаря, який так само уважно ставиться до потреб пацієнтів, як і до їхніх хвороб, просто не відомо.

 

Кадр із серіалу «Новий Амстердам»

 


І хоч цей персонаж так і не може знайти баланс між особистим життям та роботою, між мрією про ідеал та реальністю, між удачею та тяжкою працею над помилками, проте він робить значно більше – робить усе з всеохоплюючою любов’ю, що не може оминути будь-якого глядача. А ми у відповідь можемо любити та поважати тих, хто як і він намагаються зробити наше життя дещо легшим, а світ трохи кращим.

Читайте також:

Новини

«Ферзевий гамбіт»: Секрети успіху шахової історії

З прем’єри «Ферзевого гамбіту» на стрімінговій платформі Netflix минуло 2 місяці, але вплив серіалу викликав ажіотаж у всьому світі. Як повідомляє The Washington Post, попит на шахові набори зріс на 250% на американському торгівельному сайті eBay; запит у стрічці Google про те як грати в шахи зріс до свого дев’ятирічного максимуму; на одному з найпопулярніших сервісі для онлайн-трансляцій Twitch лише за один місяць глядачі переглянули удвічі більше відео з грою, ніж у минулому році; чинний чемпіон світу з шахів Магнус Карлсен оцінив серіал на 5 із 6-ти зірок; а додаток для гри в шахи для iPhone злетів у рейтингу стратегічних ігор на третє місце у США і друге місце у Великобританії. Що ж саме стало каталізатором зміни у смаках і настроях суспільства.

21.12.2020
об 17:24

Новини

П’ятий сезон серіалу «Жіночий лікар» – що нового?

У фокусі любов і сімейні цінності. А також старі і нові герої, інтриги і підступ, дружба і відданість – на FILM.UA Group почалися зйомки нового п'ятого сезону медичної драми «Жіночий лікар».

16.06.2020
об 14:10

Новини

П’ятиденний марафон на підтримку медиків #Лікарютинеоди

3 травня о 21:00 в ефірі телеканалу «1+1» розпочався благодійний марафон на підтримку медиків, що зараз в прямому сенсі знаходяться «на передовій» і їх ворог невидимий та дуже небезпечний. Завершиться акція 8 травня в ефірі «Сніданку з 1+1».

06.05.2020
об 16:33

Новини

Історія телевізійної прем’єри «Оскар» та провальної перемоги

Життя – вічний потік, а кожен день все більше нових подій витісняють те, що було до них. Вчені говорять, що зараз людина за день отримує стільки інформації, скільки раніше могло охопити ціле століття. Однак незмінно з нами залишаються улюблені розважальні програми, які допомагають пережити тяжкі часи та відсвяткувати приємні миті. Такою вже встигла стати для усього світу церемонія нагородження кінопремії «Оскар», яка бере свій початок у далекому 1929 році, коли 16 травня 270 осіб прибули у Roosevelt Hotel, щоб за 15 хвилин нагородити переможців у головних номінаціях. Проте найбільшою відмінністю від вже відомої нам події був той факт, що їх імена вже були відомі за три місяці до церемонії. На той час побачити усе дійство на власні очі могли лише представники кіноіндустрії, купивши квиток за 5 доларів, що у наші дні прирівнюється до 74 доларів.

19.03.2021
об 13:43