Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Весільний спадок України на великому екрані

14.10.2020
об 15:45
Автор: Тетяна Мисяновська

14 жовтня в мережі кінотеатрів «Планета кіно» розпочинається прокат документального фільму  FILMUA Television «Весільний спадок». З 22 жовтня стрічку можна буде побачити й в інших мережах кінотеатрів країни.

 

 

«Весільний спадок» - це документальний проєкт, що розповідає про весільні обряди кінця ХІХ - початку ХХ ст. у восьми регіонах України. Кіноробота, що вийшла у широкий прокат, - це своєрідне продовження попереднього проєкту авторів під назвою «Спадок», в якому досліджувалися етнічні образи різних українських регіонів. 

Для створення цього фільму творцям знадобилося п'ять років, безліч експедицій та допомога професіоналів, етнографів, колекціонерів та нечисленних свідків, що ще пам'ятають стародавні весільні традиції.

На очах глядача відбувається реконструкція традиційних весільних обрядів та гулянь з 8 областей України: Чернігівської, Рівненської, Харківської, Чернівецької, Київської, Закарпатської, Івано-Франківської та Черкаської. Зібрані та відтворені портрети й образи не тільки молодят, а й інших важливих учасників свята - батьків, дружок та дружб, свашок, світилок та інших. Ми дізнаємося про те, які були музики, як сваталися, що було в приданому нареченої, хто такі свашки, що таке трапаляхи, нафрама і кураговля та ще багато цікавих деталей. Окрім візуального розмаїття барвистих народних вбрань, музичний супровід заслуговує окремої згадки, адже, це зібрані авторами народні пісні, притаманні певному регіону. 

 

 

 

Стрічка яскраво демонструє красу та багатство українських обрядів та традиційного вбрання. Без сумніву, більшість з цих звичаїв відійшли в минуле, деякі з них просто неприйнятні в наш час і ніхто не змушує нас їх повторювати, але ми повинні пам'ятати та передавати наступним поколінням наш спадок.  

Режисер Олексій Гуз та продюсер Олена Малкова стверджують, що не збираються зупинятися. Зараз вони розмірковують над можливістю створення так званого українського календаря, тобто фільмування стародавніх звичаїв святкувань, скажімо, жнив, Різдва, Великодня та інших свят у різних регіонах України, а також відтворення стародавніх дитячих ігор та забав.

 

Читайте також:

Новини

Незабаром в Україні презентують стрічку «Мати Апостолів»

Фільм, що розповідає про жахи війни через емоції та біль матерів, на широкий екран вийде у перший місяць зими.

12.10.2020
об 13:58

Новини

Креативна документалістика: Прийом заявок на IDFA 2020

Docudays UA другий рік поспіль організовує українську делегацію на головний європейський фестиваль документального кіно в Амстердамі. До участі на IDFA запрошуються повнометражні проєкти в жанрі креативної документалістики, що перебувають на різних стадіях виробництва. Серед усіх поданих заявок оберуть лише 5 проєктів.

13.10.2020
об 13:45

Статті

Легенди українського кіно: Лесь Сердюк

14 жовтня 1940 року народився відомий український актор та театральний педагог, народний артист України Лесь Сердюк. Символічно, що на світ він з'явився в день Покрови Пресвятої Богородиці, який був для українських козаків великим святом, оскільки їхню церкву присвячено Діві Марії. Офіційна фільмографія актора налічує понад 100 фільмів, але найбільше він запам'ятався глядачам саме завдяки своїм козацьким та історичним персонажам.

14.10.2020
об 10:50

Статті

ТОП-5 найкращих українських фільмів про козаків

14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці в країні відзначається День українського козацтва. Спеціально до свята VGL cinema підібрав п’ять найкращих фільмів про козаків, славетних та хоробрих захисників української землі.

14.10.2020
об 11:45