Трейлери та відео
Популярні пости
14 жовтня в мережі кінотеатрів «Планета кіно» розпочинається прокат документального фільму FILMUA Television «Весільний спадок». З 22 жовтня стрічку можна буде побачити й в інших мережах кінотеатрів країни.
«Весільний спадок» - це документальний проєкт, що розповідає про весільні обряди кінця ХІХ - початку ХХ ст. у восьми регіонах України. Кіноробота, що вийшла у широкий прокат, - це своєрідне продовження попереднього проєкту авторів під назвою «Спадок», в якому досліджувалися етнічні образи різних українських регіонів.
Для створення цього фільму творцям знадобилося п'ять років, безліч експедицій та допомога професіоналів, етнографів, колекціонерів та нечисленних свідків, що ще пам'ятають стародавні весільні традиції.
На очах глядача відбувається реконструкція традиційних весільних обрядів та гулянь з 8 областей України: Чернігівської, Рівненської, Харківської, Чернівецької, Київської, Закарпатської, Івано-Франківської та Черкаської. Зібрані та відтворені портрети й образи не тільки молодят, а й інших важливих учасників свята - батьків, дружок та дружб, свашок, світилок та інших. Ми дізнаємося про те, які були музики, як сваталися, що було в приданому нареченої, хто такі свашки, що таке трапаляхи, нафрама і кураговля та ще багато цікавих деталей. Окрім візуального розмаїття барвистих народних вбрань, музичний супровід заслуговує окремої згадки, адже, це зібрані авторами народні пісні, притаманні певному регіону.
Стрічка яскраво демонструє красу та багатство українських обрядів та традиційного вбрання. Без сумніву, більшість з цих звичаїв відійшли в минуле, деякі з них просто неприйнятні в наш час і ніхто не змушує нас їх повторювати, але ми повинні пам'ятати та передавати наступним поколінням наш спадок.
Режисер Олексій Гуз та продюсер Олена Малкова стверджують, що не збираються зупинятися. Зараз вони розмірковують над можливістю створення так званого українського календаря, тобто фільмування стародавніх звичаїв святкувань, скажімо, жнив, Різдва, Великодня та інших свят у різних регіонах України, а також відтворення стародавніх дитячих ігор та забав.
12.10.2020
об 13:58
14.10.2020
об 10:50
13.10.2020
об 13:45
14.10.2020
об 11:45