Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

В Україні буде проведено освітню програму для кінопродюсерів EAVE ON DEMAND

14.09.2019
об 17:59

Уже декілька років поспіль ми говоримо про відродження українського кіно, втім освіта досі залишається болючою точкою індустрії. Аби зарадити кінематографістам у цьому питанні, восени за підтримки Українського культурного фонду в Україні буде проведена освітня сесія від престижної європейської організації EAVE у співпраці з Українською кіноакадемією та в партнерстві з Одеським міжнародним кінофестивалем.

Український кінематограф безупинно розвивається: якщо ще кілька років тому в прокат виходило приблизно п’ять стрічок на рік, то зараз їхня кількість сягає 35-40. Ренесанс українського кіно, про який почали говорити кілька років тому, відкрив епоху новітнього українського кінематографа, у якій щороку збільшується не тільки кількість, а й якість сучасних вітчизняних фільмів. Втім, українські кінематографісти та кінопрофесіонали зауважують, що глобальною проблемою все ж залишається рівень та якість спеціалізованої освіти.

Організації, які постійно наголошують на важливості кіноосвіти та роблять вагомі кроки в цьому напрямку, – Українська кіноакадемія та Одеський міжнародний кінофестиваль. Для членів УКА та загалом для українських кінопрофесіоналів організовуються різноманітні майстер-класи, де вони мають змогу дізнатися від експертів про те, як правильно вирішувати юридичні моменти з виробництвом стрічок, як їх просувати, куди скеровувати увагу першочергово тощо. Українським кінематографістам підказують, як шукати підхід до глядача, для якого й знімаються фільми. Порушують проблеми піару та маркетингу, відсутності уявлення загалом про промокампанію і її важливість.

Новий сезон для українських кінематографістів розпочинається новим освітнім проектом – для продюсерів, які безпосередньо керують процесом як творення, так і донесення проекту до цільового споживача, створено EAVE ON DEMAND, де на серії групових та індивідуальних зустрічей будуть вивчатися механізми результативної роботи на прикладі десяти конкретних проектів, які відберуть для участі.

EAVE ON DEMAND – це сесія від найкращої європейської освітньої програми EAVE. В Україні вона втілюється за підтримки Українського культурного фонду в співпраці з Українською кіноакадемією та в партнерстві з Одеським міжнародним кінофестивалем. Ця престижна програма з винятковою фаховою експертизою розробляється організацією  EAVE і надається спеціально для різних країн не лише Європи, а й усього світу. В Україні вона буде втілена вперше, і ця унікальна дороговартісна сесія була б неможлива без підтримки Українського культурного фонду.

EAVE ON DEMAND об’єднує багаторічний досвід, який організація EAVE накопичила з 1988 року в галузі міжнародного навчання та нетворкінгу, та індивідуальний підхід до українських продюсерів з урахуванням їхніх конкретних потреб. Тобто за чотири дні продюсери разом з експертами пройдуть майстер-класи, групові сесії та індивідуальні зустрічі з кіновиробниками. На них будуть запрошені продюсери короткометражних та повнометражних ігрових/документальних фільмів та автори проектів, що перебувають на стадії розробки.

Освітня програма EAVE ON DEMAND допоможе розібратися в правильній роботі міжнародних копродукцій, поліпшить навички продюсерів у питаннях фінансування, маркетингу, а також того, з чого з’являється вся подальша ідея, – розробки сценаріїв. Це полегшить наступні кар'єрні кроки для учасників сесії та реалізацію відібраних для неї проектів. Допомагатимуть у проведенні семінарів провідні експерти EAVE, серед яких керівник групи Діана Ельбаум, консультант з продажів та маркетингу Аранка Матітс та інші фахівці.

Семінари будуть складатися з роботи над вибраними проектами, які перебувають зараз у розробці, та майстер-класів з міжнародного спільного виробництва та продажів на міжнародному ринку. Для десяти відібраних проектів буде проведена індивідуальна робота, а для широкої професійної аудиторії заплановано майстер-класи з експертами кіноринку. Усі заняття будуть проходити англійською мовою. Сесія відбудеться 15-18 жовтня в Києві.

Варто наголосити, що EAVE була заснована ще у 1988 році. Це провідна європейська організація з навчання, розвитку та нетворкінгу для продюсерів по всьому світу. Вона надає можливість професійного навчання та об’єднання продюсерів з різних регіонів з метою розвитку ділових стосунків для спільного виробництва проектів. Унікальна міжнародна мережа організації нараховує понад 2700 продюсерів та кіновиробників (дистриб’ютори, спонсори, торгові агенти тощо) і тепер до неї можуть долучитися українські виробники кіно.