Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Український Індіана Джонс вирушить у пригоди у фільмі «Рагнабор»

18.07.2019
об 17:20

Почалася робота над пригодницьким фільмом «Рагнабор». Ідея цієї стрічки народилася в Україні (компанія Prime Story Pictures), після чого отримала партнерів у Німеччині (компанія Duellmann Filmproduktion) й Латинській Америці, де, власне, і розгортається її сюжет. За словами творців кінокартини, по духу її сюжет перегукнувся з такими кінохітами, як «Джуманджи» (2017) й «Індіана Джонс» (1981).

 У центрі сюжету стрічки – авантюрний хлопець Дмитро. Він має особливий дар бачити предмети під землею. Завдяки цьому він заробляє на нелегальних розкопках, під час яких знаходить коштовності минулих епох, які продає на чорному ринку. Його життя сповнене пригод та екстремальних випадків. Одного разу він потрапляє до команди відомого професора-археолога Вержбицького і його розумної та красивої реставраторки Віри Сташенко.

Незвичайні вміння Дмитра допомагають офіційним археологам розкрити одну з найскладніших таємниць, якою огорнутий спадок язичницького волхва Рагнабора. Артефакти, пов’язані з ним, відкривають можливість не тільки зазирнути в майбутнє, але й змінити подальший хід подій. Погодившись відправитися з колегами-археологами в небезпечну подорож на пошуки артефактів Рагнабора, Дмитро й гадки не мав, які шалені пригоди та несподівані віражі долі на нього чекають. Адже шлях дослідників прокладено через землі стародавнього племені в джунглях Південної Америки. Чим ближче головні герої до своєї мети, тим більше переконуються, що артефакт може принести світу як благо, так і біду. А на того, хто хоче отримати від нього користь, накликає прокляття, безумство чи смерть. Вирушаючи з колегами на пошуки розгадки стародавньої таємниці, Дмитро ще не знає, що сам є ключем до неї.

А дізнавшись, що в ньому тече кров Рагнабора, повинен зупинити потривожену давню силу пророцтва, яка в зловмисних руках загрожує  всьому світу великою катастрофою. Україну в цьому проекті представляють продюсери Павло Сушко та Олександр Недбаєв, що відомі за фільмом «DZIDZIO Кронтрабас» (2017). А з німецького боку створенням фільму займається продюсер Сюзанна Дуельман, фільмографія якої налічує десяток популярних стрічок. Хто працюватиме над «Рагнабором» із латиноамериканського боку, поки не відомо.

Режисером картини заявлено Володимира Харченка-Куліковського, що раніше зняв цілу низку телесеріалів: «Тінь кохання» (2018), «Перший раз прощається» (2018), «Паперові квіти» (2016), «Нерівний шлюб» (2012-13). Бюджет картини становить 2 млн доларів. Початок зйомок стрічки планується на наступний рік, а прем’єра – на 2021-й. Детальніше про «Рагнабор» ексклюзивно для VGL cinema розповіли його ключові творці.

ПАВЛО СУШКО

ПАВЛО СУШКО, генеральний продюсер Prime Story Pictures (Україна)
З початку «Рагнабор» задумувався як хітовий фільм. Розробка ідеї почалася у 2017 році, а вже у 2018 році ми виграли грант від «Українського культурного фонду» на 100 % фінансування девелопменту фільму. Завдяки цьому вже наприкінці 2018-го року був написаний перший драфт сценарію, створена біблія персонажів і пропрацьована візуальна складова до майбутніх промо-матеріалів фільму.

Увесь цей пакет ми презентували на кіноринках у Берліні й у Каннах, де й знайшли міжнародних партнерів, зацікавлених у спільному виробництві. Щодо країн Латинської Америки, зізнаюся чесно, ми маємо навіть надлишкову пропозицію (сміється – ред.). На сьогодні ми вже підписали попередні угоди про спільне виробництво з Бразилією та Еквадором. Окрім того тривають переговори з Болівією, Мексикою й Чилі. Кожна з цих країн має свої переваги для виробництва: більша концентрація необхідних краєвидів неподалік від великих міст з інфраструктурою, кращі фінансові умови, більш розвинена державна підтримка кіно або більш досвідчені місцеві кінопрофесіонали. Кожна з вищезгаданих країн бачить потенціал нашого фільму  – як культурний, так і комерційний.

Головного негідника в стрічці зіграє німецький актор, який має великий досвід у перевтіленні в поганців для багатьох відомих стрічок. Він обожнює грати «велике зло». Однак поки що я не можу назвати його ім’я. Наразі він вивчає сценарій, щоби привнести власне бачення в запропонованого персонажа.

Сценарій побудовано таким чином, що в нього буде інтегровано місцевий колорит, локальну міфологіюйі культуру. Другорядні та яскраві епізодні ролі будуть віддані відомим місцевим акторам, що покращить прокатний потенціал у регіоні.

Ще на етапі розробки сценарію робоча назва проекту була «Український Індіана». Усі ми виросли на цій відомій голлівудській франшизі й з дитинства хотіли бути схожими на Інді: подорожувати, ризикувати, прагнути і здобувати, закохуватися й досягати своєї мети попри все. Це і є головним меседжем фільму.

Українському кіно бракує таких завзятих героїв. Тож наша стрічка в цьому плані стане першою. Проте ми не ставимо собі за мету конкурувати з Голлівудом. Завдання фільму «Рагнабор» зовсім інше – створити справжній вітчизняний пригодницький фільм, українською мовою, з нашими героями, на базі українського культурного коду й міфології. Ми створимо нашого власного Інді!

Бюджет картини становить 2 млн доларів. Близько половини із цієї суми ми просимо у Державного агентства з питань кіно. А решту бюджету складають пропорційно частка Германії, Бразилії і власні інвестиції нашої компанії.

ОЛЕКСАНДР ННАДБАЄВ

ОЛЕКСАНДР ННАДБАЄВ, продюсер Prime Story Pictures (Україна) 
Зйомки фільму «Рагнабор» проходитимуть у кількох країнах. В Україні ми зніматимемо у Запорізькій області, на острові Хортиця й на Київщині. Далі, коли за сюжетом герої вирушають на пошуки магічного артефакту до лісів Амазонки, то знімальний процес продовжиться в Латинській Америці,а саме в Бразилії та Еквадорі. Там неймовірна краса: джунглі, чарівні дощові ліси, неприступні гори й безкрайні пустелі.

За сюжетом стрічки диґер Дмитро разом із командою археологів шукають магічні артефакти давнього таємничого волхва на ім’я Рагнабор. Карколомні пригоди починаються на острові Хортиця, тривають на теренах Україні й у результаті приводять героїв до Латинської Америки, де і відбувається кульмінація пошуків з неочікуваним сюжетним поворотом.

Наразі ми ведемо переговори з українськими, німецькими і латиноамериканськими акторами першої ланки на головні й другорядні ролі у фільмі. Однак остаточний акторський склад поки що не затверджено. Але будьте впевнені – у фільмі гратимуть найкращі!

СЮЗАННА ДУЕЛЬМАНН

СЮЗАННА ДУЕЛЬМАНН, копродюсер (Німеччина)
Рагнабор – це вигаданий стародавній слов'янський волхв. Міф про нього створили українські сценаристи. Так звана суперсила Рагнабора полягає в тому, що його артефакти допомагають не тільки побачити майбутнє, але й змінити його.

Вперше я почула про «Рагнабор» на Каннському кінофестивалі під час зустрічі групи міжнародних продюсерів з українськими кінопрофесіоналами. Саме цей проект одразу привернув мою увагу через те, що він перегукувався з «Індіаною Джонсом». Я знаю, що глядачі по всьому світу люблять такі сюжети про карколомні пригоди й стародавні таємниці. Я і сама є фанаткою такого кіно.

Чудово, що такий фільм ініційовано саме в українській кіноіндустрії, що суттєво відрізняється від американської. Тобто в цю кінокартину закладено інший стиль, що є поки маловідомим у всьому світі.