Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Українське кіно 2020: найочікуваніші фільми вітчизняного прокату

10.12.2019
об 15:39

У 2020 році на глядачів чекає ціла низка цікавих українських стрічок, що вийдуть у прокат на великі екрани. Це роботи українських режисерів різної спрямованості та жанрів. Драми, комедії, фільми про війну, історичних постатей тощо – різножанровість цілком спроможна забезпечити попит українського глядача.

Ми зробили ТОП-список найцікавіших українських фільмів.
 

Нешаблонна комедія з людським обличчям: суб'єктивна рецензія на ...
«Мої думки тихі»


«Мої думки тихі» від режисера Антоніо Лукіча. Комедія з драматичним підтекстом про взаємини мами та дорослого сина. Кожен існує у власному світі, і вони здебільшого не перетинаються. Але зв’язок, що зветься любов, є справжнім дивом. Головні ролі у стрічці виконали блискуча зірка українського кіно Ірма Вітовська та молодий актор Андрій Ладиговський.
 

Картина «Віддана» знята за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Це дебютна стрічка української режисерки Христини Сиволап. Історія про стосунки між жінками, наповнена містикою, еротикою, чарівною музикою та надзвичайно красивими костюмами на тлі декорацій австро-угорській України XIX сторіччя. Головні ролі у стрічці «Віддана» зіграли Маріанна Янушевич,  Алеся Романова та Роман Луцький.
 

Фільм «Атлантида» - один з переможців 76-го Венеційського фестивалю. Режисер картини – український режисер Валентин Васянович. Це фантастична утопія, події якої відбуваються в Україні у майбутньому, після повернення до її складу окупованого Донбасу. Цікаво, що за режисерським задумом всі ролі у картині зіграли не професійні актори, а люди, що таким чи іншим чином мали відношення до війни в Україні: парамедики, військові, волонтери…
 

«Наші котики» - фільм про війну в Україні, але дуже суперечливий. Бо режисер Володимир Тихий першим наважився посміхнутися, говорячи на тему війни. Це комедійний екшн, який вже назвали неполіткоректним та цинічним. Переосмислення трагедії за допомогою гумору – завжди ризикований крок, і глядач матиме змогу зробити власні висновки.
 

Стрічка «Черкаси» заснована на реальних подіях. Режисер Тимур Ященко відтворив події 2014 року, коли відбувалася анексія Криму. «Черкаси» разом з іншими суднами опинився у пастці на озері Донузлав. Спостерігаючи, як українські судна один за одним спускають прапори, екіпаж «Черкас» залишається вірним присязі.
 

Оголошено акторський склад фільму «Інший Франко» - Детектор медіа.
«Інший Франко»


Дуже очікувана прем’єра 2020 – стрічка «Інший Франко». Це біографія сина видатного письменника – Петра Івановича Франка. Талановита постать – винахідник, пілот, але… Влітку 1941 року він зникає… Режисер картини Ігор Висневський.  Головні ролі у стрічці зіграли Ахтем Сеітаблаєв та В’ячеслав Довженко.
 

«Ми є… Ми поруч».  Після багаторічної перерви свою чергову стрічку зняв легендарний український режисер Роман Балаян. Один з найвідоміших українських митців «мовчав» понад 10 років. І ось у 2020 році на екрани вийде чорно-біла стрічка «Помилка у діагнозі» («Ми є… Ми поруч»). Це пронизлива історія хірурга, що припустився похибки, ставлячи діагноз власному хрещенику. Найочікуваніша прем’єра року для шанувальників вдумливого кіно.
 

«Погані дороги» - дебютна робота сценаристки відомих «Дике поле» та «Кіборги». Наталя Ворожбіт вперше виступила у якості режисера, екранізувавши власну п’єсу «Погані дороги». У 2017 році твір був поставлений на сцені Лондонського театру Royal Court, а в Україні заслужив статус «Найкраща драматична вистава року» на фестивалі Премія ГРА. Це чотири реальні історії мешканців Донбасу, що опинились на лінії розмежування – війна розділила і життя, і долі.
 

В Украине снимают фильм о Тарасе Шевченко — самурае: он владеет ...
«Тарас Шевченко: Перший Самурай»


«Тарас Шевченко: Перший Самурай». Режисер Роман Перфільєв зняв фантасмагорію на тему життя Тараса Шевченка. Це альтернативна історія життя письменника. Сам режисер відзначає, що його надихнули на ідею різноманітні втілення образу Кобзаря під час подій на Майдані.
 

«Пофарбоване пташеня». Спільний проект України, Чехії та Словаччини. Пронизлива історія хлопчика, якого заради порятунку від війни батьки віддають до родичів у Східну Європу.  Але тітка, до якої потрапив малий, помирає. Хлопець залишається сам-один у глухому селі, де шукає змогу вижити.