Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Три, два, один!» - Найкраща операторська робота

29.04.2020
об 11:00
Автор: Віталій Бараннік
tri-dva-odin-naikrashcha-operatorska-robota

Члени української кіноакадемії цього року вибрали три операторські роботи, гідні, на їх погляд, щоб отримати Кінопремію «Золота Дзиґа». Цікаво, що претендентів у цій трійці можна виставити в порядку кількості отриманих номінацій цієї престижної премії: для Юрія Короля, оператора фільму «Захар Беркут», це вже третя номінація, для Володимира Ількова, оператора фільму «Вулкан» , – друга, а для оператора фільму «Додому» Антона Фурси – поки шо перша.

Вадим Ільков - відомий український оператор та режисер. Народився у Донецьку в 1972 році в Донецьку. У 2000-му році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого .

Оператор-постановник багатьох документальних, ігрових та анімаційних стрічок: «Томен. Кольори життя», «П’єса для трьох акторів», «Рай», Філософія, «Мама померла в суботу на кухні», «Маріуполіс». Вадим Ільков вважає, що: «Оператор – це найкомфортніша професія у кіно». Але при цьому він має і режисерські роботи в кіно.

Так, прем’єрний показ його дебютного повнометражного документального фільму в якості режисера-постановника - «Тато – мамин брат», відбувся на фестивалі Visions du Reel, де виграв приз як найбільш інноваційний фільм фестивалю. Згодом цей фільм переміг у національній програмі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю 2019 року, та був номінований як «Найкращий документальний фільм» на минулорічній церемонії вручення «Золотої дзиги»

Також Вадим Ільков є режисером-постановником фільму-концерту «Розділові Наживо», ту був одним із організаторів першого українського опен-ейр фестивалю «Шешори». Цей фестиваль, який потім отримав назву «АртПоле», проіснував 12 років, об’єднуючи різні види мистецтва й істотно змінивши український культурний ландшафт.

Юрій Король народився у 1980 році у Львові. Закінчив Київський університет культури і мистецтва в 2002 році. Знімає музичні кліпи, рекламні ролики, фільми. Послужний список його робіт в кіно, більш ніж гідний: «Шляхетні волоцюги», «Сторожова застава», «Незламна», «Трубач», «Легенда. Людмила Гурченко», «Мовчун». Двічі був номінований на премію «Золота Дзиґа» у категорії «Найкраща операторська робота»: у 2018 році за фільм «Кіборги», та у2019 році за фільм «Шляхетні волоцюги». Крім того відзначений премією "Золотий орел" за кращу операторську роботу у фільмі «Незламна».

Антон Фурса, що став номінантом цьогорічної премії «Золота Дзиґа» за найбільш обговорюваний фільм року «Додому», знімає повнометражні фільми, рекламні роліки, та музикальні кліпи для відомих українських виконавців: Джамали, Луни, Івана Дорна, та інших. Зокрема він був оператором фільмів «Я тебе знаю», «Свині», а також знімав третій сезон серіалу «Нюхач» за який отримав у 2018 році премію «Телетріумф». До речі серіал «Нюхач» став першим українським серіалом, що був розміщений на платформі Netflix.

 

Читайте також:

Статті

«Кохання» з Дніпра – фаворит номінації «Найкращий короткометражний анімаційний фільм»

З цього року категорію «Найкращий анімаційний фільм» було розділено на дві номінації: «Найкращий повнометражний анімаційний фільм» та «Найкращий короткометражний анімаційний фільм». Тож до цьогорічних номінантів на премію «Золота дзиґа» потрапили три анімаційні фільмі тривалість яких не перевершує 10-15 хвилин.

24.04.2020
об 14:53

Номінация «Найкращий сценарій» - режисери та сценарістки
Статті

Номінація «Найкращий сценарій» - режисери та сценаристки

У номінації «Найкращий сценарій» представлені три фільми-фаворити цьогорічної церемонії «Мої думки тихі», «Додому» та «Вулкан». Їх режисери, що були номіновані на кінопремію «Золота дзиґа» за найкращу режисуру, також виступили співавторами сценарію своїх картин. Але про них та їх творчий шлях ви можете прочитати у окремому матеріалі. А зараз ми розповімо про інших авторів сценарію зазначених картин. До речі цікавий факт: якщо режисерами цих картин були тільки чоловіки, то основний сценарій для них писали жінки.

28.04.2020
об 10:13