Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

ТОП-5 найкращих українських фільмів про козаків

14.10.2020
об 11:45
Автор: Віталій Баранник

14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці в країні відзначається День українського козацтва. Спеціально до свята VGL cinema підібрав п’ять найкращих фільмів про козаків, славетних та хоробрих захисників української землі.

 

«ПРОПАЛА ГРАМОТА» (1972)

Фільм режисера Бориса Івченка, знятий за мотивами ранніх творів Миколи Гоголя, вважається однією з найкращих стрічок українського кінематографу. Іван Миколайчук зіграв у ньому роль легендарного козака Василя, який разом зі своїм побратимом Андрієм (Федір Стригун) вирушає до Петербурга, щоб передати цариці гетьманську грамоту. У дорозі славетні козаки стикаються з різними труднощами й небезпеками, здійснюють безліч подвигів і навіть примудряються перехитрити нечисту силу.

 

«ДОРОГА НА СІЧ» (1994)

Історико-пригодницький фільм, знятий за мотивами роману Спиридона Черкасенка, який уперше був виданий ще у 1937 році. Головний герой стрічки молодий хлопець Павло Похиленко вступає в конфлікт з панським управителем і змушений тікати з рідного Канева на Січ. Там він проходить курс «молодого бійця» і разом з іншими побратимами вирушає до Чорного моря, щоб узяти участь в операції зі звільнення козаків, які перебувають у турецькому полоні.

 

«МАМАЙ» (2003)

Режисерський дебют Олеся Саніна («Поводир») вийшов настільки вдалим, що був висунутий від України на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар», ставши першим фільмом українською мовою, який був номінований на здобуття цієї престижної кінонагороди. Історія кохання козака Мамая (Андрій Білоус) та кримської татарки Амай (Вікторія Спесивцева), розказана в цьому фільмі, є своєрідною українською версією відомої п’єси «Ромео і Джульєтта» Шекспіра. Одного разу вродлива татарська жінка знаходить у степу й рятує молодого козака-утікача, що помирає від ран. Вона закохується в нього і згодом стає його дружиною.

 

«ГЕТЬМАН» (2015)

Фільм, знятий Вілерієм Ямбурським на основі однойменного кінороману Віктора Веретеннікова, розповідає про трагічну любов гетьмана Богдана Хмельницького (Костянтин Лінартович) до молодої польки Гелени Чаплинської (Фатіма Горбенко). Жорстоке протистояння українського козацтва та польської шляхти змушує Богдана Хмельницького зробити непростий вибір між обов'язком та коханням.

 

ПЕКЕЛЬНА ХОРУГВА, АБО РІЗДВО КОЗАЦЬКЕ (2019)

Фільм-казка режисера Міші Кострова орієнтований насамперед на молоде покоління. Стрічка, знята за мотивами казки Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід», вийшла динамічною, цікавою і не позбавленою доброго народного гумору. Окрім хоробрих козаків у ній можна побачити ангелів з чортами, домовиків з ворожками та іншу розмаїту нечисть з українських легенд. За сюжетом, молодий козак Семен (Григорій Бакланов) потрапляє в пастку, яку йому підготував чорт, але навіть пекло не лякає хороброго хлопця й він з честю пройде всі випробування.

Читайте також:

Статті

Іван Миколайчук – патріот і символ українського кіно

15 червня 1941 року в селі Чортория (Кіцманський район, Чернівецька область України) народився Іван Васильович Миколайчук, відомий український кіноактор, кінорежисер, сценарист та композитор.

15.06.2020
об 10:01

Статті

КіноКалендарь: «Тіні забутих предків» - кіношедевр світового масштабу

4 вересня 1965 року відбулася прем'єра фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Режисер стрічки, застосовуючи новаторські методи художнього відображення, зумів органічно поєднати в одній картині драматичний і навіть трагічний сюжет з національним колоритом. Фільм мав неймовірний успіх у всьому світі, зібравши рекордну кількість кінонагород. На честь 55-річного ювілею легендарного фільму ми зібрали найцікавіші факти про нього.

04.09.2020
об 15:51

Новини

Що подивитись по ТБ у День захисника України

14 жовтня Україна святкує День захисника та козацьке свято Покрова. У цей день в країні вихідний. Через карантин в державі не проводиться масових заходів, тож кожен самостійно обирає як розважитись. Ми пропонуємо влаштувати у цей офіційний вихідний день з сучасним українським кіно. Тим більш, що національні канали транслюватимуть багато стрічок, які вже стали улюбленими хітами глядачів. Багато з них можна було побачити тільки в кінотеатрах, а по ТБ їх показуватимуть вперше.

13.10.2020
об 18:39

Статті

Легенди українського кіно: Лесь Сердюк

14 жовтня 1940 року народився відомий український актор та театральний педагог, народний артист України Лесь Сердюк. Символічно, що на світ він з'явився в день Покрови Пресвятої Богородиці, який був для українських козаків великим святом, оскільки їхню церкву присвячено Діві Марії. Офіційна фільмографія актора налічує понад 100 фільмів, але найбільше він запам'ятався глядачам саме завдяки своїм козацьким та історичним персонажам.

14.10.2020
об 10:50