Трейлери та відео
Популярні пости
Абьюз, бодішеймінг, харасмент та об’єктивізація – усі ці слова досить часто загадуються нині. Декому вони здаються новими й навіяними часом, але дані поняття існували й до нас. Яким би зараз не здавався прекрасним час для розвитку фемінізму, але наші номінальні свободи ще потребують реального підкріплення та продовження боротьби за власні права. 11 жовтня – Міжнародний день дівчат, тому сьогодні варто згадати через що пройшли попередні покоління реальних та вигаданих жінок, які вистояли у поєдинку з дискримінацією, фізичним та психологічним насиллям, а ще різними формами рабства.
«Квітка пустелі»
Мабуть, найпопулярніший фільм з даної теми, який згадується майже у всіх рейтингах феміністичного кіно. Історія справжньої героїні Варіс Дірі, яка була дівчинкою-кочівницею у Сомалі, а стала всесвітньо відомою топ-моделлю та послом ООН. У стрічці зображена не проста казкова історія успіху сильної жінки, а й підіймається непопулярна тема ранніх шлюбів та жіночого обрізання, які відносяться до репродуктивного насильства та маловідомі широкому загалу.
«Скандал»
Стрічка, яку неможливо не згадати у день, який приурочений боротьбі з насильством. Зараз може здатись, що історія стара як світ: начальник неоднозначно натякає на сексуальний зв’язок, як розплату за швидкий кар’єрний зріст та протекцію. Однак це тільки ілюзія. Таких фільмів ще досить мало, щоб дати високу обізнаність суспільству в темі харасменту та негативну оцінку в очах суспільства таким діям, зупинити їх та запобігти подальшому повторенню, виховати нове свідоме покоління.
«Жирний шрифт»
Маловідомий серіал на нашому просторі, натхенням для якого став життєвий шлях Джоанни Коулз, яка працювала головним редактором журналу Cosmopolitan. Проте він безумовно вартий уваги: актуальна тематика у кожній серії; гра акторів, яким віриш беззаперечно; сплетіння легкого гумору з нестерпними. Історія розповідає про трьох подруг Джейн, Кет та Саттон, які разом долають усі труднощі життя від зради хлопця до мамологічної операції – мастектомії - для запобігання раку.
«Зразкові бунтарки»
Серіал, який розповідає про нічний жах сучасної журналістки: неможливість друкуватися, присвоєння статей іншими людьми чи просто відсутність права голосу. Вони приходять раніше за всіх, а йдуть останніми, пишуть основну частину усіх заміток, проводять дні та тижні у пошуці матеріалу для справжніх сенсацій, паралельно намагаючись пробити стелю стереотипів світу 70-х років XX століття. У той час, коли усі помічають лише їх зовнішню привабливість за чашечкою кави, яку вони приготували, ці дівчата, самі того не знаючи, створюють засади первозданного фемінізму.
«Найкрасивіша річ»
Можливо над деякими бразильськими серіалами і жартувала більшість нашого покоління, через любов наших мам та бабусь до них та драм, які там розгортались. Але у цьому випадку творцям вдалось легко і правдоподібно відтворити дух 60-х та дискримінацію жінок у тогочасному Ріо-де-Жанейро. Головна героїня веде звичайне життя пересічної домогосподарки, слухається та вірить своєму чоловіку, намагається тримати високу планку вимогливого суспільства тих часів. Але з кожною серією вона змінюється, з кожною проблемою, вона стає все сильнішою і яскравішою, затьмарюючи неперевершені пейзажі екзотичного для нашого глядача клімату. Їй відмовляють у всьому, роботі чи інвестиціях, тільки тому що вона жінка без чоловіка. А вона у свою чергу дає усім зрозуміти, що у такому випадку він їй тоді не потрібен.
05.08.2020
об 19:14
22.09.2020
об 18:43
07.09.2020
об 17:16
01.10.2020
об 18:18