Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Фемінізм у кіно: Мода чи необхідність

11.10.2020
об 18:41
Автор: Daniela Gilmore

Абьюз, бодішеймінг, харасмент та об’єктивізація – усі ці слова досить часто загадуються нині. Декому вони здаються новими й навіяними часом, але дані поняття існували й до нас. Яким би зараз не здавався прекрасним час для розвитку фемінізму, але наші номінальні свободи ще потребують реального підкріплення та продовження боротьби за власні права. 11 жовтня – Міжнародний день дівчат, тому сьогодні варто згадати через що пройшли попередні покоління реальних та вигаданих жінок, які вистояли у поєдинку з дискримінацією, фізичним та психологічним насиллям, а ще різними формами рабства.

 

«Квітка пустелі»

Мабуть, найпопулярніший фільм з даної теми, який згадується майже у всіх рейтингах феміністичного кіно. Історія справжньої героїні Варіс Дірі, яка була дівчинкою-кочівницею у Сомалі, а стала всесвітньо відомою топ-моделлю та послом ООН. У стрічці зображена не проста казкова історія успіху сильної жінки, а й підіймається непопулярна тема ранніх шлюбів та жіночого обрізання, які відносяться до репродуктивного насильства та маловідомі широкому загалу.

 

«Скандал»

Стрічка, яку неможливо не згадати у день, який приурочений боротьбі з насильством. Зараз може здатись, що історія стара як світ: начальник неоднозначно натякає на сексуальний зв’язок, як розплату за швидкий кар’єрний зріст та протекцію. Однак це тільки ілюзія. Таких фільмів ще досить мало, щоб дати високу обізнаність суспільству в темі харасменту та негативну оцінку в очах суспільства таким діям, зупинити їх та запобігти подальшому повторенню, виховати нове свідоме покоління.

 

«Жирний шрифт»

Маловідомий серіал на нашому просторі, натхенням для якого став життєвий шлях Джоанни Коулз, яка працювала головним редактором журналу Cosmopolitan. Проте він безумовно вартий уваги: актуальна тематика у кожній серії; гра акторів, яким віриш беззаперечно; сплетіння легкого гумору з нестерпними. Історія розповідає про трьох подруг Джейн, Кет та Саттон, які разом долають усі труднощі життя від зради хлопця до мамологічної операції – мастектомії - для запобігання раку.

 

«Зразкові бунтарки»

Серіал, який розповідає про нічний жах сучасної журналістки: неможливість друкуватися, присвоєння статей іншими людьми чи просто відсутність права голосу. Вони приходять раніше за всіх, а йдуть останніми, пишуть основну частину усіх заміток, проводять дні та тижні у пошуці матеріалу для справжніх сенсацій, паралельно намагаючись пробити стелю стереотипів світу 70-х років XX століття. У той час, коли усі помічають лише їх зовнішню привабливість за чашечкою кави, яку вони приготували, ці дівчата, самі того не знаючи, створюють засади первозданного фемінізму.

 

«Найкрасивіша річ»

Можливо над деякими бразильськими серіалами і жартувала більшість нашого покоління, через любов наших мам та бабусь до них та драм, які там розгортались. Але у цьому випадку творцям вдалось легко і правдоподібно відтворити дух 60-х та дискримінацію жінок у тогочасному Ріо-де-Жанейро. Головна героїня веде звичайне життя пересічної домогосподарки, слухається та вірить своєму чоловіку, намагається тримати високу планку вимогливого суспільства тих часів. Але з кожною серією вона змінюється, з кожною проблемою, вона стає все сильнішою і яскравішою, затьмарюючи неперевершені пейзажі екзотичного для нашого глядача клімату. Їй відмовляють у всьому, роботі чи інвестиціях, тільки тому що вона жінка без чоловіка. А вона у свою чергу дає усім зрозуміти, що у такому випадку він їй тоді не потрібен.

 

Читайте також:

Новини

Такий різний Рассел Кроу: Добірка фільмів для вечірнього перегляду

За свою акторську кар’єру австралієць не раз доводив, що він – багатогранний актор, який може співати бути мерзенним чи романтичним. Вже майже тиждень в українських кінотеатрах йде трилер з Расселом Кроу – «Безжальний». Стрічка про чоловіка за кермом сірого пікапа, який знищує все на своєму шляху. Так, у дорожньому заторі герой Кроу «зустрічає» молоду мати Рейчел. Як зазначають CUT Insight,  новий фільм з Расселом Кроу поєднує у собі динаміку погонь, автокатастроф та соціальний коментар, що робить його неймовірно актуальним у 2020 році.

05.08.2020
об 19:14

Новини

VGL cinema рекомендує: Найкращі фільми про бізнесвумен

Сьогодні, 22 вересня, у США відзначається День бізнесвумен. Таке ж свято пропонують запровадити ділові жінки і в Україні. А поки що з цього приводу продовжуються дискусії та збираються голоси під петиціями, VGL cinema пропонує подивитися найкращі, на наш погляд, фільми про тих самих бізнесвумен, які сміливо змінюють світ навколо себе.

22.09.2020
об 18:43

Новини

Добірка фільмів з найстильнішими героями

Експерти назвали ТОП фільмів з яскравими та стильними персонажами. Їх вбрання додають стрічкам неповторного шарму та врізаються у пам'ять. Глядачам настільки подобаються такі герої, що в свій гардероб вони нерідко вносять якийсь елемент зі стильного фільму.

07.09.2020
об 17:16

Новини

Жовтнева добірка фільмів від KyivMusicFilm

У жовтні на глядачів чекають цікаві фільми від KyivMusicFilm. Буде можливість побачити документальну стрічку «Усе для всіх: Lil Peep» про харизматичного репера Ліл Піпа, одну з найдобріших комедій «1+1», продовження ретроспективи Хаяо Міядзакі показом «Мій сусід Тоторо», фільм про Амадео Модільяні, «Таємні імпресіоністи», а також один з найочікуваніших фестивальних хітів року — «Літо’85» Франсуа Озона. До того ж, з 1 по 4 жовтня не пропустіть «Музейний вікенд» у «Баттерфляй Делюкс». Квітки можна придбати на kyivmusicfilm.com.

01.10.2020
об 18:18