Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

ТОП-5 фільмів: «Особисто і з любов’ю, Франсуа Озон»

15.11.2020
об 17:17
Автор: Daniela Gilmore

Головний провокатор європейського кіно, який не може встояти, щоб не додати хоч граму особистої історії. Він ніколи не боявся говорити відкрито зі своєю аудиторією про речі, які його хвилювали, натомість увесь світ відповів йому на знак подяки безумовною повагою і любов’ю. Сьогоднішнього іменинника Франсуа Озона називають яскравим представником кінематографа нової хвилі французького кіно. Він є неодноразовим володарем безмірної кількості премій і нагород міжнародних кінофестивалей. І хоч у приватному житті режисер надає перевагу чоловікам, у кіно особливу роль він відводить сильним та неоднозначним жіночім персонажам, з трепетом та особливою симпатією вписуючи їх в різні життєві ситуації.

 

Франсуа Озон

 

«Під піском»

Франсуа Озона часто порівнюють у темпах творчості з Вуді Алленом, але на відміну від американця француз постійно змінюється і застає зненацька свого глядача неочікуваною історію. Можна сказати, що дана робота ознаменувала новий етап його фільмографії і нічим не була схожа на попередні. Якщо у перших своїх проєктах він був досить категоричний і різкий у певних питаннях, чого тільки варта назва одного з перших фільмів «Щурятник» з максимальним настроєм критичності до світу, який намагається здаватись ідеальним. Робота «Під піском» не відповідає на питання: «Що саме думає автор?», - а залишає по собі достатньо їжі для роздумів, у першу чергу - своєю манерою розповіді. Історія починається із зображення зразкового подружжя, яке відправляється на спільний відпочинок. Уся ідилія переривається випадковим зникненням чоловіка під час купання. Його дружина Марі, чи то від неймовірного кохання, чи то від простої звички, відмовляється вірити у те, що його більше немає, навіть після знайдення його тіла готує його улюблені страви, думає про чоловіка, як про живого, купує йому подарунки. Кожен по-різному долає життєві випробування, а особливо – втрату коханої людини.

 

«8 жінок»

Після такої драматичної стрічки режисер перейшов до більш легкого та приємного жанру для широкого загалу. Історія створення картини досить кумедна, як і вона сама. Режисер завжди любив зображувати у своїх роботах більше жіночих персонажів, в однієї героїні чоловіка вбивають, у іншої – він зникає. Спочатку Озон хотів викупити права на п’єсу «Жінки», якою захоплювався і надихався у коротких перервах між роботою над новими фільмами, але права на неї належали двом голлівудським акторкам Джулії Робертс та Мег Раян. Він вже думав їхати в США для перемовин, але як зазначає Франсуа, його зупинило погане володіння англійською. До того ж, Домінік Безхардт, якого Озон називає своїм імпресаріо, показав режисеру п’єсу 60-х «8 жінок». Якраз у той час, коли проходили презентації попереднього фільму на фестивалі у Сан-Себастьяні, він вперше взяв у руки цей твір Робера Тома. І хоч сама мова йому здалась трохи застарілою, фінальна сцена вразила Озона. Сюжет фільму повністю співпадає з п’єсою, усі події заплутані, а передбачити щось просто неможливо. За сюжетом 8 жінок перед Різдвом збираються в будинку одного чоловіка. Комусь він коханий, комусь – рідний, а комусь – просто хороший друг. Але одній з них стало сил і мотивів, щоб вбити його.

 

«Басейн»

З неймовірною швидкістю Франсуа Озон береться за роботу над новим проєктом. І кожен наступний стає все більше легендарним. Канни, Сезар та Європейська кіноакадемія відзначили винятковість нової роботи режисера. Історія розповідає нам про творчу кризу французької письменниці середнього віку, яка відправляється за натхненням на відпочинок у будинок свого видавця. Однак вся ідилія і спокій йдуть, коли з’являється його донька, яка веде себе досить вільно і часто безвідповідально, але досить захопливо, щоб зацікавити ту саму письменницю. Вона починає підглядати за усіма химерними вибриками молодої особи і вже починають стиратися межі між героїнями. Тепер постає питання: все відбувається насправді? Режисер розкриває досить особисту таємницю у цій стрічці – праця над сценарієм та пошуки творчого натхнення насправді є тяжкою роботою митця.

 

«Ангел»

Якою ми пам’ятаємо Елізабет Тейлор? Фантастичною жінкою і талановитою акторкою? А якщо сказати, що вона була ще й чудовою письменницею і написала нетривіальну драму, яка неабияк зацікавила Озона. Його вразила головна героїня, образ якої був натхнений Марі Кореллі, яка була улюбленою письменницею королеви Вікторії. За фільмом же вона звичайна донька господарки бакалії. Але дівчина мріє про красиве життя, до якого вона йде своїм шляхом, не дивлячись ні на що. Вона досягає успіху, але питання, чи знаходить своє щастя, залишається відкритим. Зйомки фільму відбувалися в основному поблизу Брістоля та інших районах Великобританії, а сцени на натурі знімали в люті морози і часто навіть техніка не витримувала навантажень. Камеру доводилося заносити у приміщення і замотувати у гарячі рушники, а потім знову продовжувати роботу. Але така уважність виявлялась не тільки у ставленні до техніки, а й до людей. У той час, як грілась камера, знімальна група теж мала можливість перепочити і зігрітись. Критики наврядчи звертали увагу на виробничі моменти картини, а більше цікавились фінальним результатом і у свою чергу оцінили фільм рівно на 50%. Можливо і на краще, даючи кожному можливість скласти своє враження про історію.

 

«Франц»

Як не дивно, така чоловіча назва фільму тільки підкреслює всю жіночність атмосфери в історії. Головна героїня Анна страждає від утрати свого коханого, через що постійно приходить до місця, де його було похоронено. Одного дня вона зустрічає там ще одного відвідувача, який виявляється теж знав її Франца. З першого погляду це звичайне знайомство двох людей, яких об’єднує спільне горе. Але чи так схожі їхні почуття? Це питання постійно пронизує всю розповідь і грає важливу роль у долі самої Анни. Цією картиною Озон віддає данину одному зі своїх гуру Ернсту Любічу, який ще у далекому 1932 році екранізував п’єсу Моріса Ростана. І, якщо у часи Любіча чорно-білі тони зображення були виправдані технічними можливостями того часу, то Озон теж використовуючи їх, у свою чергу, робить це для підкреслення емоційного стану героїв. Через що картинка не тільки виглядає естетично, але й допомагає донести настрій і атмосферу тої неоднозначної ситуації, до якої проймаєшся до таких глибин душі, до яких так мріяли пірнути герої Жуль Верна.

 

Символізм, психологізм, авангард – усе це знаходить своє відображення у фільмах Франсуа Озона. Він неперевершений геній своєї справи. Але як не дивно, глядачі люблять його творіння не тільки за красиву картинку, образ сильної жінки чи заплутаний сюжет, а ще й за те особисте та найсокровенніше, що він викроює із власної душі та віддає кожному, хто дивиться його стрічки.

Читайте також:

Новини

ТОП-7 фільмів: Вічне мистецтво Лувра серед швидкоплинного життя

Він пережив близько десятка королів, дві світові війни, декілька революцій та падіння найвеличніших династій, але досі залишається однією з найпрекрасніших пам’яток Франції, що нагадує про швидкоплинність життя та вічну красу мистецтва. Лувр побудували у далекому XII столітті у якості палацу. Свою роботу як музей він розпочав лише восени 1793 року. У такому вигляді, яким ми його знаємо, він став лише наприкінці минулого століття. Однак до чого нам усі ці дати та імена його власників, якщо хотілося б побачити його на власні очі, пройти усіма залами, заглянути в очі «Моні Лізі» та зачаруватися піднесеною атмосферою величного Лувру. Ми пропонуємо вам переглянути один, а можливо і декілька фільмів з нашого списку, щоб хоч б на мить відчути себе саме там.

13.11.2020
об 19:13

Новини

ТОП-10 сучасних українських фільмів для вечірнього перегляду

П’ятниці та й вихідні восени частіше хочеться проводити вдома. Затишні вечори в компаній найближчих та найдорожчих людей можна проводити по-різному. Ми пропонуємо класичний варіант – перегляд фільму. До нашої добірки увійшли стрічки українського виробництва. Щось ви вже бачили і, ймовірно, хотіли би передивитися, а щось ви пропустили та весь час відкладали перегляд на майбутнє. Тож, можливо, ось він ідеальний вечір?! Тим більше, що у нашій добірці ви знайдете кінороботи під будь-який настрій. Отже, загортайтеся у плед і приємного перегляду.

23.10.2020
об 19:13

Новини

У кіно в листопаді: Ода мистецтву, розповідь про італійського генія та за лаштунки fashion-шоу

Глядацькі смаки різнобарвні, тому й фільми, що йдуть у кінотеатрах мають задовольняти якумога більше потреб людей, що обирають сеанс на вечір або на вікенд. Якщо раніше люди з більшим задоволенням ходили на так звані попкорнові фільми, то традиції прищеплені організаторами міжнародних кінофестивалів в Україні таки мають свій вплив. У міжсезоння аудиторія, яка звикла дивитися нішовий контент прагне певної категорії фільмів, які зокрема надає дистриб’ютор Kyiv Music Film.

03.11.2020
об 12:44

Новини

ТОП-13 найстрашніших фільмів жахів всіх часів

Під час перегляду цих фільмів пульс глядачів підскакував до 131 удару на хвилину. Культові стрічки, визнані поціновувачами одними з найстрашніших у своєму жанрі.

21.10.2020
об 18:22