Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Різдвяний календар кіно: «Це дивовижне життя»

30.12.2020
об 18:18
Автор: Daniela Gilmore

Як довго тягнувся цей непростий рік, так само швидко він добігає кінця і залишається всього день до фіналу цього, сподіваємось, неповторного серіалу змішаного жанру: від трилера до романтичної комедії. Якби 2020 рік і був лише фільмом, то однозначно отримав би якусь із найвизначніших кінонагород, як мінімум за непередбачуваність. І, можливо, частина з нас, настільки втомилася від непрогнозованості подій, що втратила віру в щось хороше, у такому разі ми маємо найбільш надихаючу стрічку усіх часів «Це дивовижне життя», яка ось вже 74 роки повертає віру в людей і бажання боротись з усіма негараздами заради власного щастя та своїх близьких.
 


Відразу, коли бачиш головного героя, якого звуть Джордж Бейлі, розумієш, що це справжній мрійник. Він запалює своєю енергією кожного, кого зустріне у своєму житті, яке хлопець прагне зробити просто надзвичайним.

Джордж мріє про далекі подорожі, навчання в університеті та великі звершення. Проте в силу певних неочікуваних подій, які все далі і далі відкидують його від власної мети, він залишається жити тим життям, якого завжди прагнув оминути, оскільки завжди бачив наскільки важко його батьку, проходити через те ж саме.


Все менше він говорить про те, чого хоче сам, і все частіше чинить на користь іншим. Якщо ще в юному віці він встиг врятувати життя брату, а свого начальника від здавалося б неминучої помилки, яка б коштувала йому не тільки репутації, а й, можливо, усіх залишків як власного здоров’я, так і його покупців. Пізніше він пожертвує власною мрією заради своєї сім’ї та добробуту жителів його рідного містечка.


Більшість вважає, що людина з добрим серцем та щирими намірами, проявляючи людяність до оточуючих, має бути завжди щасливою. Однак, як показує життя та сама стрічка, це твердження абсолютно помилкове. Добрі люди теж втомлюються, а особливо, коли не бачать віддачі. Рано чи пізно їх внутрішні сили закінчуються і якщо їх немає звідки поповнити, може статись щось жахливе: або людина повністю втратить самобутнє «я», сповнене любов’ю до життя та інших, і продовжить жити у вигляді бездушного роботу; або ж така особистість, не витримавши жорстокої реальності, вирішить «знехтувати найбільшим подарунком» - власним життям.


Однак вищі сили все ще вірять у Джорджа, тому терміново збираються, щоб відправити йому допомогу у вигляді ангела-хранителя на ім’я Клеренс Одбоді. Він відноситься всього лише до другого класу і навіть немає власних крил, щоб відправлятись на Землю і бачити людське життя, але тепер у нього з’являються усі шанси це виправити. Саме завдяки ангелу ми знайомимось з головним героєм та його історією. Клеренс показує Джорджу не минуле, теперішнє і майбутнє, як можна було б очікувати від класики жанру різдвяного кіно, а лише світ з однією «поправкою» - без його народження. І лише наслідки власних добрих вчинків нагадують герою про сенс його буття.


В основу стрічки покладено історію «Найбільший подарунок» Філіпа Ван Дорена Штерна, яка пройшла власний тернистий шлях до популярності. Видавці відхиляли запити автора надрукувати її, тому Штерн, подібно своєму герою на початку шляху, пішов за мрією напролом і надрукував її у вигляді брошури власноруч, після чого розіслав усім своїм знайомим і близьким на Різдво. Пізніше його творіння помітив Кері Грант і показав його своєму агенту. І хоч актору так і не вдалось зіграти головну роль в екранізації цієї історії, він безперечно дав поштовх для створення шедевру світового кіно, який, до речі, було внесено до Національного реєстру фільмів Бібліотеки Конгресу США. До того ж у списку 250-ти найкращих фільмів за версією IMDb він займає 24 місце, що підносить його на рівень стратосфери кінематографу.


Можна невтомно продовжувати перелічувати усі переваги стрічки, від якої просто неможливо відірватись, але краще за все подивитися «Це дивовижне життя».

 

Читайте також:

Статті

Різдвяний календар кіно: «Зустрінь мене в Сент-Луїсі»

Як писав Шекспір: «Усе закінчується зустріччю закоханих». Ми б хотіли наслідувати прикладу класика і в останні пару днів цього незабутнього і буремного року розповісти про найромантичніші історії у кіно, які стались під Різдво чи Новий рік. І сьогодні, як Керрі Бредшоу, пропонуємо до перегляду стрічку, яка за весь свій час існування встигла стати справжньою легендою.

29.12.2020
об 19:07

Новини

Творча група фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» влаштувала свято дітям

Днями в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбувся благодійний показ української стрічки «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». Актори подарували дітям, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах, трохи казки.

30.12.2020
об 12:31

Статті

Різдвяний календар кіно: «Людина, яка винайшла Різдво»

Щодня ми наближуємося до найбільшого зимового свята у році, для одних це Різдво, а для інших – Новий рік. У ХІХ-му столітті людство винайшло цікаву річ, аби відраховувати дні, що залишились до визначної події. У такий спосіб можна додавати собі святкового настрою напередодні казкової миті. У цей вечір, коли залишається 3 дні до Різдва за григоріанським та новоюліанським календарем, 9 днів до Нового року і 16 днів до Різдва за юліанським календарем, VGL cinema впроваджує нову рубрику «Різдвяний календар кіно». Наприкінці доби ми пропонуватимемо вам переглянути атмосферну стрічку, згідно тематики найближчих декількох тижнів. Отже, розпочинаємо з фільму «Людина, яка винайшла Різдво».

22.12.2020
об 19:03

Статті

Різдвяне диво: 5 затишних фільмів для вечора з какао

Люди навіть у дорослому віці продовжують любити прості речі, відомі з дитинства чи юності. Скільки всього здавалось визначним і неймовірним: від принесеного мамою подарункового набору з цукерками до перегляду атмосферних фільмів з чашечкою какао. Оскільки саме сьогодні святкується день какао, ми пропонуємо вам згадати ті чудові моменти зі стрічками, які створюють найбільш приємні спогади.

13.12.2020
об 17:45