Трейлери та відео
Популярні пости
Ми разом дійшли до цього визначного дня і кожен загадав своє бажання. Комусь хотілось закінчення карантину, комусь нову ляльку, а комусь звичайного спокою. Однак для нас ще існує одне на всіх бажання – мир. Хоча б такий, як започаткували століття тому французько-британські та німецькі протилежні сили. Тоді вони назвали це акцією «Жити та давати жити». Так і ми в своїх затишних оселях можемо сьогодні зробити хоча б одну невеличку справу – просто святкувати життя.
Проте прикрасити це світле свято та додати йому більшої ідейної значимості допоможе французька стрічка режисера Крістіана Каріона «Щасливого Різдва», яка розповідає досить відому історію «Різдвяного перемир’я 1914 року», що дивовижним чином відбулось на півночі від Парижу в муніципалітеті Фреленг'ян, що зовсім недалеко від міста Лілль. Ці події спершу були покладені в основу кліпу 1983 року легенди британської музики Пола Маккартні на пісню «Pipe Of Peace», що у перекладі означає «люлька/цигарка миру». І це не та відома індіанська річ, яка вводить людей в одурманений стан. Весь підтекст набагато глибший. За сюжетом Пол Маккартні грає одразу дві ролі – британського та німецького солдата, які під час перемир’я виходять з окопів, спілкуються, грають у футбол, діляться цигарками і шоколадом та показують одне одному фото своїх наречених. Однак після неочікуваного вибуху, вони повертаються до своєї сторони, але вже нічого не залишається як раніше. Разом з фото нареченої свого «супротивника» вони забирають неоголошену нікому дружбу і віру в людей.
Так само і стрічка 2005 року від Каріона має те ж саме історичне підґрунтя, але головною піснею в ній стає не композиція Маккартні, а різдвяна пісня «Тиха ніч», яка з’явилась у далекому 1818 році у маленькому австрійському селі за співпраці вікарія та шкільного вчителя. У стрічці також звучать всесвітньо відомі пісні, такі як арія «Аве Марія» та шотландська народна пісня «За молоді літа». Таким чином саме музична композиція об’єднує два ворогуючих табори. На початку свята кожен сподівається, що його супротивник буде святкувати, тому влаштовує невеличку різдвяну вечерю з того, що має у своєму розпорядженні. У німецький штаб приїжджає оперна співачка, яка разом зі своїм коханим, якого свого часу призвали на фронт, створює особливу святкову атмосферу, влаштувавши імпровізований концерт.
Коли колишній співак починає виконувати пісню «Тиха ніч», йому починає акомпанувати сопілкою шотландський солдат, який воює на стороні французів. Тому німець продовжує співати і спокійно виходить з окопу з маленькою ялинкою у руках, після чого обидві сторони піднімаються на нейтральну територію.
Вони вітають одне одного зі святом та обмінюються шоколадом, цигарками, шампанським та навіть фотографіями своїх близьких. Після такої чарівної тихої ночі колись протилежні сили, приходять до спільного рішення.
І хоч стрічка не вважається історичною і не має претензій на достовірність, усі деталі в ній пропрацьовані до дрібниць, оскільки Каріон ще з юності цікавився військовою тематикою та питанням перемир’я. Пізніше, коли йому випав шанс створити саме цю стрічку, він зазначив, що незважаючи на те, що він за національністю француз, він намагався зобразити усіх учасників історії з однаковою симпатією. Оскільки люди на передовій живуть в однакових умовах і страждають теж однаково, тому вони і зрозуміти одне одного можуть. І поки інші стрічки у меті створити антивоєнну стрічку намагались показати її жахи, Каріон вирішив піти іншим шляхом і показав наскільки прекрасний мир та взаєморозуміння.
Тому у цей світлий чарівний день Різдва, ми пропонуємо вам переглянути саме цю стрічку, обійнявши своїх близьких та рідних. І загадавши бажання про мир та спокій, просто жити.
25.12.2020
об 17:38
31.12.2020
об 17:17
05.01.2021
об 17:45
30.12.2020
об 18:18