Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Різдвяний календар кіно: «Пара на свята»

28.12.2020
об 19:07
Автор: Daniela Gilmore

Хтось не може дочекатися Нового року, який прийде до нас вже за три дні, аби вся сім’я зібралася за великим столом, але для когось – це справжні тортури через те, що рідні люди дуже далеко. Герої стрічки «Пара на свята» знайшли ідеальний варіант не залишатися один на один зі своїми проблемами і найкращим чином провести не лише одне, а й усі свята.


Поки сучасні кінокритики міжнародного значення дають свою неоднозначну оцінку фільму, люди по всьому світу все більше починають дивитись та наново переглядати його на платформі Netflix. Так, стрімінговий сервіс досить часто випускає серіали та стрічки зі святковою тематикою, які певним чином схожі між собою і погано запам’ятовуються. Проте він же створює нові тренди і дає шанс невідомим іменам спробувати свої сили та заявити про себе світу. Те ж саме можна сказати і про нове творіння не надто популярного режисера Джона Вайтсела. Можливо вам не зустрічалось це ім’я у списках претендентів на «Оскар», «Золотий глобус» чи «Еммі». Хоча він однозначно створив одні з найяскравіших стрічок у наших дитячих чи юнацьких спогадах про початок 2000-х разом із розквітом жанру романтичної комедії, яка заполонила значну кількість великих екранів та чималої частини сердець по всьому світу. Якщо ви і могли не бачити «Дім великої матусі» з Мартіном Ловренсом, яка звичайно ж не претендує на звання класики та високих оцінок експертів, а покликана лише розважати аудиторію, то одну з найбільш різдвяних стрічок «Ласкаво просимо, або Сусідам вхід заборонений», про який ми писали трохи раніше, забути досить важко.

 


Режисер завдяки своєму старому досвіду створив абсолютно новий для наших днів та приємно звичний для течії 2000-х романтичний фільм. Теж без особливих претензій, але безперечно приємний до перегляду на свята сюжет розповідає історію звичну для багатьох, незважаючи на країну, національність чи стать. У центрі уваги молоді люди: дівчина на ім’я Слоан, яка звично для нового покоління працює віддалено та не дуже прагне поділяти свій особистий простір ще з кимось, особливо після зради колишнього коханого; і Джексон – чоловік, який переїхав до США з Австралії та професійно займається спортом, не надто популярний у середньостатистичного населення обох країн, а саме гольфом. Після нестерпно тяжких та навіть частково бридких вечорів, приурочених святу, ці двоє зустрічаються в торгівельному центрі, щоб позбутися єдиного, що могло нагадати про цей жах, а точніше – подарунків. Як би сказав герой іншого, але вже шедеврального фільму, який увійшов у історію кінематографу, «Відпустка за обміном» Артур Абботт – це «постановочне знайомство». Найбільш банальне, яке лише може статись: у двох є однакова проблема і вони можуть допомогти одне одному у її вирішенні. Слоан розповідає, що дізналась від тітки про певний вид відносин, які обмежуються зустрічами на свята, але дівчина не сприймає всерйоз подібну схему. Але Джексону це здається геніальним рішенням усіх проблем, тому він вмовляє дівчину на платонічні дружні відносини заради спілкування лише на свята, щоб запобігти минулих помилок.


Стрічка містить у собі найбільш відомі кліше, які лише можна було застосувати у романтичній комедії, але сценаристи не пропустили цього, а лише іронічно вкладають у висловлювання головної героїні певні насмішки над жанром. І хоч деякі з інших жартів у фільмі не завжди вдалі і звучать лише як «жарт заради жарту», а не для розвитку сюжету, що має робити даний елемент у картині. Все ж таки стрічку легко запам’ятати і можна переглянути не лише на Різдво чи Новий рік, а й на День Святого Валентина і навіть Великдень. І що не менш важливо, повторювати перегляд хочеться та і йде фільм досить легко і невимушено, особливо завдяки відчутній хімії між виконавцями головних ролей Еммою Роберт та Люком Брейсі, які найкращим чином не тільки створили живих персонажів, яким хочеться співчувати, але й подарували певне передчуття любові.

Звичайно ж події у фільмі не можуть слугувати списком справ, які потрібно зробити, щоб зустріти когось особливого, а відносини у «пар на свята» закінчуються кожен раз по-різному. Тому переглянути стрічку все ж варто, якщо не піддивитись якість дієві лайфхаки в особистому житті, то хоча б побачити у сучасному кінематографі не романтизовані ідеальні відносини, а справжні з певними проблемами і розбіжностями, які теж не мають жодних гарантій на щасливе закінчення. Зрештою, якщо не ризикувати, то звідки знати що нічого не вийде?

Читайте також:

Новини

Різдвяний календар кіно: «Листи до М.»

Залишається всього один день до першого в нашому календарі Різдва і тиждень до Нового року. Десь тихо з великих динаміків чи то з мініатюрного навушника лунає саундтрек What the world needs now від польської співачки Анни Карван. Якимось чарівним чином пісня відносить нас у далекі роки, коли ще жили і творили свої шедеври Френк Сінатра чи Арета Франклін, чиї роботи ми вмикаємо невтомно на повтор, щоб створити необхідний настрій комфорту та атмосферу свята. Додати все це у своє життя так само допомагає стрічка «Листи до М.», для якої Карван створилаголовну музичну композицію.

24.12.2020
об 19:09

Статті

Різдвяний календар кіно: «Щасливого Різдва»

Ось і прийшло одне з найочікуваніших свят – Різдво. З року в рік ми кудись спішимо, намагаємось усе встигнути і сподіваємось, що зробили достатньо, щоб вважатись «слухняними дітками» і просто хорошими людьми.

25.12.2020
об 17:38

Статті

Різдвяний календар кіно: «Нова різдвяна казка»

Одне свято вже минуло, проте залишається ще як мінімум два. П’ять днів до Нового року і дванадцять – до ще одного святкування Різдва. Скільки існує варіацій традицій для відзначення цих свят, стільки і кінотворці не втомлюються створювати фільми зі своїм особливим баченням оповідання Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня».

26.12.2020
об 17:46

Статті

Різдвяний календар кіно: «Містер Джангл і різдвяна подорож»

До Нового року лишається всього чотири дні та одинадцять днів до Різдва. Ми так на них чекаємо, як у дитинстві на омріяну іграшку. Проте чомусь ніколи не задумувались, хто ті самі іграшки робить. Стрічка «Містер Джангл і різдвяна подорож» запрошує усіх глядачів у світ заповітних бажань і чудес.

27.12.2020
об 17:56