Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Різдвяний календар кіно: «Нова різдвяна казка»

26.12.2020
об 17:46
Автор: Daniela Gilmore

Одне свято вже минуло, проте залишається ще як мінімум два. П’ять днів до Нового року і дванадцять – до ще одного святкування Різдва. Скільки існує варіацій традицій для відзначення цих свят, стільки і кінотворці не втомлюються створювати фільми зі своїм особливим баченням оповідання Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня».

 

 

Однією з найбільш визначних екранізацій цієї історії є стрічка Річарда Доннера «Нова різдвяна казка». Традиційно в центрі уваги герой, натхненний Скруджем, якого нічого не хвилює, окрім власної роботи та значних заробітків. Як не дивно, саме цей варіант персонажа глядачам сподобався найбільше. І скоріше за все найбільше цьому сприяв виконавець ролі Білл Мюррей, який станом на 1988 рік якраз завдяки цьому проєкту з’явився у головній ролі на великих екранах після виходу фантастичних «Мисливців на привидів». Як би іронічно не звучало, але з привидами йому все ж доведеться зустрітись, але тепер вже у новому фільмі. І хоч рекламний відділ використав частково потенціал подібного каламбуру, але сюжет не вимагає від героя боротись із привидами. Тепер він має їх вислуховувати, йти на діалог і намагатись зрозуміти. Але все це не заради досягнення миру між двома світами людей і духів, а щоб знайти баланс у власному житті.

Герой Мюррея – безжалісний і холоднокровний керівник телеканалу, якому не відомі такі речі як душевне тепло, людське добро та дух Різдва. Але все це до появи у його житті якраз останнього. У цій історії духи не такі нейтральні, як в оригінальній версії. Перевихованням займаються таксист із пекла у якості духа минулого, енергійна фея без будь-яких комплексів як дух теперішнього, а страхітливий мовчазний чоловік з черепом замість обличчя уособлює собою майбутнє, яке може чекати на головного героя, якщо він нічого не змінить у своїй поведінці і самому житті.

Як духи різних часів, Білл Мюррей абсолютно змінив хід роботи над стрічкою. Він роздумував над пропозицією приєднатись близько двох років і навіть спершу відмовився, але пізніше актор передумав і погодився лише за умови, що йому можна буде частково змінити сценарій та впливати на розвиток подій в сюжеті. Але навіть за таких умов, актор часто по закінченню роботи говорив, що працювати над фільмом йому було досить складно. Частково згоден з ним був сам режисер Річард Доннер, який лише додав, що незважаючи на це атмосфера панувала креативна, а результатом він задоволений. Найбільш відчутними змінами в історії були ідеї зробити головного героя більш комедійним та поширити романтичну лінію у стрічці, що додало відчуття дива, яким хочеться жити ще довго після перегляду фільму.

Хоч і розбіжностей у баченні цієї кінорозповіді значно більше, її творці практично всім складом лишилися незадоволені певними змінами власних ідей, фільм був сприйнятий як критиками, так і глядачами досить тепло і навіть номіновався на премію «Оскар». Такі протиріччя скоріше всього були викликані не стільки сумнівами у компетентності власних колег, скільки справжнім вболіванням і любов’ю до цього проєкту усієї знімальної групи. Незважаючи ні на що стрічка досі входить у безліч переліків найкращих фільмів на Різдво і попри усі сумніви стала справді культовою у культурі багатьох країн.

Тож ви можете перевірити, хто саме був привий і додати собі у плани на вечір перегляд даної стрічки, а разом з тим досхочу посміятися, згадати про прості життєві істини та просто впустити трохи любові у своє серце.

Читайте також:

Статті

Різдвяний календар кіно: «Людина, яка винайшла Різдво»

Щодня ми наближуємося до найбільшого зимового свята у році, для одних це Різдво, а для інших – Новий рік. У ХІХ-му столітті людство винайшло цікаву річ, аби відраховувати дні, що залишились до визначної події. У такий спосіб можна додавати собі святкового настрою напередодні казкової миті. У цей вечір, коли залишається 3 дні до Різдва за григоріанським та новоюліанським календарем, 9 днів до Нового року і 16 днів до Різдва за юліанським календарем, VGL cinema впроваджує нову рубрику «Різдвяний календар кіно». Наприкінці доби ми пропонуватимемо вам переглянути атмосферну стрічку, згідно тематики найближчих декількох тижнів. Отже, розпочинаємо з фільму «Людина, яка винайшла Різдво».

22.12.2020
об 19:03

Новини

Різдвяний календар кіно: «Різдвяні хроніки»

У якому віці ви почали сумніватись в існуванні Святого Миколая, Діда Мороза чи Санта Клауса? Чи можливо ви досі абсолютно впевнені в реальності чарівного чоловіка, який дарує всім почуття свята і безумовне щастя? Кожен обирає свій шлях і невідомо що б сталось, якби ми зустріли його того самого справжнього Санту. Найкращим чином дорослу упередженість в уявленнях про чарівника відобразили у стрічці «Різдвяні хроніки».

23.12.2020
об 17:17

Новини

Різдвяний календар кіно: «Листи до М.»

Залишається всього один день до першого в нашому календарі Різдва і тиждень до Нового року. Десь тихо з великих динаміків чи то з мініатюрного навушника лунає саундтрек What the world needs now від польської співачки Анни Карван. Якимось чарівним чином пісня відносить нас у далекі роки, коли ще жили і творили свої шедеври Френк Сінатра чи Арета Франклін, чиї роботи ми вмикаємо невтомно на повтор, щоб створити необхідний настрій комфорту та атмосферу свята. Додати все це у своє життя так само допомагає стрічка «Листи до М.», для якої Карван створилаголовну музичну композицію.

24.12.2020
об 19:09

Статті

Різдвяний календар кіно: «Щасливого Різдва»

Ось і прийшло одне з найочікуваніших свят – Різдво. З року в рік ми кудись спішимо, намагаємось усе встигнути і сподіваємось, що зробили достатньо, щоб вважатись «слухняними дітками» і просто хорошими людьми.

25.12.2020
об 17:38