Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Різдвяний календар кіно: Ноель

03.01.2021
об 17:15
Автор: Daniela Gilmore

Залишається всього 4 дні до Різдва і все таки деякі з нас ще чекають на особливий подарунок від надзвичайних чарівних сил цього свята. Деякі з нас досі уявляють, що їх уособлює здоровань у червоному костюмі. Однак творці стрічки «Ноель» задались нагальним питанням: «А чи насправді у цій ролі має бути лише літній чоловік?».

 

 

Від самого початку історія відкидає давні упередження про казкового персонажа. По-перше, Санта Клаус далеко не безсмертний. З перших хвилин глядачу повідомляють, що старий герой пішов із життя і тепер його спадкоємець має зайняти його посаду. У нього залишилось двоє дітей і по-класиці жанру соціальних упереджень усі впевнені, що наступником має стати саме його син Нік, а не молодша донька Ноель. Оскільки для дівчини передбачена інша доля – підтримувати дух Різдва. І вона часом сама у це вірить, хоч і відчуває, що щось у такому становищі неправильно. Що ж стосується її брата Ніка, він під час проходження навчання для нової посади відчуває, що знаходиться не на своєму місці і абсолютно не підходить на роль Санти.

 

 

Ноель намагається його підтримати і пропонує просто перепочити пару днів від усієї метушні, проте наслідки виявляються непередбачуваними. Нік просто зникає разом з санями і оленями. І саме тоді, коли чарівні створіння повертаються без чоловіка, стає зрозуміло, що все пішло не по плану. Ельфи починають злитись на Ноель та вирішують вдатися до критичних мір і назначають новим Клаусом її двоюрідного брата Габріеля, який практично нікому не вселяє довіри, але упередження знову ж таки грають у цій історії важливу роль. Тоді дівчина вирішує вирушити на пошуки Ніка, оскільки намагається його виправдати і впевнена, що він просто злякався. У компанії магічних оленів та своєї няні з дитинства на ім’я Поллі, Ноель відправляється у далеку подорож, щоб вирішити усі проблеми сталого ладу їх чарівного суспільства та пізнати як свого брата, так і саму себе.

 

 

І хоч відгуки у картини досить непевні і неоднозначні, усі критики разом погодились, що історія досить неординарна та сентиментальна і підійде для тих глядачів, які потребують підсилити віру у справжні чари та звичайне добро людей і магічних створінь. Незважаючи на усе це, безліч світових видань, починаючи з виходу фільму у 2019 році, не втомлюються додавати стрічку в списки найкращих різдвяних фільмів. А журналісти з Variety навіть виокремили ще один цікавий факт, який виділяє «Ноель» серед інших картин, незважаючи на яскраві феміністичні настрої в сюжеті. Важлива ця стрічка не тільки для жінок, а й для людей з інвалідністю, оскільки їх репрезентація і кіно досі не така велика, як, можливо, хотілося б. Справа у тому, що значущим персонажем у картині є дівчинка на ім’я Мішель, яка по історії живе разом зі своєю мамою у притулку для безхатченків у місті Фенікс. Акторка Шейлі Менсфілд, яка виконала цю роль, і у реальному житті має порушення слуху. Її героїня допомагає Ноель краще пізнати себе саму та визнати свою справжню роль у світі різдвяних свят. Дівчинка у своїх інтерв’ю зазначила, що для неї, як і для її героїні, не було важливо хто за статтю Санта, а більш значним було просто вірити у його, чи її існування.

 

 

 

 

 

Тож давайте в очікуванні одного з останніх свят цього сезону прислухатись до маленької дитини в середині себе і просто вірити в дива.

Читайте також:

Статті

Різдвяний календар кіно: «Диво на 34-й вулиці»

Малеча часом сперечається між собою, коли хтось з них починає сумніватися в існуванні чарівника у червоному вбранні, який дарує усім людям диво і відчуття радості. Хтось перестав вірити у 5 роки, ще й розповів про це своїм друзям, братам чи сестрам, а в інших досі сяє яскравим вогнем, як новорічна ялинка, надія на існування у цьому світі казкових див. Вірите ви у Санта Клауса чи не вірите, але заперечувати сьогоднішнє свято навряд чи зможете. Сьогодні Новий рік і саме на сьогодні ми приберегли для затятих шанувальників кіно найбільш святкову стрічку усіх часів, яка не лише наповнює кожну секунду свого хронометражу тим самим дивом, а й повертає віру в щось чарівне у реальному житті.

31.12.2020
об 17:17

Статті

Різдвяний календар кіно: Ретроспектива

Як добре, коли рік тільки почався і можна хоча б декілька днів побути вдома у спокої, не думаючи ні про що. Можна не готувати сніданок, обід чи вечерю. Можна не прасувати речі чи фарбуватись, щоб кудись вийти, бо практично нікуди і не треба. Можна навіть не вставати з дивану, а просто спокійно дивитися те, що нам запропонує підбірка на Netflix чи наше телебачення. Проте у більш давні часи було напрочуд чарівне кіно, яке багато пам’ятає досі і переглядає знову і знову, оскільки сам процес зйомок був досить нелегким, а тому і фільмів виходило не по 10 на день, а один чи два на місяць, тому майже кожен ставав практично витвором мистецтва. Пропонуємо вам 10 стрічок, які віднесуть вас у ті чарівні часи, коли світ здавався прекрасно-незбагненним, а люди мали за звичку, як і ми у минулому році, бути просто поряд з найбільш близькими людьми і радіти життю.

01.01.2021
об 17:47

Статті

Різдвяний календар кіно: «Це дивовижне життя»

Як довго тягнувся цей непростий рік, так само швидко він добігає кінця і залишається всього день до фіналу цього, сподіваємось, неповторного серіалу змішаного жанру: від трилера до романтичної комедії. Якби 2020 рік і був лише фільмом, то однозначно отримав би якусь із найвизначніших кінонагород, як мінімум за непередбачуваність. І, можливо, частина з нас, настільки втомилася від непрогнозованості подій, що втратила віру в щось хороше, у такому разі ми маємо найбільш надихаючу стрічку усіх часів «Це дивовижне життя», яка ось вже 74 роки повертає віру в людей і бажання боротись з усіма негараздами заради власного щастя та своїх близьких.

30.12.2020
об 18:18

Статті

Різдвяний календар кіно: «Несплячі в Сієтлі»

Дуже швидко промайнули два новорічні свята і залишається всього 5 днів до Різдва. Ми вже звикли досить довго не спати у святкові дні, так само як і герої картини «Несплячі в Сієтлі».

02.01.2021
об 18:03