Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Різдвяний календар кіно: «Диво на 34-й вулиці»

31.12.2020
об 17:17
Автор: Daniela Gilmore

Малеча часом сперечається між собою, коли хтось з них починає сумніватися в існуванні чарівника у червоному вбранні, який дарує усім людям диво і відчуття радості. Хтось перестав вірити у 5 роки, ще й розповів про це своїм друзям, братам чи сестрам, а в інших досі сяє яскравим вогнем, як новорічна ялинка, надія на існування у цьому світі казкових див. Вірите ви у Санта Клауса чи не вірите, але заперечувати сьогоднішнє свято навряд чи зможете. Сьогодні Новий рік і саме на сьогодні ми приберегли для затятих шанувальників кіно найбільш святкову стрічку усіх часів, яка не лише наповнює кожну секунду свого хронометражу тим самим дивом, а й повертає віру в щось чарівне у реальному житті.


«Диво на 34-й вулиці» має усі атрибути всесвітнього визнання: безмежна любов аудиторії, повага кінокритиків, нетривіальний сюжет з цікавим підтекстом та не менш цікава історія створення. Для наших просторів навряд чи є деякі традиції, зображені у фільмі, такі як різдвяний парад чи живий Санта Клаус, з яким можна і необхідно поспілкуватися, у звичайному торговому центрі.


Сюжет розгортається якраз під час підготовки цих подій. Напередодні параду, який влаштовує популярний в Нью-Йорку універмаг «Мейсіз», який знаходиться на 34-й вулиці, стає відомо, що обраний на роль Санти чоловік чимало зіпсував свою репутацію. Тому дівчині, яка організовує подію, доводиться шукати нового. Її вибір упав на Кріса Крінгла, який дивовижним чином добре ладить з усіма дітьми та легко знаходить спільну мову з будь-ким, іноді навіть буквально.


Чоловік має високі моральні установки та не йде на перемовини з начальством, яке прагне, щоб він переконував батьків, які привели своїх дітей до Санти, купувати старі нікому вже не потрібні товари. Натомість Крінгл абсолютно чесно розповідає таким покупцям про справжні бажання дітей, що неочікувано збільшує кількість продажів і підвищує лояльність жителів міста до магазину.


Проте навіть у святих були свої недоброзичливці. І що цікаво, у цій частині сюжету часто вбачають релігійний підтекст та ототожнюють Санту з головним утіленням Сина Божого. Так само Кріс Крінгл заявляє про те, що він справжній Санта, через що постає перед судом, який має вирішити чи правда це.


Хоч історія максимально різдвяно-новорічна, але прем’єра фільму відбулась, як не дивно, наприкінці весни. Можна вважати, що на це є декілька причин. По-перше, зйомки проходили якраз під час справжньої підготовки до свят. Сцена з парадом була відзнята в антуражі справжньої події. Асистент режисера Артур Джейкобсон говорив, що для цього йому знадобилось аж 9 камер. Кадри ж з шопінгу насправді були відзняті у реальній метушні різдвяного Мейсіз. Виконавиця однієї з головних ролей спочатку просила охорону для зйомок у людних місцях, але Джейкобсон переконав її просто вести себе природньо, тому що у такі колотнечі перед святами ніхто і не помітить напрочуд популярну акторку.


По-друге, продюсер Дерріл Занук запевняв, що глядачі більш налаштовані на похід у кіно у теплу пору року. Якщо нашому поколінню це ще важко зрозуміти, то на той повоєнний час було складно говорити про яке-небуть опалення кінозалів, що у теперішній час тільки допомагає картинам, які виходять у прокат під Різдво. Через такий неочікуваний хід творцям довелось розробити просто геніальну маркетингову кампанію. На постері до фільму не було жодного натяку на тематику і було видно лише двох героїв на першому плані і загадкового дідуся, який обіймає маленьку дівчинку, на другому. Трейлер не містив жодного кадру зі стрічки, а був знятий спеціально окремо за оригінальним сценарієм. Таким шляхом мало хто в історії вирішував йти, але кожного разу це виділяє картину з потоку одноманітних прем’єр. Тож у такому короткому ролику глядачі змогли побачити лише вигаданого продюсера, який блукає по студії і часом стикається з зірками тих часів, які вихваляли фільм та перелічували його переваги.

Ми підемо шляхом творців шедевру різдвяного кіно та просто ще раз нагадаємо, що додати чудес у цей і не без того чудові день та вечір з легкістю вдасться саме цій стрічці. І нехай у Новому році вам трапляється на очі лише гарне кіно та якнайчастіше стається диво на вашій вулиці!