Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Релігійні мотиви, ефект підглядання та реалістична неідеальність життя

01.10.2020
об 13:16
Автор: Daniela Gilmore

Вчора, 30 вересня, у рамках 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю продовжились покази стрічок учасників національного конкурсу короткого метру. Що нового хотіли сказати кіномитці та які свіжі ідеї відобразили у своїх творах.

«Поміж тіней»

На перший погляд далека від настроїв широкого загалу стрічка, яка з кожною хвилиною розкривається з іншої сторони для уважного глядача. Спочатку здається, що такою історією майже ніхто не стикався у реальному житті, а тому вона і не сприймається близько до душі. Проте, якщо поглянути з іншого боку, головний герой Марат – це така собі неприкаяна душа, що шукає спокою. Він повертається у рідні краї, його тягне до матері, про яку так хочеться попіклуватись. Усією внутрішньою сутністю він прагне повернутись до життя , як зображено у стрічці – на папері у документах, як відчувається – до справжнього життя. Чи був він там насправді, чи так здалося тільки його підсвідомості ми точно не знаємо, але швидше за все – краще у цьому кіно довіритись власним відчуттям.

 

«Слава»

Історія про повністю реальну особу, знята у характерній манері документалістики. Ми наче підглядаємо за плином життя Мстислава, якого «знало пів Києва». Він викликає досить змішані почуття. Якщо дивитись поверхнево, то це звичайний місцевий фрік, такий собі «міський божевільний», який намагається притягнути до себе максимум уваги. Однак, якщо копнути глибше, він – людина принципів, які часто викликають нерозуміння суспільства і навіть проблеми, але які точно заслуговують на повагу за стійкість. Таких людей часто називають дзеркалом: що бачиш у них – є у тобі самому.

 

«Двоє»

Сімейна «ідилія» у реальності скоріше всього мала б виглядати саме так. Якщо ви задавались хоч раз питанням: «А що ж після весілля і закінчення казки?», - то ця стрічка якраз покаже вам усю правду життя. Пара Сашка та Нони точно мають красиву історію знайомства, кохають одне одного, але оскільки є звичайними людьми – вони не завжди щасливі. Актори проживають разом зі своїми персонажами кожну неприємність, кожну розмову, навіть нічну боротьбу з комахами. На таку гармонічну пару приємно дивитись, а ще на те, як вони знаходять у собі сили долати нові перешкоди. Це не славнозвісна «Шлюбна історія», це більш реальне кіно, яке ми могли до цього бачити лише на власних кухнях в реальному часі.

 

Друга частина короткого метру має зовсім іншу тональність. Вона звертає нас до власного «Я», змушує пізнати себе та власні думки, згадати минуле та відчути реальність теперішнього. Так чи інакше, кожен знайде для себе щось нове. Головне – бажання побачити.

Читайте також:

Новини

П’ятий день 11-го ОМКФ: Перегляд короткого метру, дискусія кінопрофесіоналів та зустріч з легендарним композитором

29 вересня на глядачів 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю чекає особливо насичений день. Сьогодні є можливість подивитися не тільки нові стрічки Міжнародного та Національного конкурсів, але й фільми третьої конкурсної програми, а саме - короткометражки. Для кінопрофесіоналів стовідсотково виявиться цікавою робота секції Film Industry Office. Детальна програма фестивалю - на офіційному сайті.

29.09.2020
об 12:12

Новини

11-й ОМКФ: Ольга Сумська увійшла до складу альтернативного журі

11-й Одеський міжнародний кінофестиваль, не зважаючи на вимушений онлайн-формат, продовжує дивувати глядачів новими родзинками. Цього року він вперше запроваджує альтернативне журі, до складу якого увійшли відомі українські блогери.

29.09.2020
об 18:47

Новини

Шостий день 11-го ОМКФ: Нові фільми Міжнародного конкурсу

Сьогодні, 30 вересня, розпочався шостий день 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Тож у глядачів є можливість переглянути в режимі онлайн на сайті фестивалю  й проголосувати за короткометражні фільми двох частин Національної конкурсної програми. А ще до вашої уваги – дві нові картини з Міжнародної конкурсної програми.

30.09.2020
об 11:02