Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Пів дня в піжамі, або затишний вечір у компанії хорошого кіно

31.05.2020
об 12:47
Автор: Андрій Лисенко
Пів дня в піжамі, або затишний вечір у компанії хорошого кіно

Якщо ви вже вийшли з карантину й повний робочий день працюєте, то напевне, чекали вихідних, аби хоча б у неділю пасивно відпочити. Адже після тривалої паузи не так просто знову повернутися до життя на повну швидкість. Тож, якщо ви сьогодні вирішили провести пів дня в піжамі, не проґавте можливості подивитися гарне кіно. Наприклад, знайдіть вже знайомий фільм, що свого часу лишив гарні емоції. До речі, такий підхід - це найкращі ліки проти стресу. На жаль, в даний час у цьому стані опинилися мало не всі люди.

У якому б настрої ви не перебували, а вибір стрічки для домашнього перегляду дуже важливий. Розглянемо декілька фільмів з присмаком ностальгії.

Для того, щоб пересвідчитися у тому, що безвихідних ситуацій не буває й все можливо, якщо ви насправді цього бажаєте, подивіться стрічку «Ділова жінка» режисера Майка Ніколса, створену в 1988 році. В ній знялося сузір’я відомих акторів - Мелані Гріффіт, Гарісон Форд та Сігурні Вівер. Наприкінці цієї картини, якщо у когось була невпевненість у власних силах чи занижена самооцінка, все минеться. Ви просто скажете собі: «так це лише кіно, але якщо героїня змогла, то, чому я не можу?» Після такої думки все стане на свої місця.

Головний недолік цієї стрічки в тому, що вона розрахована здебільшого на жіночу авдиторію. Чоловіки її теж можуть переглянути, але з меншим ефектом для власної самооцінки. Чоловікам потрібне справжнє чоловіче кіно й це не завжди бойовики. Наприклад, відома своєю скандальністю стрічка Девіда Мемета «Гленгарі Глен Росс». У нашому прокаті та в Інтернеті вона ховається під назвою «Американці» 1992 року випуску. У цій роботі Мемета сузір’я чоловічих образів й акторів різних поколінь: Джек Леммон, Аль Пачіно, Алан Аркін, Ед Гарріс, Кевін Спейсі та Джонатан Прайс. Саме у цій стрічці краще камео усіх часів й народів. 6-хвилинна поява Алека Болдвіна - справжній діамант. Стрічка скандальна через велику кількість лайки та американського жаргону. Тому зверніть увагу на переклад фільму, можливо, редактору здалося, що заокеанську лайку можна підмінити руською. Заміна неадекватна - це по-перше. По-друге, не уся лайка вимагає перекладу. Щодо стрічки, якщо ваша робота хоч якимось чином пов’язана із продажем не важливо чого, то ця картина просто розкриє вам очі на те, як правильно та ефективно це робити. Ви станете першим в офісі після перегляду цього фільму (тільки нікому не розповідайте свій секрет).

У вихідні треба правильно відпочити. З точки зору кіновідпочинку - це означає перегляд комедії. Вам необхідно не просто перемикнути свою увагу на сюжет стрічки, а ще й емоційно відновитися. Тож шукаймо роботи з участю Чеві Чейза, Джеймса Білуші та Джона Кенді, наприклад, «Канікули» (1983 р.), «Флетч» (1985 р.), «Смішна ферма» (1988 р.), «Красиве життя» (1990 р.), «Зрозуміє лише одинак» (1991 р.), «Одного разу порушивши закон» (1992 р.). Усе це комедії, але насправді ваш орієнтир має бути один – гарно посміятися, тому не важливо дивитись саме згадані стрічки чи, можливо, французькі комедії з Дені Буном «Невдахи» (2009 р.) або «Митниця дає добро» (2010 р.) тощо. У цьому жанрі головне, щоб було смішно, інше не має значення.

Якщо хтось хоче зовсім забути про навколишній світ, варто зосередитися на не дуже популярних у нас вестернах. Так, може скластися враження, що у всіх фільмах цього жанру головний герой один, адже його вірні друзі - кінь і кольт, з якого він швидко та влучно стріляє. Це твердження помилкове. Точніше й серед вестернів трапляються неперевершені стрічки, наприклад, «Шукачі» (1956 р.) та «Справжня мужність» (1969 р.) з Джоном Вейном або «Річка не тече назад» (1954 р.) з Мерилін Монро та Робертом Мітчемом. Загалом, якщо вестерн для вас дещо зовсім нове, то ви на 100% гарно проведете час просто спостерігаючи за пейзажами з цих стрічок.

Наостанок стрічки категорії «хтось знайомий, але не той». Є напрочуд відомі актори, яких ми знаємо за коротким переліком стрічок за їх участю, але хто сказав, що вам відомі всі найкращі стрічки з цими акторами? Ось, наприклад, Чарльз Бронсон. Ви точно не дивилися «Пасажир дощу» (1969 р.) та «Прощавай, друже» (1968 р.), а їх варто переглянути, адже ці фільми просто неповторні. Згадуючи класичні французькі стрічки, на думку спадає «Плата за страх» (1952 р.) Анрі-Жоржа Клузо з Івом Монтаном у головній ролі. Навдивовижу потужна стрічка, яка має сильний сюжет та вишукану режисуру. Проте мало кому відомий рімейк цієї картини від Вільяма Фрідкіна – «Чаклун» (1977 р.) із Роєм Шайдером та Рене Кремером у головних ролях. Можливо, тому що у ньому немає нічого спільного з оригіналом.

Кожного разу обираючи наступний фільм для перегляду, пам’ятайте, що кіномистецтво існує понад 120 років. За цей час його історія знала багато видатних, цікавих, талановитих, оригінальних та неперевершених майстрів з різних країн. Тож подорожуйте світом гарного кіно та відпочивайте від буденних негараздів.

Фото: money.usnews

 

Читайте також:

Анімація

Музична анімація: Чи сподобається естонська лялька, яка розмовляє?

Вчора ми розпочали знайомити вас ближче з конкурсною програмою «Чілдрен Кінофест – 2020». Сьогодні ми розповімо про екранізацію знаменитої серії розповідей естонського письменника Ено Рауда «Сіпсік – лялька-друг». Ця анімація особливо зацікавить найменших глядачів, а їхні батьки, якщо засинали під дивовижні історії з життя Сіпсіка та Ану, нарешті побачать ляльку з тканини, що стала живою, на власні очі.

19.05.2020
об 14:40

Добірка фільмів від Юрія Горбунова для читачів VGL cinema
Новини

Добірка фільмів від Юрія Горбунова для читачів VGL cinema

Нещодавно ведучий, актор та креативний продюсер Юрій Горбунов в інтерв’ю VGL cinema розповів про фільми, які його вразили під час карантину. Також ми попросили телеведучого порекомендувати нашим читачам декілька фільмів для перегляду. Шоумен поставився до завдання серйозно і розбив свій ТОП на дві категорії – сучасне українське кіно та фільми світового кінематографу. Отже, гортайте добірку та обирайте на свій смак та під настрій, адже тут є і комедії, і романтична драма, і історичні екранізації.

30.05.2020
об 16:32