Трейлери та відео
Популярні пости
Рік карантинних обмежень, призупинених зйомок та відтермінованих прем’єр: 2020-й можна охарактеризувати саме так. А можна вважати його роком нових можливостей, переосмислення, роботи над помилками, стимулу для подальшого розвитку та експериментів. Цього року українські кінематографісти не лише «карантинили», але й брали участь у пітчингах, презентували свої проєкти на міжнародному рівні, укладали угоди про співпрацю, шукали копродукційних партнерів та активно відстоювали власні індустріальні позиції. Саме непростий 2020-й став для вітчизняного кіно роком міжнародного визнання та яскравих фестивальних перемог – найбільших за часи незалежності. А ще – не обійшлося без втрат: цього року україна прощалася з визнаними кіномитцями. Перемоги і втрати в прямому сенсі йшли поруч. VGL cinema зібрав головні радісні та сумні події року, що минає.
«Земля блакитна, ніби апельсин»
На початку року на американському фестивалі незалежного кіно «Санденс» (Sundance Film Festival) режисерка Ірина Цілик здобула приз за найкращу режисуру. «Для фільммейкера, що практикує елегантне відчуття стриманості», – так прокоментував нагороду член журі кінокритик Ерік Хайнс. Документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин», прем’єра якого відбулася на «Санденсі», розповідає про багатодітну сім’ю Анни, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де бойові дії тривають уже шостий рік.
Фільм знімався протягом 2017-2019 років за підтримки Держкіно і є одним із переможців Десятого конкурсного відбору кінопроєктів.
«Санденс» – найвища, але не єдина нагорода для стрічки.
Серед перемог: головні призи в національному та міжнародному конкурсах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Гран-прі кінофестивалю Millenium Docs Against Gravity (Польща), приз за найкращу операторську роботу на кінофестивалі Millenium Docs Against Gravity (Польща), приз «Найкращий дебют» кінофестивалю Biografilm (Італія), приз «Найкращий документальний фільм про права людини» на Dokufest (Косово), спеціальна відзнака в міжнародному конкурсі кінофестивалю Underhill (Чорногорія), «Найкраща документальна стрічка» кінофестивалю Five Lakes Film Festival (Німеччина).
Стрічка потрапила до короткого списку фільмів, рекомендованих для номінації Премії Європейської кіноакадемії.
«Атлантида»
Фільм режисера Валентина Васяновича здобув перемогу за результатами голосування журі 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю в офіційній конкурсній програмі «Горизонти» (Нorizonti). Це друга за значущістю програма Венеційського кінофестивалю. До неї відбирають фільми, які представляють нові тенденції в розвитку світового кінематографу.
У Венеції відбулася світова прем’єра фільму. «Атлантида» розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Події розгортаються в 2025-му році: територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими.
Окрім Венеційської перемоги, «Атлантиду» відзначили й на інших міжнародних кінофестивалях.
Серед нагород: Головний приз Les Arcs Film Festival (Франція), Гран-прі Tromsø International Film Festival (Норвегія), Гран-прі фестивалю «Лістапад» (Білорусь), «Найкращий фільм міжнародного конкурсу» Одеського міжнародного кінофестивалю, головний приз кінофестивалю FICUNAM (Мексика), спеціальний приз журі міжнародного кінофестивалю у Токіо та показ у рамках офіційної програми кінофестивалю в Торонто.
«Атлантида» – кандидат від України на здобуття нагороди «Оскар» як «Найкращий міжнародний фільм».
«Погані дороги»
Дебютний ігровий фільм української режисерки Наталії Ворожбит «Погані дороги» здобув приз Веронського кіноклубу (Verona Film Club Award) на 35-му Міжнародному тижні кінокритиків у Венеції – паралельній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю. Ця нагорода присуджується «найбільш інноваційному фільму конкурсу».
Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. Усі історії об’єднані темою доріг. У їх основі – документальні історії, занотовані на Сході України. За словами Наталії Ворожбит, «Погані дороги» — це жіночий погляд на війну.
Фільм створено за підтримки Українського культурного фонду
«Мої думки тихі»
Українську ліричну комедію Антоніо Лукіча відзначили спеціальним призом журі програми Discovery Award британського кінофестивалю Raindance у Лондоні. Стрічка перемогла в конкурсі дебютів.
Raindance Film Festival — це найбільший незалежний кінофестиваль у Великій Британії. Він входить до 50 найкращих міжнародних кінофестивалів за версією журналу Variety.
«Цей дощ ніколи не скінчиться»
Документальий фільм режисерки Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» отримав головну нагороду «Найкращий повнометражний фільм» на Festival dei Popoli у Флоренції, одному із найстаріших світових фестивалів, та перемогу на Міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі в рамках секції First Appearance. В основі сюжету – подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини в нескінченному циклі війна-мир між Сирією і Україною.Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.
«Із зав’язаними очима»
Драма Тараса Дроня перемогла в конкурсі дебютних фільмів Competition 1-2 на Варшавському кінофестивалі (Warsaw Film Festival), у рамках якого відбулася її світова прем‘єра.
Події психологічної спортивної драми розгортаються в сучасній Україні після закінчення війни. Головна героїня – молода спортсменка боїв без правил, яка втратила свого нареченого на війні. Дівчина залишає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.
Стрічка вироблена за підтримки Міністерства культури України.
«Сторонній»
Містичний трилер Дмитра Томашпольського «Сторонній»/Stranger визнано найкращим повнометражним фільмом на Міжнародному кінофестивалі Bloodstained Indie Film Festival у Токіо в секції SCI-FI (фантастика), він переміг у номінації «Найкращий оригінальний сценарій» на кінофестивалі фільмів жахів Hollywood Blood Horror Festival у Лос-Анджелесі та отримав нагороду як «Найкращий іноземний повнометражний фільм» на Monsters of Horror International Film Festival в США.
За сюжетом, команда із синхронного плавання зникає під водою в басейні під час виступу, а пацієнтка водолікарні пропадає під час прийому хвойно-перлинної ванни. Це доведеться розслідувати інспекторці, у кар’єрі якої немає жодної нерозкритої справи.
Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
14.07.2020
об 16:15
29.10.2020
об 13:48
20.11.2020
об 16:14
27.11.2020
об 11:17