Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Підсумки кінопрокату в Україні за три квартали 2018 року

23.01.2019
об 16:58

 За дев'ять минулих місяців 2018 року в український прокат вийшли 222 кінострічки  й 15 тематичних добірок фільмів. Редакції Content Report вдалося отримати дані про результати касових зборів 138 фільмів. Інформацію про кількість проданих квитків і касові збори традиційно надали тільки шість прокатників. Доступні дані за період 1 січня – 30 вересня 2018 року свідчать про те, що обсяг касових зборів у національній валюті, що становив майже 1 млрд 676 млн грн, принаймні на 34 млн перевищує показник за аналогічний період минулого року. У доларовому еквіваленті загальний бокс-офіс порівняно з результатом трьох кварталів попереднього року збільшився на 2 % та становив $62, 73 млн. Незважаючи на збільшення середньої ціни квитка в доларах, усього в касах було продано майже19,94 млн квитків, а це менше, ніж за три квартали 2017 р. Основні показники в цифрах систематизовані в таблиці.
 

Доступні дані за період 1 січня – 30 вересня 2018 року свідчать про те, що обсяг касових зборів у національній валюті, який становив майже 1 млрд 676 млн грн, принаймні на 34 млн перевищує показник за аналогічний період минулого року. У доларовому еквіваленті загальний бокс-офіс порівняно з результатом трьох кварталів попереднього року збільшився на 2 % та становив $62, 73 млн. Незважаючи на збільшення середньої ціни квитка в доларах, усього в касах було продано майже19,94 млн квитків, а це менше, ніж за три квартали 2017 р. Основні показники в цифрах систематизовані в таблиці.

 


У 2018 році до топ-20 за звітний період увійшла стрічка українського виробництва «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила / Похищенная принцесса: Руслан и Людмила» прокатника UFD. При цьому велика частина топ-релізів, як правило, належить американським студіям-мейджорам, партнером більшості з яких є компанія B&H Film Distribution. Частка топ-20 у загальному бокс-офісі досягає 53,8 %. Охочі подивитися фільми, вказані в таблиці, розкупили 53 % квитків на фільми, що вийшли в прокат у 2018 році.
 


Стосовно діяльності українських прокатників у цілому ситуація така.
 


Ukrainian Film Distribution знову обійшла B&H Film Distribution за кількістю релізів, але не за бокс-офісом.

 


Впродовж трьох кварталів 2018 р. відбулося 16 релізів українських проектів, не включаючи тематичних добірок – «МультІсторії» і «Українські короткометражки», а також повторного й обмеженого прокату низки стрічок, що вийшли раніше, зокрема «Межі», «Зрадника» та «Інею».