Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Номінція «Найкраща пісня» - тепер з документальними фільмами

22.04.2020
об 11:34
Автор: Віталій Бараннік

У цьому році до номінантів у цій категорії потрапили пісні з фільму-мюзикла «Гуцулка Ксеня», історичного блокбастера «Захар Беркут» та, зовсім несподівано, документального фільму «Людина з табуретом».

Головну пісню «Перевал» для історичного фільму «Захар Беркут» записав відомий український гурт «Океан Ельзи». Згодом на цю пісню було знято епічний кліп, який на каналі ютуб вже переглянули майже 1,3 мільйона глядачів. Для монтажу кліпу були використані кадри з фільму «Захар Беркут», та додаткові сцени з Святославом Вакарчуком. Епізоди з лідером «Океану Ельзи» були відзняті на натурному майданчику з декораціями величезної гірської ущелини, що були створені спеціально для фільму.

Святослав Вакарчук, зазначає, що історія Захара Беркута та відважних тухольців, яка спонукала написати його пісню «Перевал», це історія про одну з головних речей у світі – про мужність. «Про мужність чоловіків, жінок, дітей. Про ту саму мужність, що не раз всім нам допомагала подолати не один крутий поворот долі, не один перевал» - підкреслив він.

Пронизливу та романтичну пісню «Мавка-русалка», що стала офіційним саундтреком фільму «Гуцулка Ксеня», записав український жіночий театрально-музичний гурт Dakh Daughters», що виступає в жанрах «фрік-кабаре» та театрального перформансу. Цей оригінальний музичний колектив виступає з 2012 року. Його учасниці віртуозно володіють самими різноманітними інструментами: від класичних контрабасу, віолончелі, скрипки та фортепіано, до екзотичних маракасів, бубнів, ксилофону та губної гармоніки. А свої пісні співають різними діалектами української, англійською, французькою, російською та німецькою мови.

Досить незвично серед номінантів цієї категорії бачити документальний фільм. Але члени Української кіноакадемії вирішили, що з цього року у номінації «Найкраща пісня» можуть бути присутні як повнометражні ігрові, анімаційні та документальні фільми, так і короткометражні ігрові та документальні фільми. Саме тому в число номінантів потрапила і пісня «Табурет» з фільму «Людина з табуретом», яку записали відомий репер Freel та колишній учасник групи ТНМК Едуард Приступа, відомий також під псевдонімом Дяля. Пісня «Табурет» була написана ще кілька років тому спеціально до фільму режисера Леоніда Кантера, який він знімав під час подорожей по всьому світі. Два роки тому Леонід Кантер трагічно пішов з життя. Та пісня «Табурет» згодом таки стала офіційним саундтреком фільму «Людина з табуретом», роботу над яким друзі Леоніда Кантера завершили вже після його смерті.

Читайте також:

Статті

«Найкраща жіноча роль другого плану» - тяжкий вибір для жюрі

У номінації «Найкраща жіноча роль другого плану» у цьому році представлені чотири акторки, кожна з котрих гідна отримати заповітну статуетку. Членам української кіноакадемії буде важко віддати перевагу одній з них.

17.04.2020
об 11:04

Статті

Досвідчені дебютанти, або хто отримає «Золота дзиґу» за найкращу режисерську роботу

В рамках Національної кінопремії «Золота дзиґа» вручається одна з самих престижних кінонагород України – «Премія імені Юрія Іллєнка за найкращу режисерську роботу», яка отримала назву на честь видатного українського кінорежисера Юрія Іллєнка. Фільми Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», та «Легенда про княгиню Ольгу» входять до золотого фонду не тільки українського але й світового кінематографа. Тому отримати премію його імені, як відзнаку своєї роботи, мріє кожний український режисер. Цього року члени Української кіноакадемії визначали претендентами у номінації «Найкраща режисерська робота» трьох режисерів: Нарімана Алієва («Додому»), Романа Бондарчука («Вулкан») та Антоніо Лукіча («Мої думки тихі»).

13.04.2020
об 13:49