Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Номінація «Найкращий монтаж» для тих, хто ставить останню крапку

27.04.2020
об 10:43
Автор: Віталій Бараннік
nominatsiia-naikrashchii-montazh-dlia-tikh-khto-st

Безперечний талант режисера, чудова акторська гра, вражаюча робота оператора можуть бути зіпсовані поганим монтажем кінокартину. Саме режисери монтажу ставлять останню крапку у процесі створення фільму і саме від них залежить, якою в підсумку вийде кінокартини: чи сподобається вона глядачам та вразить кінокритиків. Тому не випадково номінація «Накращий монтаж» є однією з найпрестижніших серед нагород «Золотої Дзиги». І у цьому році у числі претендентів на заповітну статуетку у цій категорії претендують, без перебільшення, справжні майстри монтажу.

Микола Базаркін (номінований за монтаж документальних фільмів «Заповідник Асканія», «Співає Івано-франківськтеплокомуненерго», «Історія зимового саду») закінчив художню школу та Національний авіаційний університет за спеціальністю комп'ютерної інженерії (2002-2006). З 2010 року працює в кіно, до цього 4 роки був режисером монтажу на телебаченні.

В його активі більше двох десятків документальних, ігрових фільмів та серіалів, які неодноразово були відзначені на українських і міжнародних фестивалях: «Зсув», «Війна химер», «Вулкан», «Колір фасаду синій».

Кадр з фільму «Заповідник Асканія»
Кадр з фільму «Співає Івано-франківськтеплокомуненерго»

Тетяна Ходаківська (номінована за художній фільм «Фокстер і Макс») відома не тільки як режисер монтажу (в активі якої монтаж більше 10 повнометражних фільмів), а й як кінорежисер. Вона є режисером фільмів «Прощена неділя», «Хімія почуттів», «Життя. Останнє питання» та «Ангели війни», який був відзначений призами на міжнародних кінофестивалях. За свою режисерьську роботу у фільмі «Манливий, Солодкий, Без Меж або Пісні і Танці про Смерть» у 2018 році була номінована на кінопремію «Золота дзиґа» у категоріїї «Найкращий документальний фільм».

Володимир Запрягалов (номінований за художній фільм «Фокстер і Макс») - режисер монтажу, у якого за плечима понад 15 років досвіду роботи з короткою формою (реклама, музичні кліпи), з телевізійними серіалами та прокатним кіно. Серед найбільш вдалих кінопроектів, в яких він працював, можна виділити фільми та серіали: «Нюхач», «Професор у Законі», «Анна Герман», «Птах у клітці».

Чорний Олександр (номінований за роботу у художніх фільмах «Мої думки тихі» та «Додому») - режисер монтажу зі світовим ім'ям, в портфоліо якого більше 300 рекламних роликів (в тому числі для таких брендів як Disney, Adidas, Tuborg, Heineken, Pepsi, Ikea, McDonalds, Mastercard, Ferrero Rocher), десятки художственних і документальних фільмів.

Він працював над різноманітними проектами у багатьох країнах світу: на Мальті, в Італії, Англії, Китаї, Гонконзі, Австрії, США. Нагороджений призами за монтаж Київського міжнародного фестиваля реклами. Номінант 3-ї церемонії «Золотої Дзигі» за свою роботу у фільмі «Дике поле».

В одному з інтерв’ю режисер фільму «Додом» Наріман Алієв зазначив: «Олександр Чорний, мабуть, є одним з кращих спеціалістів в Україні. Ми з ним дуже добре спрацювалися. Не скажу, що ми керувалися певними прийомами. У нас не було задачі зробити фільм прийомно. Монтаж - це, в першу чергу, вибудування темпоритмічного малюнку фільму, щоб кіно сприймалося на одному диханні. Основна задача монтажу - вивірено розставити акценти і скласти історію так, щоб вона сприймалася більш комфортно. Я вважаю, нам це вдалося».

Кадр з фільму «Мої думки тихі»
Кадр з фільму «Додому»

 

Читайте також:

Статті

«Найкращі візуальні ефекти» - для тих, хто робить кіно видовищним

Професіоналізм українських спеціалістів з візуальних ефектів добре відомий у всьому світі. Їх неодноразово запрошували до співпраці навіть у світову столицю кіноіндустрії – Голлівуд. А їх роботи відзначені почесними призами та нагородами на самих престижних кінофестивалях світу. Свою майстерність наші фахівці демонструють і при створені вітчизняних стрічок. Тож українським кіноакадемікам у цьому році було з кого вибирати кращих супервайзерів візуальних ефектів.

25.04.2020
об 10:02

Статті

«Найкращий дизайн костюмів» – майстрині на всі руки

Цілком природно, що в номінації «Найкращий дизайн костюмів» представлені саме жінки. Створення гарного одягу – це один з основних жіночих талантів. Та щоб шити одяг для героїв кінострічок, одного таланту мало. Тут ще потрібні добре знання історії, художній смак, та вміння працювати на знімальному майданчику. І цьогорічні номінатки, безумовно мають всі ці здібності.

25.04.2020
об 13:06