Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Номінація «Найкраща музика» - тріумф документального кіно

18.04.2020
об 10:28
Автор: Віталій Бараннік

Цього року у номінації «Найкраща музика» представлені чотири стрічки. Цікаво, що три фільми з списку номінантів цієї категорії, відносяться до жанру документального кіно. Це може показатися парадоксально, але схоже, що музика до ігрових фільмів не справила враження на членів Української Кіноакадемії.

Роман Григорів та Ілля Разумейко отримали номінацію за музику, яку вони написали до документального фільму «Історія зимового саду». Ця стрічка розповідає про звичайну жінку Валентину Миколаївну, яка вже 45 років є хранителькою павільйону квітникарства території київської ВДН, що має назву «Зимовий сад». І коли керівництво пропонує Валентині Миколаївні піти на пенсію, вона починає протестувати, вважаючи, що рослини без неї загинуть. Творчий дует Романа Григоріва та Іллі Разумейко добре відомий не лише в Україні, ай за кордоном. Вони плідно співпрацюють вже більше 10 років. Ще у 2010 році вони були співзасновниками міжнародного фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO в Івано- Франківську.
На протязі театральних сезонів 2015-2019 композиторський дует створив та реалізував 8 оперних постановок, серед яких найбільшої популярності отримала біблійна трилогія IYOV - Babylon – ARK, створена у творчій співдружності з відомим режисером Владом Троїцьким. У 2018-му році за версією міжнародного конкурсу Music Theater Now опера-реквієм IYOV («Йов») увійшла до ТОП-10 найкращих музично-театральних перформансів серед 436 претендентів з 55 країн світу. А у 2020 році Ілля Разумейко, Романом Григорів та Влад Троїцький за оперу IYOV («Йов») стали лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка в номінації «Театральне мистецтво».

За досить незвичний та оригінальний музичний супровід документального фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» номінацію у цій категорії отримала українська композиторка, співачка і саунд-дизайнерка Маргарита Кулічова, відома своїм соло-проектом Grisly Faye. Фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» став одним із фаворитів цьогорічної церемонії – він також номінований у таких престижних категоріях як «найкращий фільм», та «Найкращий документальний фільм». В основу музики, написаної Маргаритою для цієї стрічки, лягли звуки, записані на знімальному майданчику: у котельнях та виробничих цехах комунального підприємства, що забезпечує міські будинки теплом. Частину звуків Маргарита зібрала самостійно, використовуючи сантехнічні труби та ремонтні інструменти. Наприклад у треку Zapusk фахівці можуть розпізнати шум гільйотинних ножиць. Маргарита Кулічова навіть випустила міні-альбом із саундтреком фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» до якого входить чотири треки: Organ, Zapusk, Pidval, Tysha.

Відомий український композитор Святослав Луньов, номінований у катогоріі «Найкраща музика» за свою співпрацю з режисером документальної стрічки «Портрет на тлі гір» Максимом Руденко. Цей фільм, знятий у жанрі креативної документалістики, розповідає історію знайденого в 2015 році фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт. Святослав Ігорович Луньов народився 19 квітня 1964 року. Він відомий в першу чергу як автор симфонічної, камерної, хорової, фортепіанної та електроакустичної музики. Твори Святослава Луньова виконувались на багатьох престижних музичних фестивалях. Серед виконавців його творів найвідоміші музикальні колективи України та світу. Святослав Луньов лауреат всеукраїнських конкурсiв молодих композиторів ім. С. В. Рахманінова та «Gradus ad Parnassum», лауреат премії ім. Л. М. Ревуцького, премії ім. Б. М. Лятошинського, премії ім. М. Вериківського. А його музичний перформанс «Свідок здобув Бронзового Лева на Каннському фестивалі креативу у 2017 році.

«Гуцулка Ксеня» - єдиний художній фільм у списку номінантів цієї категорії. За жанром це фільм-мюзикл, тому зовсім природньо, що члени української кіноакадемії відзначили роботу творців музики до цієї стрічки. Тексти пісень та музику для саундтреку фільму написав та виконав київський музичний гурт «Dakh Daughters» та відомий композитор Тимур Полянський. «Dakh Daughters» (Дах Дотерс) - відомий український жіночий театрально-музичний гурт, що виступає в жанрах «фрік-кабаре» та театрального перформансу. Гурт виступає з 2012 року і здобув популярність у 2013 року завдяки розміщеному на каналі на YouTube відеокліпу «Rozy / Donbass», в якому поєднано 35-ий сонет Шекспіра, українські народні пісні, нарочито театральний пафос. Учасниці гурту співають пісні різними діалектами української, англійської, французької, російської, німецької мови. У 2016-му році був презентований дебютний студійний альбом колективу — «IF», до якого увійшли 9 композицій. У 2019 році вийшов другий альбом — «Air», до якого увійшло 7 треків на авторські тексти та вірші поетів: Павла Тичини, Майка Йогансена та Миколи Холодного. Тимур Полянський відомий не тільки як композитор, але й як актор. Наприклад він задіяний у якості запрошеного актору у виставах Київського академічного драматичного театру на Подолі. Академічну освіту здобув у Львівській консерваторії. У 1992 році став лауреатом Міжнародного конкурсу імпровізації в м Вільнюс. Успішно виступає як соліст, а також в різних за складом ансамблях, включаючи симфонічні оркестри. Крім виконавської та педагогічної діяльності він активно працює в області музики для театру, кіно та естради. Зокрема Тимур Полянський писав музику до наступних фільмів:  «Лід у кавовій гущі», «Від тюрми і від суми», «Мама напрокат», «Квартет для двох», «Тепер я буду любити тебе», «Крапля світла». Номінант першої церемонії вручення преміїї «Золота дзиґа» як найкращий композитор за фільм «Моя бабуся Фані Каплан».

Читайте також:

Статті

Найкраща робота художника-постановника: три картини – два претенденти

У цьому році за найкращу роботу художника-постановника на премію «Золота Дзиґа» номіновані три картини і лише двоє художників.

20.04.2020
об 11:15

Статті

Номінація «Найкращий звук» - представлені кращі з кращих

Цього року у номінації «Найкращий звук» представлені троє відомих звукорежисерів України, чий професіоналізм і майстерність підтверджені численними роботами в ігровому та документальному кіно.

19.04.2020
об 15:09