Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Найкращий грим» - майстри своєї справи

23.04.2020
об 11:20
Автор: Віталій Бараннік

У категорії «Найкращий грим», очікувано отримали номінації найбільш яскраві та видовищні фільми: «Захар Беркут», «Фокстер і Макс» та «Гуцулка Ксеня».

Художниця з гриму історичного фільму «Захар Беркут» Алла Леонова має неабиякий досвід роботи у кіно. Вона гримувала акторів фільмів «Пульс», «Чужа Молитва», «Манекенщиця», «Сповідь Дон Жуана», «Сім днів до весілля», «Ялинка, кролик і папуга», «Касим» та багатьох інших. Алла Леонова зізнається, що працювати у такому масштабному історичному фільмі як «Захар Беркут» було складно, але цікаво. Наприклад вона розповідала як створювався образ воїна-найманця Гарда, якого зіграв український актор Олег Волощенко: «Гард – дуже цікавий персонаж. Оскільки він найманий воїн, ми представили його скандинавом. У той час вони дійсно приходили на службу до слов’янських бояр та князів. Північні народи, як вважається, часто робили собі татуювання. За однією з версій, це були написи або малюнки, цілі історії, розказані рунами. І ми вирішили зробити таку прикрасу нашому Гарду. ⠀ У нас було кілька варіантів його образу: цілком зататуйована голова, малюнки, що переходять на обличчя та на шию, з бородою, без неї, лисий або із зачіскою… Зрештою, коли ми побачили Олега та приміряли усе це наживо, образ склався дуже швидко. Головне було до міліметрів проробити цей малюнок, щоби він працював на образ». 

Цікаво, що хоча Алла Леонова і була художником з гриму фільму «Захар Беркут», але гримером музичного кліпу «Перевал» гурту «Океан Ельзи», який був знятий на пісню, написану до цієї стрічка стала Світлана Полікашкіна, яка отримала номінацію у цій категорії за свою роботу у картині «Фокстер і Макс». Список фільмів та серіалів на яких у якості гримера працювала Світлана Полікашкіна більш ніж вражаючий: «Будинок з ліліями», «Пошуки кохання», «Дурдом», «Серце світу», «Секунда до …», «Ялинка, кролик і папуга», «Сповідь дон Жуана, «Відчим», «Сім днів до весілля», «Старики-полковники», «Ван Гог не винуватий»

Віталій Скопелідіс, що відповідав за гримування акторів фільму «Гуцулка Ксеня», один з найбільш досвідчених художників з гриму у країні. Він член Європейської кіноакадемії від України. І вже один цей факт підкреслює його заслуги у розвитку кіномистецтва України та рівень майстерності.  Серед проектів на яких працював Віталій Скопелідіс глядачам більш за все відомі серіали «Свати» та «Нюхач», а також фільми: «Моя бабуся Фані Каплан», «Сторонній», «Трубач» «Мир вашому дому!», «Пригоди S Миколая» та «Морена».

Читайте також:

Статті

Номінація «Найкращий звук» - представлені кращі з кращих

Цього року у номінації «Найкращий звук» представлені троє відомих звукорежисерів України, чий професіоналізм і майстерність підтверджені численними роботами в ігровому та документальному кіно.

19.04.2020
об 15:09

Статті

Номінація «Найкраща музика» - тріумф документального кіно

Цього року у номінації «Найкраща музика» представлені чотири стрічки. Цікаво, що три фільми з списку номінантів цієї категорії, відносяться до жанру документального кіно. Це може показатися парадоксально, але схоже, що музика до ігрових фільмів не справила враження на членів Української Кіноакадемії.

18.04.2020
об 10:28