Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Найкращий дизайн костюмів» – майстрині на всі руки

25.04.2020
об 13:06
Автор: Віталій Бараннік

Цілком природно, що в номінації «Найкращий дизайн костюмів» представлені саме жінки. Створення гарного одягу – це один з основних жіночих талантів. Та щоб шити одяг для героїв кінострічок, одного таланту мало. Тут ще потрібні добре знання історії, художній смак, та вміння працювати на знімальному майданчику. І цьогорічні номінатки, безумовно мають всі ці здібності.

Антоніна Белінська (номінована за фільм «Захар Беркут») – відома українська художниця по костюмам, яка спеціалізується на історичних кінопроектах. Зокрема саме вона одягала героїв фільму «Сторожова застава» та серіалу «Кріпосна». Її навички та знання історії стали у нагоді при створені вбрання героїв історичного екшену «Захар Беркут». В одному з інерв’ю Антоніна розповіла як створювалися костюми для цієї страчки: «У цьому фільмі більшість деталей виготовили вручну. Важливо розуміти, що це більше 5000 елементів. Кожну пряжку, накладку на ремінь чи роздільне кільце на обладунок вилили наші майстри. Більше 200 метрів тканини оздобили старовинною технікою — вибійкою. Аксесуари створювали з нуля, ми використовували дріт та листи металу. Усі візерунки зі шкіри, а їх чимало, зробили технікою холодного тиснення. Навіть костюми для акторів масових сцен (понад 200 осіб) оздоблювали вручну. Одним з моїх улюблених елементів одягу є оксамитовий плащ-корзно Тугара Вовка, він розписаний золотими барвами.

Надія Кудрявцева (номінована за фільм «Гуцулка Ксеня») – одна з найбільш авторитетних спеціалісток у сфері дизайну сценічних костюмів. Вона Член Спілки дизайнерів України, член UKRANIAN FASHION COUNCIL, доцент Київського національнго університету технологій та дизайну, де викладає дисципліни: «Проектування костюма та іміджелогія», «Художнє проектування (за фаховим спрямуванням)», «Основи художнього проектування».

У період з 1995-го по 2010-й роки працювала стильмейкер та керівником підрозділу гримерів-костюмерів ТРК «Студія «1 + 1». Підчас роботи на каналі була задіяна у роботі над проектами «Старі пісні про головне» та мюзикл «Метро». Надія Кудярцева була художником костюмів театральних проектів різних жанрів, сольних концертів та музичних кліпів відомих естрадних виконавців. (А. Пономарьов, А. Данилко, гурт «Тік», хор «Щедрик»).

Серед численних кінопроектів, в яких Надія Кудрявцева працювала у якості художника з костюмів, багато фільмів відзначених багатьма призами та престижними кінопреміями: «Фані Каплан», «Хайтарма»,  «Чемпіони з підворіття»,  «Алі Баба і 40 розбійників», «Мийники автомобілів».

Ася Сутягіна (номінована за фільм «Додому») – відома українська художниц з гриму та сценічних костюмів. Тисячі українських глядачів співчували героям серіалу «Запитайте у осені», вбрання для яких розробляла саме вона.

Концепцію кольорів вбрання героїв картини «Додому», вона опрацьовувала з особливою ретельністю, щоб максимально передати весь трагізм внутрішнього конфлікту головних героїв та їх різні світогляди.  «Існують білий і чорний траур. Для мене білий - це коли ти миришся з тим, що відбувається. Чорний - коли побиваєшся, шукаєш винних у своєму горі. Це лягло в концепцію образу при підборі одягу для Мустафи (персонаж Ахтема Сеітаблаєва). Одяг Аліма (персонаж Ремзі Билялова) узгоджується зі значенням квітів по Корану. Він був одягнений в зелений і блакитний - це небо, чистота, дорослішання чоловіка. Ми дуже довго вибирали футболку для Ремзі потрібного нам відтінку. Переглянули сотні пляшкових відтінків зеленого, на цей пошук пішло пекельне кількість часу, але в підсумку ми все-таки знайшли потрібний колір» - Ася Сутягіна у інтерв’ю видавництву LIGA.net .

Кароліна Шеремета (номінована за фільм «Фокстер і Макс») у кіно працює не тільки у якості художника з костюмів, а й як акторка. Наприклад вона знялася у серіалі «Нюхач». А як художник з костюмів працювала у творчих групах фільмів «Атлантида», «Вічна любов», «Касим» та «Поводир».

 

Читайте також:

Статті

Номінація «Найкращий звук» - представлені кращі з кращих

Цього року у номінації «Найкращий звук» представлені троє відомих звукорежисерів України, чий професіоналізм і майстерність підтверджені численними роботами в ігровому та документальному кіно.

19.04.2020
об 15:09

Статті

Номінація «Найкраща музика» - тріумф документального кіно

Цього року у номінації «Найкраща музика» представлені чотири стрічки. Цікаво, що три фільми з списку номінантів цієї категорії, відносяться до жанру документального кіно. Це може показатися парадоксально, але схоже, що музика до ігрових фільмів не справила враження на членів Української Кіноакадемії.

18.04.2020
об 10:28