Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Найкраща жіноча роль» - досвід та молодість

30.04.2020
об 10:37
Автор: Віталій Бараннік
naikrashcha zhinocha rol dosvid ta molodist

Цього року в цій номінації талановитій та досвідченій акторці Ірмі Вітовській («Мої думки тихі») склали конкуренцію дві молоді дебютантки Христина Дейлик («Вулкан») та Варвара Лущик («Гуцулка Ксеня»). І те, що в Україні з’являються молоді таланти, дійсно радує та вселяє надію у відродження українського кінематографа.

Заслужена артистка України Ірма Григорівна Вітовська-Ванца народилася 30 грудня 1974 року в Івано-Франківську. У 1998 році закінчила Львівський державний музичний інститут за спеціальністю «Актриса драматичного театру». З того ж року і по сьогодні працює в Молодому театрі.

Є активною громадською діячкою та відстоює реформи у сфері культури. Володарка національних премій, учасниця багатьох міжнародних театральних та кінофестивалів. Декілька років поспіль входить у список відомих митців та громадських діячів за версіями видань «Новое время» та «Фокус».

Багато і плідно працювала не телебаченні. Зокрема, на каналі ICTV Ірма Вітовська вела проєкти «Народна зірка» та «Шлюбні ігри», брала участь у вокальному шоу «Народна зірка» на каналі «Україна», у проєкті «Шоумастгоон» на Новому каналі та була тренером у шоу «Маленькі гіганти» на каналі «1+1».

Знялася більш ніж у 40 фільмах та серіалах. Після російської збройної агресії проти України Ірма Вітовська відмовилася від будь-якої співпраці з російськими кіновиробниками.

Минулого року Ірма Вітовська отримала «Золота Дзиґу» за виконання ролі Баби Прісі у фільмі «Брама». За роль у фільмі «Мої думки тихі» вже отримала кілька нагород, зокрема премію «Кіноколо» та статуетку «Золотий Дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю.

Варвара Лущик, виконавиця головної ролі у фільмі «Гуцулка Ксеня», народилася 18 січня 2001 року. Роль у цій стрічці стала першою у кінокар’єрі Варвари, хоча вона вже має певний досвід роботи перед камерою. Ще в 9-річному віці вона знялася в кліпі C’est La Vie відомої співачки Альони Свиридової. Цей кліп, до речі, знімав батько Варвари, відомий оператор музичних кліпів та рекламних роликів Денис Лущик. Варвара Лущик вчилася в знаменитій музичній спеціалізованій школі імені М. В. Лисенка, у якій освоювала відразу дві спеціальності: «фортепіано» і «теорію музики». У 15 років вона пройшла навчання в майстер-класі Нью-Йоркської кіноакадемії. Займалася в модельній школі, брала участь у декількох фотосесіях, виходила на подіум під час Odessa Holiday Fashion Week та виконала  епізодичну роль в кліпі Pianoбой на пісню «Полуничне небо».

У 16 років вона прийшла на проби фільму «Гуцулка Ксеня» і успішно пройшла кастинг. Згодом Варвара Лущик згадувала: «Коли дізналася, що мене затвердили на головну роль, злякалася страшно. Потім, звичайно, зраділа і була готова працювати».

Зараз Варвара Лущик навчається в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Попри схвальні відгуки щодо її роботи у фільмі «Гуцулка Ксеня» вирішила не вступати до театрального вишу, щоб акторство не перетворилося в рутину.

Христина Дейлик народилася в Полтаві. Навчалась у театральній студії і не бачила себе в жодній іншій професії, крім акторської. Тому вступила та закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого. Працювала в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. З 2017 року працює в Київському малому драматичному театрі. У фільмі «Вулкан» зіграла першу свою головну роль у кіно. До цього з’являлася на екрані лише в невеликих епізодах: «Капітанша-2, «Пес-3», «Особиста справа». Згодом режисер кінокартини Роман Бондарчук згадував, що Христина вразила його «своєю природністю, веселістю, безпосередністю», тому він одразу затвердив її на цю роль.

 

Читайте також:

nominatsiia-naikrashchii-montazh-dlia-tikh-khto-st
Статті

Номінація «Найкращий монтаж» для тих, хто ставить останню крапку

Безперечний талант режисера, чудова акторська гра, вражаюча робота оператора можуть бути зіпсовані поганим монтажем кінокартину. Саме режисери монтажу ставлять останню крапку у процесі створення фільму і саме від них залежить, якою в підсумку вийде кінокартини: чи сподобається вона глядачам та вразить кінокритиків. Тому не випадково номінація «Накращий монтаж» є однією з найпрестижніших  серед нагород «Золотої Дзиги». І у цьому році у числі претендентів на заповітну статуетку у цій категорії претендують, без перебільшення, справжні майстри монтажу.

27.04.2020
об 10:43

tri-dva-odin-naikrashcha-operatorska-robota
Статті

«Три, два, один!» - Найкраща операторська робота

Члени української кіноакадемії цього року вибрали три операторські роботи, гідні, на їх погляд, щоб отримати Кінопремію «Золота Дзиґа». Цікаво, що претендентів у цій трійці можна виставити в порядку кількості отриманих номінацій цієї престижної премії: для Юрія Короля, оператора фільму «Захар Беркут», це вже третя номінація, для Володимира Ількова, оператора фільму «Вулкан» , – друга, а для оператора фільму «Додому» Антона Фурси – поки шо перша.

29.04.2020
об 11:00