Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Найкраща робота художника-постановника: три картини – два претенденти

20.04.2020
об 11:15
Автор: Віталій Бараннік

У цьому році за найкращу роботу художника-постановника на премію «Золота Дзиґа» номіновані три картини і лише двоє художників.

Так сталося тому, що Владлен Одуденко отримав одразу дві номінації у цій категорії за свою роботу у картинах «Додому» та «Захар Беркут». Третя номінація дісталася Маргариті Кулик, яка входила до творчої групи фільму «Мої думки тихі». І якщо Владлен Одуденко досить відома фігура у світі не тільки українського та європейського кінематографа, то про творчий шлях Маргарити Кулик відомо не дуже багато фактів.

Владлен Володимирович Одуденко народився 16 січня 1975 року у Києві. Отримав освіту в Художній школі імені Тараса Шевченка та Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Член Національної спілки художників України, Європейської та Української Кіноакадемій. Як художник-постановник працював більш ніж у 30 кіно- та телепроектах, зокрема в фільмах: «Паршиві вівці», «Поводир», «Плем’‎я», «Сторожова застава», «Звичайна справа», «Дике поле», «Самотній за контрактом», «Рівень чорного», «Крути 1918», «Атлантида», «Захар Беркут», «Додому».

Крім того Владлен Одуденко працював художником-постановником у театрі, на телебаченні та на фестивалях. Зокрема він приймав участь у художньому оформленні національних телестудій: УТ-1, Інтер, ОTV, «Золоті ворота», Новий канал, а на протязі 1999-2005 років був головним художником загальнонаціональної програми «Людина року».

Вірогідніше за все, на цьогорічній церемонії вручення кінопремії «Золота дзиґа» Владлен Одуденко буде почувати себе досить впевнено. Адже він раніше уже двічі номінувався на цю премію у категорії «Найкращий художник-постановник» - у 2018 році за фільм «Рівень чорного», та у 2019-му році - за фільм «Дике поле». При чому за роботу у «Дикому полі» у минулому році він такт отримав статуетку «Золотої дзиги». А у цьому році має великі шанси стати двічі лауреатом кінопремії «Золота дзиґа».

Маргарита Кулик поки ще не може похвалитися подібними досягненнями. Але вона також має певний досвід роботи у різних кінопроектах. Зокрема вона була художником-постановником короткометражних художніх фільмів «Технічна перерва» та «Гойдалки», які отримали схвальні відгуки критиків. Зараз Маргарита Кулик ввійшла до команди повнометражного фільму в жанрі пострадянського нуару «Ля Палісіада». Відомо що цей кінопроект розроблявся за підтримки Українського Культурного Фонду. А включення Маргарити в список номінантів «Золотої дзиги». підкреслює її художній талант та великий творчий потенціал.

Читайте також:

Статті

Номінція «Найкраща пісня» - тепер з документальними фільмами

У цьому році до номінантів у цій категорії потрапили пісні з фільму-мюзикла «Гуцулка Ксеня», історичного блокбастера «Захар Беркут» та, зовсім несподівано, документального фільму «Людина з табуретом».

22.04.2020
об 11:34

Статті

Досвідчені дебютанти, або хто отримає «Золота дзиґу» за найкращу режисерську роботу

В рамках Національної кінопремії «Золота дзиґа» вручається одна з самих престижних кінонагород України – «Премія імені Юрія Іллєнка за найкращу режисерську роботу», яка отримала назву на честь видатного українського кінорежисера Юрія Іллєнка. Фільми Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», та «Легенда про княгиню Ольгу» входять до золотого фонду не тільки українського але й світового кінематографа. Тому отримати премію його імені, як відзнаку своєї роботи, мріє кожний український режисер. Цього року члени Української кіноакадемії визначали претендентами у номінації «Найкраща режисерська робота» трьох режисерів: Нарімана Алієва («Додому»), Романа Бондарчука («Вулкан») та Антоніо Лукіча («Мої думки тихі»).

13.04.2020
об 13:49