Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Найкраща чоловіча роль другого плану» - знову досвід і дебют

15.04.2020
об 14:08
Автор: Віталій Бараннік

У номінації «Найкраща чоловіча роль другого плану» представлені двоє професійних акторів і студент аграрного ВУЗу, що ніколи раніше не знімався у кіно і далі не планує зніматися у кіно, а хоче стати агрономом.


Ремзі Білялов («Додому») до зйомок у фільмі не мав майже ніякого відношення до світу киномистецтва. Він навчався на агронома, бо як і батьки сподівався зайнятися сільським господарством. Знятися у своїй картині хлопцеві запропонував її режисер Наріман Алієв. Річ у тому, що Наріман Алієв і Ремзі Білялов – двоюрідні брати. І коли Наріман Алієв ще тільки починав свій шлях у кіно, та знімав свої перші дипломні роботи та короткометражки, Ремзі йому інколи допомагав.

В одному з інтерв’ю Ремзі Білялов сказав, шо навіть без спеціальної освіти та досвіду роботи у великому кіно, зніматися йому було нескладно: «Я сам по собі дуже закрита людина та інтроверт, тому мало контактую з іншими – як я відчув, Алім теж такий. Тож мені не доводилося вживатися в роль – я вже так живу. І навіть в суть фільму мені не потрібно було особливо вникати, я її чудово знаю, адже побут і традиції кримських татар рідні для мене. Так, Наріман давав якісь підказки, але в цілому все відразу було зрозуміло, і якщо я й міняв щось, то лише маленькі деталі».

Незважаючи на успіх фільму, схвальні відгуки глядачів та спеціалістів і номінацію на премію «Золота дзиґа», Ремзі Білялов не планує продовжувати акторську кар’єру. «Я не вважаю цю професію стабільною, тому що у великій мірі все залежить від удачі й навіть не обов’язково мати професійні якості, як довів мій досвід» - пояснює він своє рішення.

Віктор Петрович Жданов («Додому») - український актор театру та кіно, заслужений артист України. Народився 3 березня 1968 року у селі Киселівка Херсонської області. До речі вони з режисером фільму «Додому» Романом Бондарчуком – земляки. Закінчив Херсонське культурно- просвітницьке училище (нині — Херсонське училище культури) за спеціальністю режисер самодіяльних театральних колективів. Працював у Херсонському обласному театрі ляльок, у Херсонському обласному українському музично-драматичному театрі ім м. Куліша, у Донецькому національному академічному українському музично-драматичному театрі.

У 2014 році внаслідок окупації Донецька разом із сім’єю переїха до Києвв де зараз працює у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. В останні роки Віктор Жданов став одним з найбільш затребуваних в новому українському кіно. Він знявся в більш ніж 20 телевізійних серіалах та повнометражних художніх фільмах: «Кіборги. Герої не вмирають», «Додому», «Чорний Ворон», «Екс», «Номери», «Я працюю на цвинтарі», «Захар Беркут», «Спіймати Кайдаша».

Вікктор Жданов – лауреат другої національної кінопремії «Золота дзиґа». Нагороду він отримав в категорії "Кращий актор другого плану" за роль "Старого" у фільмі "Киборги".

Роман Бондарчук згодом в інтерв’ю згадува як затвердив на роль дяді Вови Віктора Жданова у фільмі «Вулкан»: «Коли він прийшов до нас, його ще дуже мало звали в кіно, переважно були якісь серіали, де він грав кровожерливих бандитів: з’являвся в кадрі, робив якісь жахи, його вбивали. І тут я бачу, що це фантастична людина, дуже пластична, цікава, і в його реакціях немає жодної фальші». А потім Роман Бондарчук добавив, що не сумнівається що через кілька років через Віктор Жданов стане справжньою українською зіркою. Сам же Віктор Жданов зазначує: ««Вулкан» для мене - це кидок в кіно: незрозумілий, але цікавий. У цьому є якась магія».

Віталій Миколайович Салій («Крути 1918») -український актор театру та кіно. Народився 4 липня 1985 року у Києві у сім’ї військового. По словам актора, всі чоловіки в їхній родині були військовими і він також здирався продовжити династію, але захопився театром і вирішив стати актором. У 2006 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. З 2004 року працює актором Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра. Був ведучим двох шоу на каналі Україна: «Буба-шоу» і «Очам не вірю».

Вперше знявся у кіно у 2004 році в епізодичній ролі в фільмі «Попіл Феніксу». Зараз на рахунку актора вже більше 80 ролей у фільмах та серіалах: «Кровна помста», «Скарбниця життя», «Коротке слово «ні»», «Капітанша», «Було у батька два сини», «Обираючи долю», «Не зарікайся», «На лінії життя», «Клан ювелірів2, «Анка з Молдаванки» та іних.

На премію «Золота «Дзиґа» був номінований за роль командира загонів Червоної гвардії Михайла Муравйова у картині ««Крути 1918». Цей гостросюжетний історичний фільм режисера Олексія Шапарєва розповідає про бій під Крутами зими 1918 року між молодими військами-курсантами Української Народної Республіки та російськими окупантами з Радянської Росії.

 

Читайте також:

Статті

Найкраща робота художника-постановника: три картини – два претенденти

У цьому році за найкращу роботу художника-постановника на премію «Золота Дзиґа» номіновані три картини і лише двоє художників.

20.04.2020
об 11:15

Статті

Фільм «Додому» може встановити новий рекорд «Золотої Дзиґи»

Безумовним фаворитом цьогорічної Національної кінопремії «Золота Дзиґа» за кількістю номінацій став фільм «Додому» режисера Нарімана Алієва. Ця стрічка побореться за нагороди самої престижної Кінопремії України в 11 номінаціях, у тому числі у таких катерогіях як «Найкращий фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкращий сценарій», «Найкраща операторська робота», «Найкраща чоловіча роль» та «Найкраща жіноча роль».

21.04.2020
об 15:02