Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Морозна неприступність та тепла усмішка Анни Вінтур

03.11.2020
об 19:19
Автор: Daniela Gilmore

Сьогодні Анна Вінтур – найвпливовіша жінка в сфері глянцевої журналістики. Чого коштував її успіх? Анну називали «ядерною зимою», вона піддавалася критиці за надмірне новаторство та тотальний перфекціонізм, але люди й досі захоплюються її силою духу, професіоналізмом та тонким відчуттям модних тенденцій. Зараз вона має вплив не тільки на модну індустрію та видавництва, але й на увесь світ своїми прогресивними ідеями та сміливими вчинками: Анна перша помістила на обкладинку журналу темношкіру модель; у своєму виданні показала жінкам, що вони можуть бути різними та завжди популяризувала образ працюючої жінки, яка здатна на все. 3 листопада Марія-Антуанетта світу моди святкує свій день народження і ми вирішили порівняти, як її бачать різні режисери у своїх кінороботах.

 

Міранда Прістлі та Анна Вінтур

 

У документальній стрічці Р.Дж.Катлера «Вересневий номер» розповідається про процес підготовки одного з номерів глянцевого журналу Vogue та протистояння творчих уявлень Анни Вінтур та Грейс Коддінгтон, яка є креативним стилістом та директором видання.

Анна Вінтур

 

У деяких суперечках Вінтур постає досить спокійною, впевненою у своїй правоті, але толерантною до протилежною думки опонентки. Підлеглими хоч і обурюються деякі її рішенням: чи то перезняти повністю фотосесію, а попередні кадри просто викинути, чи то високими вимогами до вигляду людей в кадрі, навіть якщо це сам фотограф; але вони її не бояться. Навіть Коддінгтон, яка часто не згодна з думкою Вінтур, говорить про неї з великою повагою та певною симпатією, а ще дивується і зачаровується її вмінню передбачати модні тенденції. На що головна редакторка відповідає їй взаємністю у своїй професійній симпатії, говорячи, що її роботи можна прирівняти до витворів мистецтва.

Грейс Коддінгтон та Анни Вінтур

 

Жінки в один день почали працювати на Vogue, пройшли незліченну кількість суперечок у підготовці до усіх номерів журналу, над якими вони працювали. Проте зберегли взаємну повагу до роботи одна одної, залишившись собою при особистій неповторній думці. При чому у фільмі ми можемо побачити не тільки сувору професійну сторону життя редакторки, про яку вона і сама часто жартує і аргументує свою поведінку тим, що вона лише працює і не має бути інакшою. Ми бачимо її у колі сім’ї, а точніше у товаристві доньки, яка на відміну від своєї мами говорить, що не прагне потрапити до світу моди і скоріше всього стане юристом.

Кадр із фільму «Вересневий номер»
Анна Вінтур з донькою

Минуло багато років після виходу стрічки і дівчина, як виявилось, передумала та пішла по прикладу матері, що ще більше дає нам усвідомити весь авторитет Вінтур, навіть у власній сім’ї. При чому вона не нав’язує у фільмі свою думку, а лише радиться з донькою щодо наповнення нового випуску, як колись робив і її батько, який і надихнув Анну на кар’єру у журналістиці.

Анна Вінтур з донькою

 

Кадр із фільму «Вересневий номер» та кадр із фільму «Диявол носить Прада»

 

Що ж стосується фільму Девіда Френкела «Диявол носить Прада» за однойменною книгою Лорен Вайсбергер, можна сказати, що образ Вінтур (Міранди Прістлі) у цій стрічці досить гіперболізований. Жінку бояться практично всі у редакції, вона доводить до сліз та істерик навіть найдосвідченіших, від неї намагаються сховатись та не потрапляти їй на очі, поки вона Міранда сама того не схоче. При цьому навіть найменша зміна на її обличчі, чи то кивок головою, може сприяти повному переосмисленню та переробці цілої колекції у найкоротші строки, навіть відомих дизайнерів. Тому що вона відкрила світу їх імена, здійснила мрії та дала шанс на краще майбутнє. І це якраз відповідає реальності.

Кадр із фільму «Диявол носить Прада»

 

Міміка Міранди Прістлі схожа на ту, яку ми бачимо у попередній документальній роботі. Хоча у художньому фільмі головна редакторка Vogue майже не посміхається, адже не розуміє та не сприймає ніяких жартів, а ще тримає певну дистанцію з людьми. Однак є в ній і те добре та людяне, що не видно з першого погляду. Вона може плакати через свої проблеми, сваритись із чоловіком та почуватись розбитою, хоча все це не робить її слабшою. Завдяки цьому ми бачимо, що вона – звичайна людина зі своїми почуттями та переживаннями, які бачити призначено лише найближчим.

Кадр із фільму «Диявол носить Прада»

 

Анну Вінтур можна наслідувати в стилі, зачісці чи навіть манері поведінки. Можна боятися, критикувати, ненавидіти чи обожнювати. Але це найкращий приклад не тільки жінки-кар’єристки, яка досягнула всього сама, а й сильної людини, яка впливає на весь світ як своєю роботою, благодійною діяльністю, так звичайним спілкуванням з близькими людьми. Можливо, вам не призначено долею змінити звичний лад усього всесвіту, але ж ви можете спробувати стати причиною позитивних зрушень у житті тих, хто поряд.

Анна Вінтур

 

Фото з відкритих джерел

Читайте також:

Події

Fashion-фільми: Дайжест модного кіно

Щочетверга Fashion Film Festival Kyiv о 18:00 презентує добірку найкращих робіт міжнародних фестивалів fashion-відео.

02.07.2020
об 17:49

Статті

Fashion Freak Show: У Києві відбулась прем’єра фільму «Жан-Поль Ґотьє, з любов’ю»

31 серпня українці вперше побачили історію створення Fashion Freak Show - суміш модного показу, танцювального ревю і сповідь французького дізайнера Жан-Поля Ґотьє. Також у фільмі були розкриті таємниці розвитку бренду.

03.09.2020
об 16:39

Новини

VGL cinema рекомендує: Найкращі фільми про бізнесвумен

Сьогодні, 22 вересня, у США відзначається День бізнесвумен. Таке ж свято пропонують запровадити ділові жінки і в Україні. А поки що з цього приводу продовжуються дискусії та збираються голоси під петиціями, VGL cinema пропонує подивитися найкращі, на наш погляд, фільми про тих самих бізнесвумен, які сміливо змінюють світ навколо себе.

22.09.2020
об 18:43

Новини

У кіно в листопаді: Ода мистецтву, розповідь про італійського генія та за лаштунки fashion-шоу

Глядацькі смаки різнобарвні, тому й фільми, що йдуть у кінотеатрах мають задовольняти якумога більше потреб людей, що обирають сеанс на вечір або на вікенд. Якщо раніше люди з більшим задоволенням ходили на так звані попкорнові фільми, то традиції прищеплені організаторами міжнародних кінофестивалів в Україні таки мають свій вплив. У міжсезоння аудиторія, яка звикла дивитися нішовий контент прагне певної категорії фільмів, які зокрема надає дистриб’ютор Kyiv Music Film.

03.11.2020
об 12:44