Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Оживити Піноккіо: Роберту Земекісу доведеться перевершити Маттео Гарроне

24.11.2020
об 18:47
Автор: Daniela Gilmore

Хто не мріяв досягнути успіху з першої спроби? І насправді таке можливо, але частіше за все таким «улюбленцям долі» доводиться постійно долати якісь перешкоди у повсякденному житті. Саме такий сценарій нагадує життєвий шлях сьогоднішнього іменинника Карло Коллоді.Письменника, який створив всесвітньо відоме оповідання «Пригоди Піноккіо», доля не завжди бавила своєю схильністю, але за стійкість характеру перед негараздами винагородила популярністю світового масштабу і безмірною любов’ю читачів.


Безліч режисерів і мультиплікаторів намагалися втілити його творіння на екрані, але не кожному щастило досягти успіху. Якщо кінокомпанії Disney вперше вдалось створити неперевершений мультфільм про дерев’яну ляльку, яка прагла стати звичайним хлопчиком, і отримати за це два «Оскара», то останнім часом студії не щастить розпочати роботу над новим фільмом під творчим керівництвом Роберта Земекіса. Проте в глядачів немає підстав сумувати, адже співвідчизники Карло Коллоді встигли випустити свій варіант картини близько року тому.


Режисером італійської версії «Піноккіо» 2019 року став Маттео Гарроне, що ані трохи не відстає за успіхами від Земекіса, хоч і менш відомий у світі. Гарроне є улюбленцем Каннського кінофестивалю та Британської академії кіно та телевізійних мистецтв. І хоч його фільмографія не таких визначних розмірів, як у світових зірок кінорежисури, але кожна з його робіт варта особливої уваги.


Оживити саме цю історію на великих екранах режисер мріяв з дитинства і вже у 6 років намалював сторіборд фільму. Однак в дорослому віці він вирішив не зосереджуватись на певній цільовій аудиторії і не обмежувати глядача у своєму виборі для перегляду, тому вирішив створити фільм як для дітей, так і для більш зрілого покоління. Сама ж ідея екранізації сформувалась лише у 2014 році, коли режисер закінчував роботу над фільмом «Казка казок» і зрозумів, що прагне продовжити працювати з цією темою. Можна сказати, що він йшов до цієї стрічки все своє життя.


Маттео Гарроне розпочав шлях до створення стрічки про Піноккіо з вивчення ілюстрацій до книги і портретів звичайних італійців тієї доби. Особливо йому допоміг актор, якого він обрав на роль Джеппетто, Роберто Беніньї. Цікаво, що він на десять років раніше працював над власною екранізацію, а ще виконавець ролі старого різьбяра по дереву народився неподалік міста, де і сам письменник, тому добре розумів, якими пейзажами надихався сам творець. Основною відмінністю стрічки стала аутентичність і поєднання реалізму з фантазією, про що не раз заявляє сам режисер у своїх інтерв’ю. Він настільки тонко відчуває цю історію, помічаючи фонових, як на погляд більшості, персонажів і надаючи їм нового звучання. Він не боїться говорити правду з екрану на весь світ. Дорослі і так все зрозуміють, а діти знатимуть справжню історію та не злякаються реалій життя, приправлених фантастичністю. Цікаво, що син режисера, переглянувши фільм, сказав своєму батьку: «Ти вкрав це із нашого життя!»


При усіх цих казкових елементах, існує більш глибока і реалістична проблематика. Якщо Піноккіо прагнув, щоб його прийняли однолітки і суспільство, то з подібною проблемою стикаються сотні тисяч дітей, які потрапляють у невідоме і чуже їм мовне середовище та прагнуть налагодити контакт з оточуючими. Стрічка не тільки розповідає про хлопчика із дерева на ім’я Піноккіо, якого створив Джеппетто, але також виступає певною мірою як критика суспільства, яке не готове прийняти відмінну від себе особистість, що є тяжким питанням не тільки нашого часу, а скоріше усіх часів і народів.


Як говорить сам режисер, спочатку історія здається досить легкою, але з кожним прочитанням ти заглиблюєшся все більше та зустрічаєш істотні протиріччя у поведінці і думках героїв. Саме тому стрічка стане захопливою пригодою для дітей, а для дорослих - поживною стравою для роздумів.


Фільм «Піноккіо» найкраще можна описати фразою з класики сучасної літератури:


«Мені здається, що з дитячих років я виїхав, а ось до пункту призначення «дорослості» - так і не дістався. Так і живу в автобусі»

 

Читайте також:

Новини

«Пригоди Піноккіо» тепер на цифрових платформах

Цифрові платформи, популярність яких стрімко зросла під час карантину, розширюють асортимент фільмів і передач. З 10 червня один з найуспішніших релізів казки «Пригоди Піноккіо» тепер з’явиться на Megogo і iTunes.

09.06.2020
об 15:42

Статті

КіноКалендарь: «Брати Грімм» - страшна казка зі складною долею

26 серпня 2005 року в США в прокат вийшов фільм Террі Гілліама «Брати Грімм». Незважаючи на величезний бюджет, фільм знімався досить важко і навіть був «поставлений» на паузу через розбіжності між його продюсерами і режисером. Більше цікавих фактів, пов'язані з цим фільмом, ви зможете дізнатися в нашій традиційній підбірці.

26.08.2020
об 19:21

Статті

Іноді казки перетинаються з реальністю: 7 фільмів, в яких згадують Мікі Мауса

Люди радіють, мов діти, коли чують улюблену пісню, зустрічають старих друзів, приїжджають у батьківський дім. Такі події, як машина часу повертають нас у найкращі дні. З наближенням різдвяних свят, ми намагаємося знайти щось знайоме у найнеочікуваних місцях. Частіше за все дитячі спогади пов’язані з переглядами мультфільмів Disney, яка завдячує своєю популярністю і пізнаваністю серед всесвітньої аудиторії одній невеличкій мишці. Мікі Маус сьогодні святкує свій 92 рік з дня появи в першому мультику, але згадувати його у своїх фільмах досі не втомлюються оскароносні режисери. Для вечірнього перегляду пропонуємо обрати одну зі стрічок, де неочікувано згадують Мікі.

18.11.2020
об 19:19

Статті

КіноКалендар: «Історія іграшок» – піонер комп'ютерної мультиплікації

22 листопада на екрани США вийшов перший у світі комп'ютерний анімаційний мультфільм «Історія іграшок». Зібравши у світовому прокаті $ 373,5 мільйона (при бюджеті $ 30 мільйонів), він став найкасовішим фільмом 1995 року. Таким чином, рівно 25 років тому тріумфально розпочалася епоха комп'ютерних мультфільмів, а мультиплікаційний серіал «Історія іграшок» став одним з найуспішніших проєктів за всю історію мультиплікації.

22.11.2020
об 13:52

Новини

Казка-казок «Пітер Пен і Аліса в Країні Чудес» не вийде в прокат 26 листопада

Вітчизняний кінотеатральний репертуар знову зазнає змін. Новий голлівудський фільм для всієї родини «Пітер Пен і Аліса в Країні Чудес» з лауреаткою премії «Оскар» Анджеліною Джолі в головній ролі не з'явиться на цьому тижні в українських кінотеатрах.

24.11.2020
об 10:14