Трейлери та відео
Популярні пости
Хто не мріяв досягнути успіху з першої спроби? І насправді таке можливо, але частіше за все таким «улюбленцям долі» доводиться постійно долати якісь перешкоди у повсякденному житті. Саме такий сценарій нагадує життєвий шлях сьогоднішнього іменинника Карло Коллоді.
Письменника, який створив всесвітньо відоме оповідання «Пригоди Піноккіо», доля не завжди бавила своєю схильністю, але за стійкість характеру перед негараздами винагородила популярністю світового масштабу і безмірною любов’ю читачів.
Безліч режисерів і мультиплікаторів намагалися втілити його творіння на екрані, але не кожному щастило досягти успіху. Якщо кінокомпанії Disney вперше вдалось створити неперевершений мультфільм про дерев’яну ляльку, яка прагла стати звичайним хлопчиком, і отримати за це два «Оскара», то останнім часом студії не щастить розпочати роботу над новим фільмом під творчим керівництвом Роберта Земекіса. Проте в глядачів немає підстав сумувати, адже співвідчизники Карло Коллоді встигли випустити свій варіант картини близько року тому.
Режисером італійської версії «Піноккіо» 2019 року став Маттео Гарроне, що ані трохи не відстає за успіхами від Земекіса, хоч і менш відомий у світі. Гарроне є улюбленцем Каннського кінофестивалю та Британської академії кіно та телевізійних мистецтв. І хоч його фільмографія не таких визначних розмірів, як у світових зірок кінорежисури, але кожна з його робіт варта особливої уваги.
Оживити саме цю історію на великих екранах режисер мріяв з дитинства і вже у 6 років намалював сторіборд фільму. Однак в дорослому віці він вирішив не зосереджуватись на певній цільовій аудиторії і не обмежувати глядача у своєму виборі для перегляду, тому вирішив створити фільм як для дітей, так і для більш зрілого покоління. Сама ж ідея екранізації сформувалась лише у 2014 році, коли режисер закінчував роботу над фільмом «Казка казок» і зрозумів, що прагне продовжити працювати з цією темою. Можна сказати, що він йшов до цієї стрічки все своє життя.
Маттео Гарроне розпочав шлях до створення стрічки про Піноккіо з вивчення ілюстрацій до книги і портретів звичайних італійців тієї доби. Особливо йому допоміг актор, якого він обрав на роль Джеппетто, Роберто Беніньї. Цікаво, що він на десять років раніше працював над власною екранізацію, а ще виконавець ролі старого різьбяра по дереву народився неподалік міста, де і сам письменник, тому добре розумів, якими пейзажами надихався сам творець. Основною відмінністю стрічки стала аутентичність і поєднання реалізму з фантазією, про що не раз заявляє сам режисер у своїх інтерв’ю. Він настільки тонко відчуває цю історію, помічаючи фонових, як на погляд більшості, персонажів і надаючи їм нового звучання. Він не боїться говорити правду з екрану на весь світ. Дорослі і так все зрозуміють, а діти знатимуть справжню історію та не злякаються реалій життя, приправлених фантастичністю. Цікаво, що син режисера, переглянувши фільм, сказав своєму батьку: «Ти вкрав це із нашого життя!»
При усіх цих казкових елементах, існує більш глибока і реалістична проблематика. Якщо Піноккіо прагнув, щоб його прийняли однолітки і суспільство, то з подібною проблемою стикаються сотні тисяч дітей, які потрапляють у невідоме і чуже їм мовне середовище та прагнуть налагодити контакт з оточуючими. Стрічка не тільки розповідає про хлопчика із дерева на ім’я Піноккіо, якого створив Джеппетто, але також виступає певною мірою як критика суспільства, яке не готове прийняти відмінну від себе особистість, що є тяжким питанням не тільки нашого часу, а скоріше усіх часів і народів.
Як говорить сам режисер, спочатку історія здається досить легкою, але з кожним прочитанням ти заглиблюєшся все більше та зустрічаєш істотні протиріччя у поведінці і думках героїв. Саме тому стрічка стане захопливою пригодою для дітей, а для дорослих - поживною стравою для роздумів.
Фільм «Піноккіо» найкраще можна описати фразою з класики сучасної літератури:
«Мені здається, що з дитячих років я виїхав, а ось до пункту призначення «дорослості» - так і не дістався. Так і живу в автобусі»
09.06.2020
об 15:42
22.11.2020
об 13:52
26.08.2020
об 19:21
18.11.2020
об 19:19
24.11.2020
об 10:14