Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Маленькі вчинки змінюють Всесвіт: Історія Рози Паркс у серіалі «Доктор Хто»

07.03.2021
об 17:34
Автор: Daniela Gilmore

У 2010 році телескоп НАСА виявив астероїд діаметром близько 3 кілометрів. Трохи пізніше йому дадуть номер 284996 і назвуть на честь маленької жінки, що жила на початку ХХ століття, а звали її Роза Паркс. Довгий час вона була практично непомітною, як і більша частина темношкірого населення США. Вона жила повірняно спокійним життям зі своїм чоловіком, слухняно слідуючи за законом своєї рідної країни і намагаючись заробити на життя чесною працею швачки. Проте один день, а точніше навіть момент змінив не лише її тихе і розмірене життя, але й дав потужний поштовх незворотнім змінам у суспільстві та всьому Всесвіті.

 

Роза Паркс - американська громадська діячка. На задньому плані Мартін Лютер Кінг - лідер руху за громадянські права

 


Можна знайти безліч сухих матеріалів у онлайн-енциклопедіях чи підручниках, але погодьтеся, що набагато приємніше сприймати інформацію у вигляді, як мінімум документального кіно, а ще краще художнього. Однак про таку видатну особистість, як Роза Паркс створено напрочуд мало фільмів, особливо у порівнянні із зірками сцени чи кіно. Ті ж стрічки, що вже існують, частіше всього дивовижно прохолодно зображують усі події, тому пересічній людині, тим паче з абсолютно іншої країни здається, що цю жінку просто використали і зробили з неї символ руху опору за громадянські права. Ми ніколи не дізнаємось історичної правди, проте одна стрічка, а точніше серіал може допомогти на недовгі 50 хвилин перенестись у переддень подій 1955 року та зрозуміти просту швачку, яка прагнула кращого життя та вірила у кожен новий день.

 

Кадр із серіалу «Доктор Хто» (3 серія 11 сезону - «Роза»)

 


Творці серіалу «Доктор Хто» часто знаходились у творчих пошуках, то для пояснення чи то змін зовнішності Доктора, чи роботи кожного нового все більш фантастичного приладу, або ж законів роботи «машини часу», яку частіше називають Тардісом. В одинадцятому сезоні творці не лише змінили стать Доктора, у ролі якого тепер виступила британська акторка Джоді Віттакер, але й повернулись до їхніх ідейних витоків та об’єднали сильну наукову фантастику з сентиментальними історіями.

 

Джоді Віттакер у ролі Доктора Хто


У 3 серії, яка має назву «Роза» сценаристи Мелорі Блекмен та Кріс Чібнелл чуттєво зобразили останній день листопада 1955 року перед тим, як наступного дня мав статись інцидент в автобусі, який змінив хід історії. Доктор та її друзі потрапляють у місто Монтгомері випадково, але вирішують залишитись, щоб з’ясувати звідки з’явились сліди енергії, яку зазвичай залишають по собі мандрівники у часі. Пізніше вони дізнаються, що злочинець на ім’я Краско збирається змінити хід історії не на користь темношкірого населення. І хоч історія починається досить дивно, проте тим, хто прагне дізнатись трохи більше про події 1 грудня 1955 року та жінку, від вчинку якої бере свій початок історія боротьби за рівні громадянські права, саме цей епізод легендарного серіалу точно стане у нагоді.

 

Кадр із серіалу «Доктор Хто» (3 серія 11 сезону - «Роза»)

 

 

Як не дивно, саме антагоніст говорить найбільш важливі слова як для знешкодження його дій, так і для кожного глядача. Він стверджує, що саме маленькі вчинки змінюють Всесвіт. Тому з кожною хвилиною друзі Доктора прагнуть дізнатись усі деталі подій того дня, намагаючись зберегти непорушність моменту. І у всій цій гонитві за моментом вони знаходять нові сенси для себе, діляться ними як зі своїми друзями, так і з глядачами, та легко і невимушено розповідають історію початку тяжкої і часом знесилюючої боротьби, а самі стають її гармонійною частиною.

 

Кадр із серіалу «Доктор Хто» (3 серія 11 сезону - «Роза»)

 


І, можливо, ви не дуже полюбляєте фантастику, або ж не фанат історії, проте саме ця розповідь має значно більше, ніж прості книжні факти і складні спецефекти. Кожним словом творці серіалу прагнуть донести прості життєві істини устами неповторної Рози Паркс, яка думала, якщо сьогодні тяжко, завжди буде завтра, аби щось змінити.

Читайте також:

Статті

Найдовша пригода в історії Доктора Хто

361 серія, 38 сезонів і 13 Докторів. Британський науково-фантастичний серіал «Доктор Хто» не дарма вважається одним з найбільш продовжуваних серіалів у світі, набувши статусу культового і ставши частиною масової культури Великобританії.

23.11.2020
об 18:36

Новини

Презентовано трейлер святкового епізоду серіалу «Доктор Хто»

Перший трейлер спеціального епізоду серіалу «Доктор Хто» презентував телеканал BBC. Прем'єра спеціальної серії відбудеться 1 січня 2021 року.

01.12.2020
об 17:44

Новини

Три вечори з Деніелом Крейґом: Фільми з історичним підґрунтям

Попереду три вихідних дня, які можна провести по-різному. Які б у вас плани не були, кожного вечора або хоча б в один із них знайдеться декілька вільних годин для перегляду фільму. Ось декілька стрічок з історичним підґрунтям, в яких грає Деніел Крейґ. Ну, а яка дівчина не мріяла б провести вечір із Джеймс Бондом? В очікуванні виходу 25-ї бондіани, яка має стати останнім для актора фільмом в образі агента 007, пропонуємо згадати, яких історичних героїв втілив на екрані Крейґ.

05.03.2021
об 20:18

Новини

5 фільмів про сильних жінок від актора та коміка Костянтина Трембовецького

Затятий кіноман Костянтин Трембовецький багато років працював сценаристом на ТБ. Він бачив багато фільмів і спеціально до свята 8 березня склав свою добірку стрічок про жінок. Ці історії вразили або запам’яталися учаснику Improv Live Show Костянтину найбільше, чому він розповідає в своїх рекомендаціях. Отже, якщо не знаєте, що подивитися ввечері, можливо, цей список надихне вас передивитися фільм із Анджеліною Джолі або ви знайдете щось, що ще не бачили.

07.03.2021
об 14:56