Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Легенди Голлівуду: Лоуренс Олів'є пародій Леслі Нільсен

11.02.2021
об 11:10
Автор: Віталій Баранник

11 лютого 1926 року народився Леслі Нільсен, один з найвідоміших американських комедійних акторів, славу якому принесли фільми: «Аероплан!», «Голий пістолет», «Непереможний шпигун», «Містер Магу», «Без вини винний», «Шостий елемент», «Дракула: Мертвий і задоволений» , «Дуже страшне кіно 3» та «Дуже страшне кіно 4».  Загалом Нільсен знявся в більш ніж ста фільмах і 1 500 телеепізодах, зігравши більше двохсот ролей. Ми зібрали найцікавіші факти про цього унікального актора, якого відомий кінокритик Роджер Еберт назвав «Лоуренсом Олів'є пародій».

У роки Другої світової війни Леслі Нільсен у віці 17 років вступив на службу до Королівських ВПС Канади й пройшов підготовку на повітряного стрілка. Але в бойових діях участі не брав через свій вік та проблеми зі слухом.

Старший брат актора, Ерік Нільсен, – відомий політик. Він був членом парламенту Канади, членом кабінету міністрів, заступником прем'єр-міністра Канади та міністром оборони Канади.

Рідний дядько Леслі Нільсена, Джин Хершолт, також відомий кіноактор, удостоєний двох почесних премій «Оскар»: у 1940-му та у 1950-му роках. Хершолт також є володарем двох зірок на Голлівудській алеї слави: за внесок у кіноіндустрію і радіо.

Леслі Нільсен був одружений чотири рази: зі співачкою з нічного клубу Монікою Бояр (1950-1956), актрисою Алісанде Ульман (1958-1973), Брукс Олівер (1981-1983) та актрисою Барбарою Ерл. З останньою офіційно вони взяли шлюб у 2001 році (хоча разом жили з 1983 року). У актора є дві доньки від другого шлюбу: Теа Нільсен Дісней та Маура Нільсен Каплан, які також стали актрисами.

Леслі Нільсен почав зніматися на телебаченні у 1950 році, а його перший гонорар становив $ 75 (еквівалентно $ 800 у 2019 році).

У 1956 році Леслі Нільсен зіграв головну роль, героїчного капітана космічного корабля Адамса, у фантастичному фільмі «Заборонена планета». Ця стрічка вважається одним з найвідоміших фільмів американської кінофантастики 1950-х років, що значно вплинув на розвиток жанру космічної фантастики.

Поворотною точкою в кар'єрі Леслі Нільсена, який працював у 70-х роках минулого століття здебільшого на телебаченні, стала роль доктора Рамека в пародійній комедії «Аероплан!» (1980). Після цього фільму до Нільсена приходить справжня слава і він починає багато зніматися в найрізноманітніших комедіях, поступово набуваючи статусу найвідомішого кінокоміка США.

Леслі Нільсен ніколи не з'являвся у фільмах, номінованих на премію «Оскар» за найкращий фільм.

Більшу частину життя Леслі Нільсен страждав від проблем зі слухом, тому був змушений користуватися слуховими апаратами. З цієї ж причини він фінансово підтримував Інститут поліпшення слуху.

Одним з улюблених захоплень Нільсена була гра у гольф. Він навіть знявся в декількох навчальних фільмах про гольф, у яких у комедійному ключі демонструвалася техніка цієї гри.

Читайте також:

Новини

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив дати проведення

Цьогорічний Одеський міжнародний кінофестиваль вирішив не тримати довгої паузи й одразу розповісти про дати проведення, а також познайомити з оновленою командою організаторів кіноподії.

26.01.2021
об 16:38

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Вогні великого міста»

30 січня 1931 року відбулася прем'єра останнього німого фільму Чарльза Чапліна «Вогні великого міста», який багато критиків визнають найкращою стрічкою всіх часів. Ця кіноробота займає перше місце у списку 10 найкращих романтичних комедій за версією Американського інституту кіномистецтва, а в 1991 році її внесли до Національного реєстру фільмів США як картину, що має велике культурне та історичне значення. На честь 90-річного ювілею виходу цієї легендарної стрічки на екрани ми зібрали 10 найцікавіших фактів про неї.

30.01.2021
об 11:43

Новини

8 фактів про «короля Голлівуду» Кларка Гейбла

1 лютого виповнюється 120 років від дня народження популярного американського актора середини ХХ століття Кларка Гейбла, якого часто називають «королем Голлівуду». За свою 37-річну кар'єру він зіграв понад 60 ролей у кіно, а останній фільм за участю Кларка Гейбла – вестерн «Неприкаяні», вийшов на екрани саме на його народини, 1 лютого 1961 року. Щоправда, сталося це після смерті актора. На честь ювілею короля Голлівуду хочемо поділитися найцікавішими фактами з його біографії.

01.02.2021
об 11:22

Статті

КіноКалендар: «Ганна та її сестри» – сімейний фільм Вуді Аллена

7 лютого 1986 роки відбулася прем'єра фільму «Ганна та її сестри», який вважається одним з найуспішніших кінопроєктів Вуді Аллена. Стрічка розповідає історію трьох сестер: Ганни, Лі та Голлі, а також інших членів їхньої великої родини. Вона була відзначена численними кінонагородами і, зібравши в прокаті понад 40 мільйонів доларів, стала найбільш фінансово успішним фільмом Вуді Аллена на той час.

07.02.2021
об 12:45

Статті

КіноКалендар: Фільм «Ганнібал» відзначає 20-річний ювілей

9 лютого 2001 року відбулася прем'єра фільму «Ганнібал», у якому розповідалася подальша історія героїв оскароносної стрічки «Мовчання ягнят». І хоча «Ганнібал» не отримав жодної номінації на найпрестижнішу кінонагороду США, у прокаті він зібрав $ 351 692 268 доларів, ставши десятим найкасовішим фільмом року в усьому світі.

09.02.2021
об 11:20