Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Кольорові переливи чорно-білого кіно Акіри Куросави

23.03.2021
об 18:19
Автор: Daniela Gilmore

Тяжкі часи прийнято вважати здебільшого чимось поганим, таким, що руйнує спокійний і звичний плин життя. Лише насправді видатна особа може перетворити їх на період найбільшого духовного розвитку і перемоги над власними страхами. Зараз ми захоплюємось японськими технологіями та розвитком країни, де сходить сонце, однак забуваємо, що цьому передували договір про співпрацю з Німеччиною у 30-х роках XX століття, повна розруха після невдалого вибору союзника і надзвичайна сила духу тих, хто зрозумів свою помилку і вирішив змінити хід історії власної держави. Завдяки довгій і безупинній праці звичайних громадян вдалося створити процвітаючу країну.

Не оминув розквіт і азіатську культуру, після чого ми вже встигли призвичаїтись до корейської класики кіно «Весна, літо, осінь, зима... і знову весна», фільму гонконгського режисера Вонга Карвая «Любовний настрій», та практично усіх творінь руки японського генія Акіра Куросави, якого і досі не втомлюються цитувати у своїх фільмах безліч голлівудських митців.

 

Акіра Куросава на знімальному майданчику


Сьогоднішній іменинник, Акіра Куросава, ще з дитинства мріяв про мистецтво, але він думав, що буде більш успішним у написанні картин, а не неперевершених сценаріїв. Однак чи то доля, чи то підсвідомість майбутнього режисера не дала йому втупити у вуз, через що він вирішив спробувати свої сили у кіно під керівництвом Кадзіро Ямамото у якості асистента. І хоч початок було покладено досить рано, але визнання йому довелось чекати аж до 40 років, коли у 1950-му вийшов його «Рашьомон», який приніс режисерові славу і «Золотого Лева» на Венеційському кінофестивалі. Можна сказати, що ця кінокартина дала напрямок його творчості, після якої роботи Куросави частіше всього розповідали про самураїв, розбірки з бандитами, безліччю боїв та адаптацій сюжетів класичних літературних творів до менталітету своєї батьківщини. Практично усі ці характеристики і відрізняють режисера від інших у західному світі.

 

Акіра Куросава на знімальному майданчику


Якщо запитати у будь-кого, хто знається на кіно, з чого ж почати своє знайомство з Акіра Куросавою, можна почути звичний перелік із його передвісників вестернів «Рашьомон», «Сім самураїв», «Тілоохоронець» та «Ран», які стали найбільш улюбленими і від того ще більш популярними у США, особливо після невпинних цитувань у творах Серджіо Леоне «За жменю доларів» з Клінтом Іствудом та Антуана Фукуа, «Чудова сімка».

 

Кадр із фільму Акіри Куросави «Сім самураїв»

 


Проте Акіра Куросава знімав кіно задовго до своєї популярності і постійно критично ставився до своїх робіт у пошуках ідеальної форми викладу власних думок. А що краще сприяє роздумам і спілкуванню з глядачем, ніж філософська драма, у якій режисер може говорити напряму із глядачем вустами героїв. Драми кінокласика не потрапляють у різні переліки найкращих фільмів чи добірки визначних його робіт, однак можуть стати справжньою знахідкою для кожного глядача, особливо у непростий для будь-кого період, у якому знаходяться герої одного з найбільш недооціненого за увагою фільму Куросави – «Одна прекрасна неділя». У цій стрічці немає самураїв, стрілянини чи боїв, але є прості люди, яких можна було зустріти у повоєнні часи на вулицях Японії. Знята у 1947 році, залишається і досі актуальною, як мінімум за своїм посилом.

 

Кадр із фільму «Одна прекрасна неділя»

 


Двоє закоханих Юзо і Масако давно мріяли про спільне життя, але події у всьому світі змінили хід речей. Тепер їм доводиться тяжко працювати, щоб хоч як-небуть вижити, не говорячи вже про їхні мрії про сім’ю. Все, що у них є – лише один день, 35 йєн та віра у майбутнє. Коли один повністю розчаровується і впадає у відчай, на допомогу приходить кохана людина. У той момент, коли здавалося б усі плани зруйновані дощем, у цих двох залишається лише одна розрада – вони разом, хоч і на один день. Хоч на декілька хвилин під дахом зруйнованої будівлі, чи під відкритими зорями, чи на очах у невдоволених перехожих – вони все одно є одне у одного. Жебраки і бандити, повна розруха та безнадійна похмурість не грають жодної ролі у закоханих серцях. У їхніх очах все перетворюється на диво, кожна вулиця наповнюється світлом та переливається усіма фарбами райдуги.

 

Кадр із фільму «Одна прекрасна неділя»

 

 

І незважаючи на те, що сама стрічка чорно-біла, усю палітру починаєш відчувати не очима, а серцем. Лише поривистий вітер намагається нас витягнути з комфортного кокону мрій, але за декілька секунд і він не може встояти перед силою кохання та перетворюється на мелодію Шуберта.

 

Кадр із фільму «Одна прекрасна неділя»

 

 

І попри усі труднощі, у нас завжди є вибір: залишити усе як є і лише жалітися; або ж діяти, зберігаючи любов у власному серці та намагаючись помітити кольорові переливи на блідих стінах життя під симфонію вітру.

Читайте також:

Новини

Український фільм «Атлантида» вразив японського глядача

На Міжнародному кінофестивалі у Токіо український фільм «Атлантида» отримав спеціальний приз журі. Про враження від участі в Tokio International Film Festival розповіли режисер фільму Валентин Васянович та виконавець головної ролі Андрій Римарук.

21.07.2020
об 16:12

Новини

Скоро в кіно: Відреставрована версія кіношедевру «Любовний настрій» Вонга Карвая

На великих екранах України зовсім скоро з’явиться одна з найкращих стрічок ХХІ століття – «Любовний настрій» Вонга Карвая. Фільм посідає 2 місце в рейтингу «100 найкращих фільмів ХХІ століття» за версією ВВС, а також 5 місце в аналогічному рейтингу від The Guardian. Покази відреставрованої версії фільму проходитимуть мовою оригіналу (кантонський діалект китайської) з українськими субтитрами.

12.02.2021
об 15:36

Новини

Історія телевізійної прем’єри «Оскар» та провальної перемоги

Життя – вічний потік, а кожен день все більше нових подій витісняють те, що було до них. Вчені говорять, що зараз людина за день отримує стільки інформації, скільки раніше могло охопити ціле століття. Однак незмінно з нами залишаються улюблені розважальні програми, які допомагають пережити тяжкі часи та відсвяткувати приємні миті. Такою вже встигла стати для усього світу церемонія нагородження кінопремії «Оскар», яка бере свій початок у далекому 1929 році, коли 16 травня 270 осіб прибули у Roosevelt Hotel, щоб за 15 хвилин нагородити переможців у головних номінаціях. Проте найбільшою відмінністю від вже відомої нам події був той факт, що їх імена вже були відомі за три місяці до церемонії. На той час побачити усе дійство на власні очі могли лише представники кіноіндустрії, купивши квиток за 5 доларів, що у наші дні прирівнюється до 74 доларів.

19.03.2021
об 13:43

Новини

З Німеччини до України приїхала плівка з фільмом 20-х років «Кіра Кіраліна»

Довженко-Центр повернув в Україну німий фільм 1920-х, який створила кінофабрика ВУФКУ. Плівка з картиною «Кіра Кіраліна» (1927) прибула в фільмофонд Центру з Бундесархіву (Німеччина). Цей фільм є останньою і єдиною збереженою кінострічкою авангардного театрального режисера Боріса Ґлаґоліна, а також одна з небагатьох робіт в українському кіно художника Роберта Шарфенберґа, що працював з Бертольдом Брехтом.

22.03.2021
об 17:45