Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Кохання» з Дніпра – фаворит номінації «Найкращий короткометражний анімаційний фільм»

24.04.2020
об 14:53
Автор: Віталій Баранник

З цього року категорію «Найкращий анімаційний фільм» було розділено на дві номінації: «Найкращий повнометражний анімаційний фільм» та «Найкращий короткометражний анімаційний фільм». Тож до цьогорічних номінантів на премію «Золота дзиґа» потрапили три анімаційні фільмі тривалість яких не перевершує 10-15 хвилин.

Анімаційний короткометражний фільм «Кохання» режисера Микити Лиськова є безперечним фаворитом цієї номінації.

Це дотепна історія-роздум про стосунки між людьми, яка розповідає історію кохання за допомогою символів та звуків. Стрічка складається з епізодів, не пов’язаних між собою сюжетно і стилістично, але які мають єдиний настрій та єдиний сенс.

Дія цієї стрічки розвивається у Дніпрі, рідному місті Миколи Лиськова. Фільм частково документальний – він крізь призму абсурду та чорного гумору, розповідає історію яка трапилась в великому місті під час історичних змін та декомунізації.

Світова прем’єра фільму відбулася на найпрестижнішому у світі фестивалі анімаційного кіно у Анс (Франція)і. Стрічка вже взяла участь у понад 20 міжнародних фестивалях в Україні та за кордоном і отримала низку перемог, в тому числі приз The Golden Dove у конкурсній програмі Next Masters Competition Short Documentary and Animated Film одного з найстаріших кінофестивалів документального та анімаційного кіно Dok Leipzig.

«Петрівка-реквієм» - 5-хвилинний анімаційний фільм відомої культурологині та аніматорки.  Катерини Возниці. Згідно опису фільму у ньому розповідається про пригоди дезорієнтованого суб’єкта в умовах стихійної декомунізації. Автори стрічки підкреслюбть, що їх фільм – це проект, що розмірковує на тему втраченого засобами анімації та алгоритмічної обробки архівних аудіозаписів Київського метрополітену. А ще у цьому фільмі можна почути голос, якого ви вже ніколи не почуєте в метро.

Катерина Возниця працювала на студії пластилінової анімації «Новаторфільм», але через деякий час зайнялася класичною мальованою анімацією. Також Катерина Возниця веде курс «Анімація та motion design» для журналістів у Могилянській школі журналістики.

 «Пуповина» – 7 хвилинний фільм режисера Олександр Бубнов. Це повчальна та трохи сумна істрорія про сліпу любов матері до своєї дитини. Увесь її світ зосереджений лише на єдиному синові. Але надмірна материнська любов призводить до того, що він виростає не дорослою самостійною особистістю, а залишається всередині дитиною, безпорадною та інфантильною. Ролі у фільмі озвучували відомі українські актори Лариса Руснак та Сергій Солопай.