Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Таксист»

08.02.2021
об 11:11
Автор: Віталій Баранник

8 лютого 1976 року відбулася прем'єра фільму Мартіна Скорсезе «Таксист», у якому Роберт де Ніро зіграв роль Тревіса Бікла, соціопатичного ветерана В'єтнамської війни, який повільно божеволіє, працюючи таксистом у Нью-Йорку. «Таксист» отримав «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі й був відзначений численними кінонагородами. Зараз цей фільм має статус культової стрічки. У 1994 році був обраний для збереження в Національному реєстрі фільмів Бібліотеки Конгресу США.

1-ше місце займає «Таксист» у списку 100 найкращих фільмів, дія яких відбувається в Нью-Йорку, за результатами опитування читачів журналу Time Out.

2 тижні витратив Пол Шредер, щоб написати перший варіант сценарію на 60 сторінок. Остаточний варіант займає 43-тє місце в списку найкращих сценаріїв усіх часів за версією Гільдії письменників Америки.

3 місяці знадобилося для підготовки сцени вбивства в реальній квартирі. Такий тривалий період пов'язаний з тим, що знімальній групі довелося пробити стелю, щоб максимально ефектно зняти цю сцену.

4 номінації на премію «Оскар» здобув «Таксист» у 1977 році в категоріях: «Найкращий фільм», «Найкраща чоловіча роль» (Роберт Де Ніро), «Найкраща жіноча роль другого плану» (Джоді Фостер), «Найкраща музика до фільму» (Бернард Геррманн, посмертно). На жаль, він став єдиним номінантом «Оскара» у категорії найкращий фільм року, який не отримав жодної премії.

5-й повнометражний фільм Мартіна Скорсезе та 2-га його стрічка, у якій знімався Роберт де Ніро (перший - «Злі вулиці», 1973 рік)

6-й фільм Джоді Фостер. Юну актрису затвердили на роль малолітньої повії Айріс після того, як від неї відмовилися Кім Бейсінгер, Ізабель Аджані, Орнелла Муті та ще декілька відомих актрис. Оскільки на момент зйомок Джоді Фостер було тільки 13 років, то всі сцени із сексуальним підтекстом з її участю знімалися в присутності старшої сестри акторки Конні, якій вже виповнилося 19 років. Вона ж була дублеркою Джоді у відвертих сценах.

7 номінацій на премію BAFTA отримав фільм «Таксист» і переміг у трьох з них: «Найкраща жіноча роль другого плану» (Джоді Фостер), «Найбільш багатообіцяючий дебютант у головній ролі» (Джоді Фостер), «Найкраща музика до фільму» (Бернард Геррманн, посмертно).

8-ме місце в списку «100 найвідоміших кіноцитат» за версією журналу Premiere у 2007 році зайняла фраза «Ти говориш зі мною?», вимовлена Тревісом Біклом у фільмі «Таксист». У рейтингу «100 найкращих цитат з американських фільмів» за версією Американського інституту кіномистецтва ця сама фраза займає 10-ту позицію.

 

Читайте також:

Новини

КіноКалендар: 7 фактів про комедію «Весільний переполох»

26 січня 2001 року відбулася прем'єра кінокомедії «Весільний переполох», головні ролі у якій виконали Дженніфер Лопес і Меттью Макконахі. Романтична історія про упорядницю весіль, яка закохується у свого клієнта, дуже сподобалася глядачам і стала однією з найуспішніших комедій 2001 року.

26.01.2021
об 11:15

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Вогні великого міста»

30 січня 1931 року відбулася прем'єра останнього німого фільму Чарльза Чапліна «Вогні великого міста», який багато критиків визнають найкращою стрічкою всіх часів. Ця кіноробота займає перше місце у списку 10 найкращих романтичних комедій за версією Американського інституту кіномистецтва, а в 1991 році її внесли до Національного реєстру фільмів США як картину, що має велике культурне та історичне значення. На честь 90-річного ювілею виходу цієї легендарної стрічки на екрани ми зібрали 10 найцікавіших фактів про неї.

30.01.2021
об 11:43

Статті

КіноКалендар: «Братство вовка» – історичний екшн, знятий на основі реальних подій

31 січня 2001 року відбулася прем'єра фільму «Братство вовка» режисера Крістофа Ганса, який вважається одним із найкращих та фінансово успішних європейських історичних екшнів. На честь 20-річчя цієї стрічки ми зібрали цікаві факти про її фільмування.

31.01.2021
об 10:45

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм Чальза Чапліна «Нові часи»

5 лютого 1936 року в Нью-Йорку відбулася світова прем'єра останнього німого фільму Чарльза Чапліна «Нові часи». За задумом Чапліна стрічка повинна була показати небезпеку від зростаючої індустріалізації суспільства та тяжке становище простих робітників, змушених під час Великої депресії братися за будь-яку роботу.

05.02.2021
об 11:33

Статті

КіноКалендар: «Ганна та її сестри» – сімейний фільм Вуді Аллена

7 лютого 1986 роки відбулася прем'єра фільму «Ганна та її сестри», який вважається одним з найуспішніших кінопроєктів Вуді Аллена. Стрічка розповідає історію трьох сестер: Ганни, Лі та Голлі, а також інших членів їхньої великої родини. Вона була відзначена численними кінонагородами і, зібравши в прокаті понад 40 мільйонів доларів, стала найбільш фінансово успішним фільмом Вуді Аллена на той час.

07.02.2021
об 12:45