Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Кіношедеври в цифрах і фактах: Легендарний «Малюк» Чарлі Чапліна відзначає 100-річний ювілей

21.01.2021
об 11:16
Автор: Віталій Баранник

Рівно 100 років тому, 21 січня 1921 року, у Нью-Йорку відбулася прем'єра одного з найвідоміших фільмів епохи німого кіно – стрічки «Малюк» режисера Чарлі Чапліна. У грудні 2011 року «Малюка» обрали для збереження в Національному реєстрі фільмів Бібліотеки Конгресу США як стрічку, яка «має велике культурне, історичне чи естетичне значення». У відбірковій комісії наголосили, що картина є «майстерним поєднанням зворушливої драми, соціальних коментарів та винахідливої комедії».

1-й повнометражний фільм Чапліна-режисера. Цією своєю режисерською роботою Чаплін довів, що він здатний ефективно працювати не тільки у звичному для публіки короткому метрі.

2-ге місце за касовими зборами зайняв «Малюк» у 1921 році, поступившись тільки фільму Рекса Інгрема «Чотири вершники Апокаліпсису» з Рудольфом Валентино в головній ролі. У рік виходу на екрани «Малюк» зібрав у прокаті 5 450 000 доларів.

3% відзнятого матеріалу увійшло в готовий фільм. Загалом під час зйомок використали 200 000 футів плівки (понад 60 тисяч метрів), що стало унікальним фактом для кінематографу того часу.

4 квітня 1972 року в Нью-Йорку відбулася світова прем'єра відредагованої версії фільму «Малюк». Чаплін видалив сцени, які він вважав занадто сентиментальними для сучасної публіки, та написав для нього нову музику.

5 років виповнилося на момент зйомок Джекі Куґану, який зіграв у фільмі головну дитячу роль. Чаплін випадково побачив його на сцені, де той виступав разом зі своїм батьком, американським актором та коміком Джоном Леслі Куґаном. Щоб мати можливість знімати в кіно 5-річну дитину, студія First National уклала договір з Куґаном-старшим. За умовами якого, Джекі Куґан отримував 75 доларів на тиждень, а його батько – 125 доларів на тиждень. Крім того, Куґан-старший виконав у фільмі кілька епізодичних ролей. Після закінчення роботи над фільмом Чаплін ще додатково виплатив Куґану-старшому $ 5000 як бонус.

6 посад поєднував Чарлі Чаплін під час роботи над «Малюком»: продюсера, режисера, сценариста, актора, монтажера та композитора.

7 липня 1919 року в Чапліна та його першої дружини, актриси Мілдред Гарріс, народився син – Норман Спенсер Чаплін. Хлопчик прожив усього три дні й помер напередодні зйомок «Малюка». Ця трагедія остаточно поставила хрест на стосунках Чапліна та Гарріс. У 1920 році під час роботи над фільмом почалася процедура їхнього розлучення. Адвокати Гарріс намагалися конфіскувати стрічку на користь своєї клієнтки. Тому Чаплін змушений був таємно вивезти відзнятий матеріал у інший штат та закінчував монтаж фільму в готельному номері в Солт-Лейк-Сіті.

8 наступних років після виходу на екрани «Малюка» стали найуспішнішими для Джекі Куґана. За різними даними в цей період він заробив від 4 до 8 мільйонів доларів.

9 місяців тривала робота над фільмом. Самі зйомки зайняли 154 дні, а ще 118 днів пішло на монтаж. Чаплін порушив усі допустимі терміни здачі стрічки, тому його контракт зі студією First National був під загрозою розірвання. Тоді Чаплін влаштував босам студії екскурсію на знімальний майданчик і дав їм можливість поспостерігати за грою Джекі Куґана. Після цього йому надали додатковий час на завершення фільму.

 

 

Читайте також:

Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «12 мавп»

27 грудня 1995 року відбулася прем'єра фантастичного фільму «12 мавп», що розповідав про злочинця, якого відправляють з 2035 року в минуле, щоб запобігти глобальній катастрофі, яка знищила більшу частину населення Землі. Фільм при бюджеті $ 29,5 мільйона заробив у прокаті $ 170 мільйонів і зараз вважається культовою стрічкою кінця XX століття.

27.12.2020
об 12:42

Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Турист»

10 грудня 2010 року відбулася прем'єра фільму «Турист», який є ремейком французької стрічки «Невловимий». «Турист» отримав неоднозначні відгуки критиків, але показав гідний результат у прокаті, зібравши 278 мільйонів доларів.

10.12.2020
об 11:15

Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Скажений бик»

14 листопада 1980 року відбулася прем'єра спортивної драми Мартіна Скорсезе «Скажений бик», головні ролі в якій виконали Роберт де Ніро, Кеті Моріарті та Джо Пеші. Багато кінокритиків називають цю кінострічку найкращою роботою в кіно Мартіна Скорсезе і одним з найкращих фільмів у історії кінематографу.

14.11.2020
об 15:42

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «V означає вендетта»

11 грудня 2005 року в Остіні (Техас) на кінофестивалі Austin Butt-Numb-A-Thon відбулася прем'єра фільму «V означає вендетта» (V for Vendetta), знятого за мотивами однойменного графічного роману Алана Мура. На екрани стрічка вийшла 17 березня 2006 року і стала культовою для борців з тиранією та несправедливістю, а «маска Гая Фокса», під якою приховував своє обличчя герой фільму, і досі залишається символом протесту проти корупції, диктатури та беззаконня влади.

11.12.2020
об 13:29

Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Хрещений батько 3» – фінальна частина гангстерської кіносаги

20 грудня 1990 року в Беверлі-Гіллз відбулася прем'єра фільму «Хрещений батько 3» – заключної частини легендарної гангстерської саги про долю «сім'ї» дона Корлеоне. У США стрічка вийшла в прокат на Різдво 25 грудня 1990 року і зібрала 136,8 мільйона доларів.

20.12.2020
об 11:52