Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

ForeFilms інтегруватиме українське кіно у світовий кінопроцес

14.05.2020
об 11:00

Продюсери Володимир Яценко та Анна Соболевська відкривають кінопродакшен ForeFilms. Кінокомпанія зосередиться на створенні авторського повнометражного і короткометражного кіно.

Серед попередніх проєктів засновників продакшену такі фільми, як: «Дике поле» Ярослава Лодигіна, що був представлений на фестивалі Black Nights у Таллінні, «Додому» Нарімана Алієва, який брав участь у конкурсі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю та «Атлантида» Валентина Васяновича, що вперше в історії українського кіно переміг у секції «Горизонти» Венеціанського кінофестивалю. 

«Ми бачимо нашу місію в інтеграції української кіноіндустрії у європейський кінопроцес. Ті історії, які ми розповідатимемо, — універсальні, але їм завжди притаманна українська ідентичність. Поки що Україна сприймається у світі незвичайно та екзотично. Ми будемо змінювати це ставлення», — розповідає продюсер Володимир Яценко. 

 

Зараз на різних стадія виробництва у ForeFilms нові кінострічки Валентина Васяновича, Нарімана Алієва, Антоніо Лукіча, Ірини Цілик та дебют у повному метрі Павла Острікова. Наразі два проєкти компанії допущені до Тринадцятого пітчингу Держкіно: перший ігровий повнометражний фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» та короткометражний ігровий дебют «Ботіночки» Катерини Лесик. Постійно ведеться пошук нових проєктів та сценаріїв. 

«Для нас кіно – це потужний канал комунікації зі всім світом та важливий інструмент культурної дипломатії. Через нього можна говорити, наприклад, про війну з Росією чи анексію Криму. Також ми хочемо розвивати глядацьку культуру перегляду авторського кіно в Україні. Наш глядач заслуговує на розумне кіно, яке порушує складні теми», – говорить продюсерка Анна Соболевська. 

Попередні проєкти продюсерів вироблялися на базі продакшену Limelite, який Володимир Яценко заснував разом з Анною Санден. 

«Ми вирішили розділити напрямки, що відрізняються за сферою докладання зусиль: кіно і рекламу. Тож тепер Limelite продовжить займатися рекламним бізнесом, а всі нові кінопроєкти, які готуються до виробництва, будуть створені під егідою нової компанії», – пояснює причину створення ForeFilms продюсер Володимир Яценко. 

Для довідки: 

Володимир Яценко – кінопродюсер. Співзасновник ForeFilms та Limelite. Член Європейської кіноакадемії, член Української кіноакадемії, член-засновник Асоціації кіноіндустрії України. Представник України у EURIMAGES.  

Вибрана фільмографія:  

«Атлантида» Валентина Васяновича, копродюсер (2019) 

«Додому» Нарімана Алієва, продюсер (2019) 

«Невидимий» Ігнаса Іоннаса, копродюсер (2019)  

«Вічність» Анни Соболевської, к/ф, продюсер (2018) 

«Дике поле» Ярослава Лодигіна, продюсер (2018) 

 Анна Соболевська – кінопродюсерка, режисерка. Співзасновниця ForeFilms. 

Фільмографія: 

«Оператор Вікторія», копродюсерка та режисерка (2020) 

«Додому» Нармана Алієва, асоційована продюсерка (2019) 

«Вічність», копродюсерка та режисерка (2018)