Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: «Стара рушниця» – фільм про відчай, ненависть та любов

22.08.2020
об 14:25
Автор: Віталій Баранник

22 серпня 1975 року відбулася прем'єра драми «Стара рушниця» режисера Робера Енріко, головні ролі в якій виконали зірки європейського кінематографу Філіпп Нуаре та Ромі Шнайдер. Цей фільм з вражаючою точністю показав особисту драму чоловіка, який хотів залишитися осторонь від жахів війни, але, втративши дружину й дочку, перетворюється на безжалісного вбивцю. При цьому Робер Енріко зумів органічно поєднати у своїй стрічці жорстокі сцени з ліричними відступами у вигляді спогадів головного героя про щасливе довоєнне життя. На честь 45-річчя прем'єри цього фільму ми зібрали 10 цікавих фактів про нього і про його творців.

1. В основою сценарію покладено реальний випадок з історії Другої світової вони, коли частини полку «Дер Фюрер» 2-ї танкової дивізії СС «Райх» знищили все населення французького села Орадур-сюр-Глан – усього загинуло 642 жителі селища.

2. Спочатку головну роль – французького хірурга Жульєна Дандьє – повинен був грати Ліно Вентура. Але він відхилив цю пропозицію, оскільки вирішив, що цей персонаж спочатку був занадто тихим та мирним, що жодним чином не відповідало його образу «крутого хлопця».

3. Ім'я головного героя фільму – Жульєн Дандьє  – було використано раніше у фільмах «Мадлен» (1970 рік) та «Раса панів» (1974 рік) для героїв, яких обидва рази зіграв Ален Делон. Можливо, це ідея Паскаля Жардена, який працював над сценаріями всіх цих трьох фільмів.

4. «Стара рушниця» була визнана найкращим французьким фільмом року – його подивилися 3,4 мільйона французів (5-й результат у французькому прокаті 1975 року).

 

5. У 1976 році фільм став тріумфатором першої церемонії вручення премії «Сезар»: він номінувався у дев'яти категоріях і здобув три нагороди: за найкращий фільм, найкращому акторові та за найкращу музику. Таким чином Філіпп Нуаре увійшов в історію кінематографу як перший актор, який здобув премію «Сезар» за найкращу чоловічу роль.

6. Для композитора Франсуа де Рубе цей фільм став останньою роботою в кіно. 22 листопада 1975 року, перебуваючи на Тенеріфе, він загинув, пірнаючи з аквалангом на велику глибину. Премією «Сезар» де Рубе було нагороджено посмертно.

7. У 1985 році фільм «Стара рушниця» отримав унікальну премію «Сезар Сезарів», яка вручається Академією мистецтв і технологій кінематографу у винятковому випадку.

8. Через велику кількість сцен насильства спочатку фільм був заборонений до перегляду дітьми віком до 13 років.

9. У фільмі є сцена, у якій Жюльєн Дандьє згадує щасливу велосипедну прогулянку разом зі своєю сім'єю. Велосипедна тематика у стрічці присутня не випадково. Справа в тому, що її режисер Робер Енріко серйозно захоплювався велоспортом і навіть кілька разів брав участь у знаменитій велогонці Тур де Франс.

10. Зйомки фільму відбувалися в містечку Брюнікель департаменту Тарн. Декораціями фільму став старовинний замок, побудований ще у XVI столітті, та вулиці села.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: Останній голлівудський фільм Пола Верговена

2 серпня 2000 року на екрани вийшов фільм Пола Верговена «Невидимка». Стрічка повністю окупилася в прокаті, але кінокритики визнали чергову роботу режисера невдалою. Пол Верговен також погодився, що цього разу фільм у нього не вийшов і більше не знімав у Голлівуді. Він повернувся працювати у Європу.

02.08.2020
об 12:57

Статті

КіноКалендар: 30 років тому на екрани США вийшов фільм «Ейр Америка»

10 серпня 1990 року відбулася прем'єра пригодницької комедії «Ейр Америка», сюжет якої був безпосередньо пов'язаний із секретними авіаперевезеннями ЦРУ і наркотрафіком у Лаосі під час В'єтнамської війни. Автори фільму змогли у веселій і невимушеній формі розповісти про одну з найбільш непривабливих історій за всю історію існування Центрального розвідувального управління.

10.08.2020
об 14:46

Новини

КіноКалендар: 40 років тому відбулася прем'єра першого американського фільму Джекі Чана

18 серпня 1980 року на екрани Америки вийшов комедійний бойовик «Бійка в Бетл-Крік» (інша назва – «Велика бійка»), який став першим американським фільмом Джекі Чана. За роль у цьому фільмі актор отримав 1 мільйон доларів США гонорару, ставши найбільш високооплачуваним азіатським актором американського кіно на той момент і залишаючись ним досі (наприклад, за фільм «Навколо світу за 80 днів» він отримав $ 25 000 000).

18.08.2020
об 14:29