Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: «Собачий полудень» – реальна історія пограбування, що стала кінохітом

21.09.2020
об 14:24
Автор: Віталій Баранник

21 вересня 1975 року відбулася прем'єра кримінальної драми «Собачий полудень», знятої режисером Сідні Люметом. Сюжет фільму базувався на реальному факті – спробі пограбування Першого ощадного банку Брукліна в 1972 році. Однак чітко спланована акція із самого початку пішла не так, як було задумано грабіжниками, що в підсумку призвело до трагічних подій. Фільм мав великий успіх у глядачів і отримав позитивні оцінки критиків. У 2009 році його внесли до Національного реєстру фільмів США як стрічку, що має «культурне, історичне або естетичне значення». Нам же здалися цікавими факти неймовірних і навіть містичних збігів, які пов'язали учасників знімальної групи й невдалих грабіжників.

У статті журналу Life, у якій розповідалося про реальне пограбування бруклінського банку Джоном Войтовичем і Сальваторе Натурале 22 серпня 1972 року і яка стала основою для сценарію фільму, грабіжник Джон Войтович описувався як «темний худий хлопець зі зламаним обличчам, як у Аль Пачіно або Дастіна Хоффмана». Цікаво, що саме ці два актори й розглядалися пізніше як виконавці ролі головного героя у фільмі, але в підсумку Сідні Люмет зупинив свій вибір на Аль Пачіно.

Аль Пачіно вперше почув про інцидент, який ліг в основу сценарію фільму, саме в той час, коли було скоєно реальне пограбування. Пізніше він був вражений, що йому запропонували зіграти в кіно головного героя цієї драматичної історії.

Джон Войтович, що став прообразом Сантіно «Сонні» Ворцика, дивився фільм «Хрещений батько» (1972 рік) у пошуках ідей, коли планував пограбування банку Chase Manhattan. А Аль Пачіно і Джон Казале зіграли в «Хрещеному батьку» двох з трьох братів Карлеоне й потім виконали головні ролі у фільмі «Собачий полудень». Актор Джеймс Каан зіграв у «Хрещеному батьку» третього з братів Карлеоне, якого звали Сантіно (Сонні), так само, як і героя Аль Пачіно в цій стрічці.

В одній зі сцен Сел робить зауваження касиру банку за паління, кажучи, що він не палить, бо «не хоче захворіти на рак». Джон Казале, виконавець ролі Села, насправді був завзятим курцем і за три роки помер від раку легенів. «Собачий полудень» став останнім повнометражним фільмом актора, який вийшов на екрани за його життя.

Автор сценарію Френк Пірсон хотів відмовитися від участі в цьому кінопроєкті, але йому довелося продовжити свою роботу, тому що він уже витратив виданий йому аванс. У результаті Пірсон отримав премію «Оскар» за найкращий оригінальний сценарій до фільму «Собачий полудень», який став єдиним «Оскаром» у скарбничці стрічки.

Виконавець ролі агента Шелдона актор Джеймс Бродерік одного разу взяв свого 12-річного сина на знімальний майданчик, щоб познайомити його з Аль Пачіно та режисером Сідні Люметом. Ця зустріч стала доленосною для хлопчика. Через 14 років молодий актор Метью Бродерік знявся у черговому фільмі Сідні Люмета «Сімейний бізнес».

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: «Рокко та його брати» Лукіно Вісконті

6 вересня 1960 року на кінофестивалі у Венеції відбулася прем'єра фільму режисера Лукіно Вісконті «Рокко та його брати». Стрічку прийняли із захопленням і фахівці, і глядачі. Вісконті став справжнім героєм фестивалю, де отримав Приз міжнародної асоціації кінокритиків (ФІПРЕССІ), спеціальну премію та номінацію на «Золотого лева». Зараз, через 60 років, фільм «Рокко та його брати» є визнаним кіношедевром епохи неореалізму й однією з найкращих робіт у фільмографії Вісконті. Традиційна десятка зібраних нами фактів допоможе вам більше дізнатися про цю видатну кінокартину.

06.09.2020
об 12:49

Статті

КіноКалендар: «Велика Афродіта» – зоряний час Міри Сорвіно

13 вересня 1995 року на кінофестивалі в Торонто (Канада) відбулася прем'єра кінокомедії «Велика Афродіта» режисера Вуді Аллена. За сюжетом, спортивний репортер Ленні Вейнріб (Вуді Аллен) разом зі своєю дружиною Амандою, яка хоче дітей, але не хоче народжувати, приймають рішення про усиновлення хлопчика Макса. Макс росте дуже розумним і кмітливим. Тоді Ленні вирішує з'ясувати, ким же була біологічна мати Макса, і дізнається, що нею є вульгарна та безцеремонна повія Лінда Еш. Саме роль Лінди стала найбільшим тріумфом у кінокар'єрі актриси Міри Сорвіно. Вона отримала багато позитивних оцінок від впливових кінокритиків та спеціальних видань, а журнал Rolling Stone назвав «Велику Афродіту»: «зоряним часом для талановитої актриси Міри Сорвіно». Поділяючи думку цього видання, нашу традиційну добірку цікавих фактів про фільм ми повністю присвячуємо Мірі Сорвіно.

13.09.2020
об 12:11

Новини

КіноКалендар: «Залишаючи Лас-Вегас»

15 вересня 1995 року відбулася прем'єра мелодрами «Залишаючи Лас-Вегас» режисера Майка Фіггіса, яка вважається однією з найяскравіших і найбільш неординарних кінокартин 90-х років. Роль Бена Сандерсона в цьому фільмі залишається найбільш успішною в кінокар'єрі Ніколаса Кейджа, який неймовірно правдоподібно зіграв схильного до самогубства алкоголіка. У цьому ви можете переконатися, ознайомившись з нашою традиційною десяткою цікавих фактів про фільм.

15.09.2020
об 15:37

Новини

КіноКалендар: «Чотири кімнати» чотирьох режисерів

16 вересня 1995 року відбулася прем'єра чорної комедії «Чотири кімнати». Фільм мав непросту долю: його розгромили кінокритики, до нього були претензії від Гільдії кіноакторів та режисерів США, він фактично провалився в прокаті, але з часом став культовим, а армія його шанувальників налічує мільйони людей у багатьох країнах. Тому ця оригінальна стрічка й зайняла почесне місце в кі

16.09.2020
об 14:24

Новини

КіноКалендар: «Останнє метро» – найуспішніший фільм Франсуа Трюффо

17 вересня 1980 року відбулася прем'єра французького фільму «Останнє метро», що розповідає про життя французької театральної богеми під час німецької окупації. Цей фільм став однією з найуспішніших робіт у кар'єрі режисера Франсуа Трюффо – у Франції його переглянули 3 384 045 осіб, а касові збори в США перевищили 3 мільйони доларів. Кінострічка зібрала величезну кількість престижних нагород у всьому світі й стала абсолютним рекордсменом за кількістю отриманих премій «Сезар». Про ці та інші цікаві факти, пов'язані із цим фільмом, ви дізнаєтеся з нашої традиційної добірки.

17.09.2020
об 14:07