Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: «Рокко та його брати» Лукіно Вісконті

06.09.2020
об 12:49
Автор: Віталій Баранник

6 вересня 1960 року на кінофестивалі у Венеції відбулася прем'єра фільму режисера Лукіно Вісконті «Рокко та його брати». Стрічку прийняли із захопленням і фахівці, і глядачі. Вісконті став справжнім героєм фестивалю, де отримав Приз міжнародної асоціації кінокритиків (ФІПРЕССІ), спеціальну премію та номінацію на «Золотого лева». Зараз, через 60 років, фільм «Рокко та його брати» є визнаним кіношедевром епохи неореалізму й однією з найкращих робіт у фільмографії Вісконті. Традиційна десятка зібраних нами фактів допоможе вам більше дізнатися про цю видатну кінокартину.

 

 

  1. «Рокко та його брати» став першим фільмом Вісконті, який мав значний комерційний успіх у Італії, де на нього було продано 10 220 365 квитків. А у Франції він став 27-м за популярністю фільмом року.
  2. Для Алена Делона роль у фільмі «Рокко та його брати» стала однією з перших робіт на великому екрані, яка принесла йому всесвітню славу. Після прем'єри фільму в Парижі в березні 1961 року кінокритики писали про нього як про талановитого драматичного актора, здатного працювати у широкому діапазоні жанрів.
  3. Через два роки після закінчення зйомок Ренато Сальваторі та Анні Жирардо, які зіграли у фільмі коханців, одружилися. Хоча в кінці 1960-х років подружжя стало жити окремо, офіційно вони залишалися чоловіком і дружиною до самої смерті Ренато Сальваторі в 1988 році.
  4. Через сильний французький акцент Алена Делона та Анні Жирардо їхні ролі продублювали італійські актори.
  5. Френсіс Форд Коппола настільки захопився фільмом і музикою, яка в ньому звучала, що через 10 років найняв його композитора Ніно Рота для написання музики до свого кіношедевра «Хрещений батько».
  6. Спірос Фокас грає старшого з братів, але насправді він молодший Алена Делона та Ренато Сальваторі.
  7. У 2008 році кінокритик Роджер Еберт додав стрічку «Рокко та його брати» до свого списку великих фільмів світу. Також кінострічка «Рокко та його брати» значиться у списках «фільмів, які ви повинні подивитися, перш ніж померти», складених режисером Мартіном Скорсезе та кінокритиком Стівеном Шнайдером.
  8. Знамениту сцену розмови Наді та Рокко знімали на даху Міланського собору, у якому в 1805 році король Італії коронував Наполеона.
  9. У фільму перед виходом на екрани були серйозні проблеми з цензурою. Перед прокатом на батьківщині зі стрічки видалили кілька особливо жорстоких сцен (зокрема, і сцена зґвалтування Наді), а деякі епізоди були штучно затемнені за допомогою спеціальних фільтрів. У результаті для прокату в Італії фільм скоротили на 45 хвилин, а в Мілані, де стрічку й фільмували, взагалі заборонили для показу.
  10. У СРСР фільм «Рокко та його брати», у якому героя Алена Делона озвучував В'ячеслав Тихонов, вийшов на екрани в 1962 році, теж у дуже скороченому вигляді.

 

Кадри з фільму:

 

Читайте також:

Новини

КіноКалендар: 55 років тому на екрани вийшов фільм «На допомогу!»

29 липня 1965 року в Лондоні відбулася прем'єра музичної комедії «На допомогу!» з піснями The Beatles та за участю музикантів цього рок-гурту. Фільм став своєрідною пародією на сучасні на той час кінобойовики, зокрема й на фільми про пригоди Джеймса Бонда, в якій у гротескній формі висміювалися штампи та шаблони цього жанру.

29.07.2020
об 13:11

Статті

КіноКалендар: Останній голлівудський фільм Пола Верговена

2 серпня 2000 року на екрани вийшов фільм Пола Верговена «Невидимка». Стрічка повністю окупилася в прокаті, але кінокритики визнали чергову роботу режисера невдалою. Пол Верговен також погодився, що цього разу фільм у нього не вийшов і більше не знімав у Голлівуді. Він повернувся працювати у Європу.

02.08.2020
об 12:57

Новини

КіноКалендар: 40 років тому відбулася прем'єра першого американського фільму Джекі Чана

18 серпня 1980 року на екрани Америки вийшов комедійний бойовик «Бійка в Бетл-Крік» (інша назва – «Велика бійка»), який став першим американським фільмом Джекі Чана. За роль у цьому фільмі актор отримав 1 мільйон доларів США гонорару, ставши найбільш високооплачуваним азіатським актором американського кіно на той момент і залишаючись ним досі (наприклад, за фільм «Навколо світу за 80 днів» він отримав $ 25 000 000).

18.08.2020
об 14:29

Статті

КіноКалендарь: «Брати Грімм» - страшна казка зі складною долею

26 серпня 2005 року в США в прокат вийшов фільм Террі Гілліама «Брати Грімм». Незважаючи на величезний бюджет, фільм знімався досить важко і навіть був «поставлений» на паузу через розбіжності між його продюсерами і режисером. Більше цікавих фактів, пов'язані з цим фільмом, ви зможете дізнатися в нашій традиційній підбірці.

26.08.2020
об 19:21